PetiJelinkova PetiJelinkova komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Za mě výborný!
Moje první knížka od této spisovatelky a určitě ne poslední. Líbí se mi její styl psaní a sedí mi. Jako bonus bylo pro mě nemocniční prostředí.
Co se týče hlavní postavy, tak mi Hynka bylo víceméně líto, ale místy mě i pěkně štval.
A za mě škoda tak useknutého konce. Klidně bych pár stránek ještě přidala. :)

05.03.2021 5 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Ze začátku jsem měla trochu problém se do knihy začíst, ale za to ke konci jsem se nemohla od knížky odtrhnout. Kniha se mi moc líbila. Byl to nádherně smutný příběh plný lásky s nečekaným zvratem na konci.

17.02.2021 5 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Moc pěkný konec trilogie. Všechny tři díly se mi moc líbily. Každý z jiné doby a to mě na tom bavilo. :)

03.02.2021 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

První díl se mi líbil víc. Byla místa, kdy jsem se vyloženě musela nutit do čtení. Ale i tak se těším na třetí díl. Jsem zvědavá jak to dopadne mezi Lisou a Sebastianem.

26.12.2020 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Moc pěkné čtení. Z tohoto období čtu román snad poprvé, ale opravdu mě to chytlo. Hned se vrhám na další díl. :)

27.11.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak takhle knížka mě absolutně nebavila. Nedokázala jsem se vůbec začíst a těšila se až bude konec. Navíc byla to moje první knížka od Třeštíkové a přemýšlím jestli ještě vůbec někdy budu od ní něco číst . . .

16.10.2020 1 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Detektivky mám ráda, ale tahle mi nějak nesedla.

14.10.2020 1 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Kniha se mi moc líbila a dobře se mi četla. Zase pro mě trochu jiný pohled na koncentrační tábor, protože jsem nikdy nečetla o nevěstincích v nich. Taky se mi líbilo střídavé vyprávění postav. Jen jsem doufala, že konec dopadne šťastněji.
Jediné, co bych knize vytkla je příběh Luciana. Ten byl pro mě úplně zbytečný.

23.08.2020 5 z 5

Vyznamenání Vyznamenání Danielle Steel

Velice zajímavé a pěkné čtení. Děj knihy krásně plynul od začátku až do konce. Jen mě strašně štvala postava Dominique.

17.08.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

"Já jsem smrt" . . . Tak to byl mazec! Moje první knížka od tohoto spisovatele a určitě ne poslední. Četlo se to úplně samo. Ty popisy brutálních mučení, při kterých mi klesala brada. Od začátku do konce jsem byla napnutá, kdo za tím vším je a nakonec celkem překvapení.

09.08.2020 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

"Posvítíme-li jen na svoje chyby, to nejlepší v nás zůstane ve stínu."
Moc krásný příběh od začátku až do konce. Strašně jsem se bála, že to nedopadne dobře nakonec happyend na mě trochu přeslazený, ale i tak nemůžu dát jinak než plný počet hvězd. :)

06.08.2020 5 z 5

Jan Cimbura Jan Cimbura Jindřich Šimon Baar

Krásný příběh z jihočeského venkova. Děj knihy mě naprosto pohltil. Líbilo se mi, jak spisovatel dokázal pěkně barvitě popisovat okolní přírodu a život.

05.08.2020 5 z 5

Pět neděl v balónu Pět neděl v balónu Jules Verne

Moje první kniha od tohoto autora a asi i poslední, protože mi vůbec nesedla. Ani mi nevadil styl vyprávění jako spíš příběh celkově.

17.07.2020 1 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Světla zimní noci je opravdu krásná a smutná knížka. Dostala se mi do rukou na doporučení a dlouho se mi do ní nějak nechtělo, ale po přečtení rozhodně nelituji.
Je to nesmírně silný příběh o přátelství v době války. Navíc se mi líbil tak trochu jiný pohled na 2.světovou válku z cirkusového prostředí a také střídavé vyprávění Astrid a Noai.
Tuto knihu bych si dokázala představit i zfilmovanou :)

09.06.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Moje druhé setkání s tímto spisovatelem a rozhodně o dost lepší než Tommyknockeři. Tento příběh si ode mě zaslouží plný počet!

07.06.2020 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Naprosto bezvadná knížka! Líbilo se mi, jak příběh byl napínavý od začátku až do konce. Místy mě čtení vtáhlo, tak moc do děje, že jsem se i bála což se mi u knížek moc nestává a rozhodně oceňuji i pěkný popis prostředí ostrova. Jen jsem čekala trochu jiný konec . . .

Dovedu si tuto knihu představit i jako film :)

13.05.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Příběh hezky plynul a moc se mi líbilo střídavé vyprávění postav.

12.05.2020 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Celkem čtivá knížka, ale podle názvu jsem čekala víc příběh z prostředí Dachau. Navíc mě dost překvapil konec.

25.04.2020 3 z 5

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Hned na začátku knihy mě šachové partie docela zkazily dojem a navíc jsem se nedokázala vůbec začíst, ale zhruba od poloviny dostal příběh spád a já se nemohla odtrhnout. Akorát hlavní hrdinka Alice Šíma mi vůbec nepřirostla k srdci.

04.03.2020 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Dalo mi hodně práce tuto knihu přečíst. Myslím si, že jde o hodně přeceňované dílo.

01.03.2020 3 z 5