Šampaňské a heřmánkový čaj

Hlavní hrdince Inéz je skoro čtyřicet a její svět se přes noc zhroutí: manžel, kterému obětovala roky života i svou kariéru, čeká dítě s jinou. Bez práce, bez domu a bez peněz začíná nový život - a najde i novou lásku. Román je napsán svižně a s humorem a vůbec není určen pouze rozvedeným ženám středního věku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65430/sampanske-a-hermankovy-caj-lrU-65430.jpg 3.395

Vydáno: , Motto

Champagner und Kamillentee, 1992

Kniha Šampaňské a heřmánkový čaj

AndreaP.

Tadle kniha ve mě vzbuzovala spíše negativní emoce, vlastně asi 4x v průběhu čtení jsem měla chuť knihu odložit, nedočíst ji, ale vždy jsem si ještě řekla - vydrž, třeba to bude lepší. No dočetla jsem jí, i když tak nějak moc rychlý, nedotažený a otevřený konec mě také zrovna nenadchl. Kniha sice je napsaná svižně, nicméně hlavní hrdinka mě neskutečně rozčilovala, a jediné téma knihy je vlastně alkohol. Je to jako reklama na pití. Ráno, poledne, večer, svátek, pátek, doma, v nemocnici (to mě teda fakt dostalo) - prostě pořád se pije šampus. Jako by autorka pořád jen tak klouzala po povrchu děje a nešla hlouběji. Jediné, co se mi na knize opravdu líbí, je obálka.

Slávka 1970

Jako oddychové čtení na 3 večery, kterými jsem proložila dlouhé spletité romány, mi tato "pohodovka sedla".

daniela4009
07.11.2020

Oddychové počteníčko ♥

Mindy
28.08.2020

Super oddychovka přečtená za dva večery.

SSTknihy
04.02.2020

Ze začátku jsem se výborně bavila. Způsob, jak se hlavní hrdince ze dne na den změnil život dřív, než si stihla vypít své oblíbené šampaňské, byl popsán vtipně a s úžasným nadhledem. Jenomže obojího začalo postupně ubývat, stejně jako upadaly mé sympatie k samotné Inéz. Navíc začalo její chování postrádat na věrohodnosti a nakonec vše skončilo doslova uprostřed děje, jako by to samu autorku najednou přestalo bavit. Škoda.

Artep5244
25.11.2019

Zrovna jsem byla doma s chřipkou, tak jsem si řekla, že se do knihy podívám. Původně jsem ani neměla v plánu si jí přečíst. Knihu jsem přečetla za tři dny. Příběh se mi líbil, hlavní hrdince Inéz jsem po celou dobu fandila, aby se z toho srabu, co nejrychleji dostala a ukázala tomu idiotovi Rudolfovi, že se o sebe dokáže postarat sama. Některé hlášky či myšlenky hlavní postavy jsou dost vtipné, až jsem se občas musela nahlas zasmát. Obzvlášť jsem si oblíbila i tetičku Alžbětu a její svérázný přístup k životu.
Mám jen jednu jedinou výtku, a to k závěru příběhu. Na můj vkus autorka dává čtenářům až moc variant, jak by příběh Inéz mohl skončit. Byla bych raději, kdyby to udělala za nás.

marli58
20.10.2019

Čtyřicítka opuštěná manželem, který čeká dítě s mladší... Takové omleté téma. Propadá se do samoty a umrtvuje se alkoholem. Ale pak najednou... A už mě to i začíná bavit. Konec tak, jak má u romantiky být a dalo se o tom napsat i víc, abysme si to štěstí užily :D.

bookmoll
04.08.2019

Moc se mi líbila tato kniha, ale skončila, tak jak by měl být další díl a i ten bych si klidně přečetla pokud by byl. Jinak pěkně se četla. Dostala jsem ji ke čtečce a tak jsem si ji hned přečetla. Doporučuji.