pestas pestas komentáře u knih

Koruna Koruna Kiera Cass

Selekci (mysleno prvni 3 knihy) jsem doslova zhltla a s ocekavanim jsem se vrhla na Dceru. Me zklamani bylo obrovske, kniha mi prisla bez stavy a vubec me nebavila. Korunu jsem proto uz nemela v planu vubec precist. Ale moje mamka ji precetla a rekla, ze se ji libila, tak jsem to zkusila a dala ji sanci. A nelituju. Koruna je o 100% lepsi nez Dcera, opet pro me kniha mela spad, zajimave zvraty i dost emoci. Neni z cele serie nejlepsi, ale rozhodne jsem rada, ze jsem ji cetla, jelikoz napravila me zklamani z Dcery.

16.08.2017 4 z 5

Mateřská, ale určitě ne dovolená Mateřská, ale určitě ne dovolená Julie Halpern

Kniha se mi moc libila. S nadsazkou zde byly popsany pocity, ktere jsou v nasi spolecnosti trochu tabu (ze matka se ne vzdy s roli uplne ztotozni, ze nemusi hned od narozeni sve mimco bezpodminecne milovat a chvili trva nez si ten vztah k nemu najde, ...). Take bylo fajn si uvedomit, jak je super, ze u nas do prace nutne spechat nemusime a muzeme si uzit rodicovskou dovolenou do 3 let. Ano, bylo v knize ponekud vice vulgarit, nez by bylo nutne, ale nijak extremne mi to nevadilo.

24.07.2017 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Ke knize jsem se dostala diky vyzve a bodu Oblibena kniha rodicu ci prarodicu. Kniha byla milym ctenim, obcas usmevnym, obcas jsem si rikala, jak strasne ta doba byla jina v pristupu k rodine a k zenam a zase i obrazcene, jak zeny vnimaly sve role a obcas jsem premyslela, jak vubec tak mohla zit a zaroven jsem ji za to obdivovala...
Opravdu se mi libilo, s jakou nadsazkou autorka o vsem pise.
Ale i v teto knize jsem nasla par slabych mist, kdy jsem se treba chvili nudila a nejaka pasaz me nebavila, proto zlaty stred a 3 hvezdicky...

10.07.2017 3 z 5

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Od knihy jsem nic moc neocekavala, ale mozna prave proto me mile prekvapila. Neni to sice zadny literarni skvost, ale prijemna oddechovka. Z pocatku jsem si musela jen zvyknout na pouzivanou mluvu (slovnik), ale jinak se to cetlo rychle a dobre. Jako odpocinkove cteni na dovolenou mohu doporucit

23.06.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se dobre cetla, ale uplne me nezaujala. Mozna mi vadilo hodne neuzavrenych veci (konce pribehu jednotlivych zen byly otevrene), nebo mi tam proste tak nejak neco chybelo. Jinak propojeni postav bylo dobre,vykresleni takoveho toho kazdodenniho zivota a tak take...

13.04.2017 3 z 5

Šampaňské a heřmánkový čaj Šampaňské a heřmánkový čaj Franziska Stalmann

Kniha, ktera vetsinu sveho obsahu pojednava o tom, jak se hrdinka vyrovnava se situaci po rozvodu, me nejdrive zaujala, ale pozdeji mi dej prisel rozvlekly a takovy nijaky. Ke konci se zase trochu zacinalo neco dit, ale v tom kniha konci.... Skoda neuzavreneho konce, skoda, ze pak uz neni ani doresena otazka proc s ni Rudolf tak moc chtel mluvit osobne na schuzce, kterou si nakonec dohodli tak, ze vychazela na dva dny po vernisazi, kde se nahodou setkali...

26.03.2017 3 z 5

Pomsta čarodějnic Pomsta čarodějnic Michaela Mitroci

Kniha je velice ctiva, vubec jsem se od ni nemohla odtrhnout. Prijemne je i prostredi Ceske zeme. Postavy sestrer jsou velmi dobre vykreslene a moc se mi libi cely pribeh, ktery je plny necekanych zvratu. Co mi mozna malicko vadilo, bylo par chybicek v textu (asi 2x jsem narazila na chybejici zvratne sloveso), ale to je jen maly detail

18.03.2017 4 z 5

Hot Boys Hot Boys M. T. Majar (p)

Oddechove cteni, nic velkeho jsem od knihy neocekavala a mozna proto me nezklamala, naopak celkem prijemne potesila. Bylo to ctive a nebyl to uplne klasicky romanek.

12.03.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

skvele napsana kniha, smutna a velmi poutava, nemohla jsem se od ni odtrhnout

06.03.2017 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Kniha me velmi mile prekvapila. Velmi strhujici pribeh, zajimave momenty a misty jsem se musela skutecne zamyslet i sama nad sebou a svym uvazovanim, kdyz obcas lpim na malickostech a jak je to malicherne. Rozhodne to neni zadny obycejny romanek, ale pro me naopak kniha, ktera me prekvapila svou hloubkou, i kdyz jsou tam momenty, ktere jsou asi dosti nepravdepodobne a konec je spis takova pohadka, ale i tak knihu mohu vrele doporucit dal.

05.03.2017 5 z 5

Alex Alex Pierre Lemaitre

Vynikajici kniha, necekane zvraty a kdyz uz se ctenari zda, ze je vse jasne, zase se neco noveho objevi a vse je jinak. Vubec jsem se od ni nemohla odtrhnout.

22.02.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Od teto knihy jsem ocekavala, ze me pohlti, jako predchozi tri, ale nestalo se. Eadlyn na me pusobila, jako nafrneny, rozmazleny fracek, ktery az postuoem casu zacina videt, jak se chova a jak to muze pusobit na ostatni. V knize mi tak trochi chybel naboj a az temer na konci me zacala vice bavit. No jsem zvedava, az v Cj vyjde Koruna, jaka bude.

16.02.2017 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Libila se mi vic nez Netopyr, i kdyz i tady se dej misty trochu vlekl. Ale jinak se mi kniha libila

10.02.2017 4 z 5

První První Kiera Cass

Precetla jsem ji za dve odpoledne. Trochu jsem si i zaplakala. Ac je konec jasny od zacatku serie, stejne se mi libi a snad i vic a vic. Zas takova jina Popelka:)

30.01.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Z pocatku mi kniha prisla dosti tahla, rozjela se podle me asi tak od poloviny, ale pak se mi libila. Anglicke veticky mi vubec nevadily a az do konce jsem nevedela, kdo je vrah. Urcite s Nesbovymi knihami nekoncim

29.01.2017 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Zanr sci-fi obecne moc nemusim, tuto serii jsem zacala cist, diky lonske vyzve a i do letosni vyzvy se mi dily hodi (kniha odehravajici se v budoucnosti a jednoslovny nazev). A ke vsemu musim rict, ze ac je to literatura urcena mladym divkam, pohadkovy a romanticky pribeh se mi libi. I tato druha kniha se mi libila. Ctive napsana, romanticky a predvidatelny pribeh je narusen nekolika zajimavymi udalostmi a kupodivu jsem si i nakonci trochu zaplakala. Nekomu muze vadit, ze vysledek vseho je celkem jasny, ale me to nevadi, knihu beru jako oddechovou a naopak me bavi sledovat, jake prekazky prijdou pred koncem, ktery je od zacatku vice nez zrejmy:)

28.01.2017 5 z 5

Krevní banka Krevní banka Sue Tanya Huff

Posledni kniha, ktera zakoncuje prijemne serii. Musim rict, ze u teto serie me nejmene bavil prvni dil a pak se to zlepsovalo. Tyto kratke povidky byly moc prijemne.

11.01.2017 4 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Koho zajima lidske mysleni a hlavne nase omyly v usudcich a rozhodovani, tal tomu vrele doporucuji precitést knihu Mysleni rychle a pomale od Daniela Kahnemana. Nektere poznatky jsou tam prekvapive a docela jsem se i ja o sobe dozvedela zajimave veci, jak snadno je me rozhodovani a mysleni ovlivnitelne treba jen formulaci vetyč o mdyz si sama o sobe myslim, ze snadno ovlivnitelna nejsem. Kniha spojuje poznatky psychologie, ekonomie a statistiky. Nektere priklady a poznatky se ke konci knihy trochu opakuji, ale to mi vubec nevadilo, jelikoz vzhledem k rozsahlosti knihy jsem za pripomenuti byla i rada

23.12.2016 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Kniha je ctiva, mila, smutna i vesela... Pohled detskyma ocima na valku je pekne zachyceny. Sveraka mam rada a ani tato kniha me nezklamala

08.09.2016 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Prijemna a zabavna oddechovka, u ktere se clovek zasmeje a o to vic, pokud ma blizko k divadelnimu zakulisi a vi nektere veci, o ketrych autorka pise z vlastni zkusenosti:)

10.07.2016 4 z 5