petraj30 petraj30 komentáře u knih

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Po přečtení knihy jsem poněkud rozčarovaná, ale snad ji dokážu objektivně zhodnotit.
Četlo se to velmi dobře, vše bylo obaleno velkým tajemstvím a to člověka nutí číst dál a dál, ale v jistých chvílích jsem měla nutkání s knihou prásknout. Všichni mě štvali svým chováním, i když to bylo omluvitelné, vzhledem k tomu, o co celou dobu vlastně šlo.
Žádné velké haló se nekonalo, protože jsem tušila, jak to asi bude, ale stejně... Něco mi na tom všem prostě vadilo.
Nicméně musím autorce vyseknout poklonu za velmi zajímavé téma. S něčím takovým jsem se v eroticky zaměřených knihách ještě nesetkala. To celou knihu povzneslo na jinou úroveň.
I když to pro mě nebylo na 100%, tak jsem si četbu velmi užila.

17.07.2023 4 z 5

Začátek sezóny Začátek sezóny Linda S. Howington

Inu, četla jsem mnohem horší knihy. Tady se trochu vlekl začátek, pak to začalo být napínavé, ale konec zas velmi klidný.
Jack jako velitel na policejní stanici byl k zulíbání, stejně jako to štěně (už ani nevím, jaké mu dali jméno), nicméně si myslím, že osoba jako Daisy by se rozhodně nedožila dospělosti, ale celé městečko bylo v jistých směrech jaksi opožděné (s výchovou asi tak o dvě století). Velmi se mi líbila druhá dějová linka, ale na konci byla tak snadno vyřešena, až mi to vadilo. Bylo tam spousta možností, jak ji rozšířit, protože se jednalo o velmi zajímavé téma. Škoda. Ale pobavila jsem se.

07.07.2023 4 z 5

Červená ľalia Červená ľalia Nora Roberts

Tento díl se mi líbil ze všech nejméně. Sice všechno vyřešili a postavili se šílenému přízraku, ale už té duchařiny a nemocné Amélie bylo moc a v tomto díle až příliš.
Jsem si jistá, že se k této sérii ještě vrátím, protože první dva díly se mi líbili, ale tento je přelétnu očima a připomenu si důležité momenty.
Kdyby se tu tolik neomílal šílený duch, líbilo by se mi to mnohem víc

04.07.2023 3 z 5

Němé oběti Němé oběti Tim Weaver

To byla parádní jízda plná zvratů, napětí i překombinovaných situací.
Možný spoiler.
Na případ o zavražděných holčičkách a jejich matce narážíme od doby, kdy se po boku Davida Rakera začal objevovat Colm Healy a tento díl byl věnován právě jim. Sice to bylo někdy až moc zamotané a nevěrohodné, u Davida jsem čekala, že se každou chvíli skácí na zem, ale on by přežil i vlastní smrt. Možná bylo dobře, že to s Healym skončilo zrovna takto a jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál. Některé pasáže o molu i muzeu byly zdlouhavé a někdy i zbytečné, ale jako k celku to k uzavření tak neobvyklého případu asi patří. Na vraha, neboli hlavního myslitele jsem přišla nějakým osvícením shůry hned, protože už jsem na něco podobného a skoro stejně šokujícího narazila zrovna u této série s Davidem také, takže se wau efekt nedostavil, nicméně to bylo skvěle a poutavě napsané a já se od čtení nemohla odtrhnout. Byl to nevšední zážitek a velmi se těším na další díly.
P.S.: David už nepatří mezi nejmladší, ale jeho výdrž mě nepřestane udivovat. To patří k okamžikům, kdy se nevěřícně usmívám a kroutím hlavou:-)

30.06.2023 5 z 5

Černá růže Černá růže Nora Roberts

Bylo to moc pěkné pokračování, ale problémy s duchy jsou podle mě až moc přitažené za vlasy. Jinak se mi moc líbí, jak série pokračuje. Hlavní hrdinové jsou skvělí, někdy se člověk zasměje, hlavně s malými dětmi. I setkání s bývalými partnery jsou velmi pěkně zpracované.
Těším se na závěrečný díl, i když musím napsat, že Amélie mi v mnoha věcech leze na nervy, přesto jsem velmi zvědavá, jak to všechno skutečně bylo

27.06.2023 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Minulý díl mě tolik nezaujal, ale tento byl opět skvělý. Na začátku sice nějakou chvilku trvá, než se člověk zasvětí do všech podrobností, ale potom má problém od knihy odejít.
Byla to opět parádní jízda plná zvratů a velkých překvapení. Velmi se mi to líbilo.
Malý spoiler.
Jsem moc ráda, že konec nenastal ihned po příjezdu z ostrova, protože bych byla velmi zklamaná. Ale když se objevil pravý pachatel, měla jsem husí kůži po celém těle. Bylo to naprosto brilantní.
Uvidíme, jaké následky to bude mít pro další díl. Jsme zvědavá, kam nás příběh zavede příště.

23.06.2023 5 z 5

Modrá jiřina Modrá jiřina Nora Roberts

Byl to moc pěkný příběh. Z počátku trochu smutný, ale život se s nikým nemazlí, a tři hlavní hrdinky jsou toho důkazem. Stella byla velká organizátorka a svým puntičkářstvím, mě trochu iritovala. Ani Logan nebyl úplně bezchybný, ale těm dvěma to zřejmě prospívá. Duchařina mi tady trochu vadila, ale hraje tu podstatnou roli a ještě si musím počkat, co z toho vyleze.
Zatím se mi to ale moc líbí, i když je to přeslazené.

20.06.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Velmi mě překvapilo, s jakou lehkostí se tato kniha četla. Neotřelý a velmi klidný příběh, ale velice nápaditý a čtivý.
Na začátku se mi zamlouvalo jen málo osob. Každý z nich měl nějaké tajemství, které mělo zůstat ještě dlouho ukryté. Ale charaktery se během četby vyvíjely a jejich tajemství jakbysmet. Byl to velmi zajímavý příběh s nečekaným rozuzlením a během čtení na nějakou tu nehodu, co se tam stala, skoro zapomenete. Nádherný popis přírody tomu ještě přidává. Nádhera.
Děkuji paní Klevisové za úžasnou četbu a tímto ji prosím, aby psala dál. Její detektivky patří mezi nejlepší.

09.06.2023 5 z 5

Nádherná bouře Nádherná bouře Johanna Lindsey

Opravdu veliká škoda, že už nepřibudou další díly. Bylo to povedená série.
Jack byla ztřeštěná a nezávislá dívka, někdy mi občas lezla na nervy, ale v přijatelných mezích. Damon byl naprosto úžasný. James a Tony tvoří dvojici, bez které by se tato série prostě neobešla.Opravdu tleskám a děkuji za příjemně strávené chvilky. Určitě se ke všem knihám s velkou chutí vrátím.

06.06.2023 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Bohužel to na mě tentokrát nezapůsobilo. Nevím, čím to bylo, ale i David mi v jistých chvílích lezl na nervy a téma příběhu mi taky nijak nesedlo.
Od začátku jsem se nemohla pořádně začíst, mnoho věcí mi přišlo úplně zbytečných, stejně tak mnoho postav, ve kterých jsem se ztrácela, a které nebyly vůbec důležité.
David Raker tentokrát pátrá po celé zmizelé rodině, ale na co všechno při svém pátrání narazí, mi přišlo až horko těžko uvěřitelné.
Snad tato kniha představuje jen malé škobrtnutí a další díly budou parádní jaky ty minulé. Tento díl se moc nevyvedl.
Malý spoiler: Ani kvůli té poslední větě nedám více hvězd. Počkám si, co David a spol předvedou v dalších dílech.

02.06.2023 3 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Musím přiznat, že jsem od tohoto románu moc neočekávala a stále jsem ho odsouvala na neurčito. Ale musím napsat, že tohle byl po velmi dlouhé době fakt povedený románek. Už jsem ani nepočítala, že mě ještě něco takového dokáže potěšit.
Haily byla nezávislá se smyslem pro humor a podařilo se jí dostat Matta, který měl trochu pocuchané sebevědomí. Moc mě bavily Mattovy dcery a jeho pes, zasmála jsem se i když se tam objevili i hrdinové z minulého dílu, ani trochu jsem se nenudila.
Opravdu jsem si to užila a dokonce mě mrzí, že není více dílů, protože adepti by se určitě našli a ta zápletka na ledě...

29.05.2023 4 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

David Raker a jeho případy prostě nezklamou. Tento díl byl zase o něco lepší, než ten minulý. Nevím, kam to ještě bude stoupat, ale jsem z toho nadšená.
Sam Wren se ztratí cestou do práce. Šlo by o celkem běžný případ, kdyby byl zachycen alespoň na nějaké kameře. Ale on se jednoduše vypařil. David se snaží věci přijít na kloub, i když mu policisté hází klacky pod nohy, a nejen oni. Všechno to pátrání vyústí v jeden velký případ, kde nešlo jen o obyčejné zmizení. Bylo to velmi otřesné téma, kde sice neteče tolik krve, ale i tak mi nebylo při čtení moc dobře.
Ovšem, jak to všechno dopadlo a jaké to bude mít následky, se snad dozvíme v dalším díle. Doufám, že i Healy dostane další možnost se předvést, protože k Davidovi tak nějak už patří.

26.05.2023 5 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Bylo to celkem pěkné, ale podle hodnocení očekávala jsem víc.
Začátek byl velmi povedený a vtipný, ale postupem stránek jsem se skoro začala nudit. Ovšem nevím, jestli by se z toho dalo vykřesat něco víc.
Moc jsem se těšila na hašteření Gabi a Lexe, ale nebyl to ničím výjimečný příběh. Sice to bylo o něco lepší něž úvodní díl, ale je to jen na jedno přečtení

15.05.2023 3 z 5

Kudy vchází světlo Kudy vchází světlo Louise Penny

Tohle byla bomba. Na rozdíl od poklidných příběhů tento přímo sršel napětím.
V prvním případě se řešila vražda ženy, která patřila ke Quebecké pětce. Nějak jsem si dala dvě a dvě dohromady a napadlo mě, jak se to celé asi odehrálo. Byl to jen malý doplněk, ale hlavním komponentem příběhu bylo hlavně dění agentů v Sureté.
Možný spoiler.
Na začátku to mohlo působit, že Gamache je se silami u konce a nezbyli mu žádní spojenci. Ovšem, byla jsem překvapená, jak se to celé vyvinulo.
Konec byl opravdu krásný a dojemný, skoro to vypadalo, že je to konec celé série, ale jsem moc ráda, že budou další a další případy.
Nejlepší díl, velice děkuji za skvělý zážitek.

12.05.2023 5 z 5

Pravidla dohazovačů Pravidla dohazovačů Rachel Van Dyken

Bylo to pěkně strávené odpoledne. Jednoduchý příběh, občas se něčemu zasmějete, ale nic hlubšího se čekat nedá. O Ianovi jsem se toho moc nedozvěděla, jen tak mimochodem, ale ani o Blake to nebyl žádný dlouhý výpis. Upřímně jsem více zvědavá na následující dvojici.
Na konci, kde se kvůli blbině rozhádají, se to dalo vymyslet mnohem líp a to přepočítávání úspěšnosti ?... Opravdu tomu někdo věří ? No budiž. Ušlo to, ale vracet se k tomu nebudu.

09.05.2023 3 z 5

Krásné tajemství Krásné tajemství Louise Penny

Nemůžu napsat, že téma klášterů patří mezi moje oblíbené, ale byl to rozhodně zajímavý příběh.
Od začátku jsem neměla tušení, kdo je vrah a na konci jsem byla opravdu překvapená, ale vrah a jeho motiv jen vyplňovali mezery v další nově vzniklé a napínavé linii příběhu. Doufám, že se příště dočkám dalšího vysvětlení.
Sice mi přišlo, že se to táhlo více než obvykle a chyběli mi obyvatelé vesničky Three Pines, ale i přesto se to celkem dobře četlo.

05.05.2023 3 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Myslela jsem, že to bude jen bezduchá slaďárna, stejná, jako mnoho jiných, ale celkem to ušlo. Začátek byl velmi zdlouhavý, docházelo k vyloženě trapným situacím a Heather byla na můj vkus až moc podbízivá.
Lehké drama nastalo až v poslední třetině knihy. Ta se četla vyloženě sama, i když bylo předem jasné, jak to celé dopadne.
Už jen kvůli tomu krásnému konci dávám tři hvězdičky, ale i přesto není tato kniha ničím výjimečná.

02.05.2023 3 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Na rozdíl od prvního dílu byl tento vykreslen reálnějším dojmem. Nicméně samotný případ byl velmi otřesný. Základ na Chrise Cartera je slušný.
Možný spoiler.
David se již po druhé snaží vypátrat další pohřešovanou osobu a uspět tam, kde ostatní jen tápou. Policie tu není popsána zcela negativně, ale hlavní důvody, proč ta zmizení moc neřešila, mi přijdou dost přitažené za vlasy, ale co já vím, jak vypadá vyšetřování za hranicemi státu nebo vyšetřování vůbec.
I když byl vrah pro mě překvapením, tak doufám, že se v dalších dílech dozvím o dopadení i těch ostatních.
Závěrečná akční scéna s Davidem mi připomínala scény s Arnoldem Schwarzeneggerem, kdy přežil jen on.
Moc se mi to líbilo, ale k dokonalosti tomu ještě něco chybí. Těším se na další díl.
P.S.: Nechci, aby to znělo moc krvelačně, ale popisy s působením formaldehydu bych ještě vypilovala a rozšířila. Z tohoto výčtu jsem si to nedokázala představit.

28.04.2023 4 z 5

Bouřlivé vyznání Bouřlivé vyznání Johanna Lindsey

Moc se mi to líbilo. Celou povedenou rodinku jsem si moc oblíbila, dokonce jsem si pamatovala většinu jmen. Nemůžu napsat, že Judith na mě udělala ohromný dojem. Její sestřenice Jack se mi líbila mnohem víc. Co mě moc mrzí je, že muži jako Nathan už zřejmě vymřeli.
Opravdu krásné

24.04.2023 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Tohle byl nevšední zážitek, ovšem nevím jestli byl negativní nebo pozitivní.
Bylo to velmi čtivé a o napětí nebyla nouze. Nicméně tu bylo hodně jmen, ve kterých jsem se ztrácela, víc akčních scén, než je zdrávo a nechutné praktiky. Už jsem si zvykla, že hlavní hrdina je naprosto nepřemožitelný nebo ze všeho vyvázne obrovskou shodou náhod, ale tady ty náhody byly až do očí bijící.
A hlavní pachatel...to jako vážně? Ale no tak. To už byla tak trochu parodie. Spíš úsměvné než šokující.
Nicméně hlavní hrdina byl velký sympaťák a celkový příběh i přes tu neuvěřitelnost byl velmi zajímavý. Myslím, že další díly budou ještě lepší, proto si je nenechám ujít.

14.04.2023 4 z 5