perpe2a perpe2a komentáře u knih

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

Průměrná detektivka. Nebylo to úplně špatné, ale další díly mě nelákají.

03.03.2020 3 z 5

Nákaza Nákaza Daniel Kalla

Námět zajímavý, bohužel velmi rychle se z knihy vytratilo jakési napětí, jakoby došel dech a jen se to dopsalo. Takže za mě tedy pouze průměr.

18.12.2019 2 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Krásný ženský román z prostředí Paříže a jedno obrovské ano k doporučení četby.

16.10.2019 5 z 5

Mrtvá z Nevady Mrtvá z Nevady Harlan Coben

Jsem u autora zvyklá na lepší knihy. Toto byla slabší detektivka, u které jsem se chvílemi i nudila. Zajímavý byl až závěr, což ovšem celkově dělá knihu průměrnou.

16.10.2019 3 z 5

Okno do nebe Okno do nebe Nora Roberts

Přeslazená červená knihovna. Autorku mám moc ráda, ale tohle se moc nepovedlo.

16.10.2019 3 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Mělo to být nechutné, šokující a podobné Hanibalovi. No, mělo, ale ve skutečnosti to za mě bylo o ničem, rádoby šokující a některé scény opravdu nechutné. Jenže to bylo ploché a nudné. Takže za mě slabý průměr.

18.08.2019 3 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Dobrý psychothriller, teda dobrý znamená za 3. Začátek výborný, udržuje čtenáře v napětí a pochybách, kde je pravda, ale konec divný a slabší, který to tak trochu shodil. Takže za mě průměr.

08.08.2019 3 z 5

Panství Farleigh Panství Farleigh Rhys Bowen

Válečný román. Nebylo to špatné, ale jelikož už mám načteno poměrně dost, přišlo mi to jako lepší průměr.

07.07.2019 4 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Příběh o vztazích matky s adoptivní dcerou, závěr s nádechem romantiky. Bylo to moc příjemné, milé čtení.

07.07.2019 4 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Gotický upírský román, toto není můj styl, docela jsem se nudila.

07.07.2019 2 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Hodně zvláštní příbeh o složitosti vztahů, trochu nuda, ale závěr překvapil. I tak za mě 3 hvězdy.

07.07.2019 3 z 5

Nebezpečné hry Nebezpečné hry Danielle Steel

Knihu odkládám po 60 stránkách. Vůbec mě nezaujal ani děj, ani postavy a nehodlám plýtvat časem na nepovedenou knihu.

29.06.2019 odpad!

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

O ničem.

29.06.2019 odpad!

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

No když vidím ty nadšené komentáře a plný počet hvězdiček, tak si říkám, že jsem asi četla jinou knihu. Začátek byl výborný rozjezd, skvělá myšlenka příběhu, který se mohl rozjet v dobrý psychothriller. Bohužel to bylo pouze na prvních čtyřech stránkách. To bylo to nejlepší z knihy. Pak to mělo značně sestupnou tendenci a neustálé tlachání a motání se v kruhu. Po přečtení dvou třetin jsem bojovala s nechutí knihu dočíst, protože mě nudila. Celé rozluštění "oné" záhady bylo tak průhledné, až jsem si říkala, že to musím dočíst jen proto, že určitě přijde zvrat, který můj dojem z knihy zachrání. No, nepřišel. Takže mě se kniha nelíbila a jsem zklamaná, předchozí knihy autorky mě bavily, tato za mě nee.

26.05.2019 2 z 5

Čekala jsem dlouho! Čekala jsem dlouho! Danka Šárková

Pohodový ženský román, ve kterém sledujeme život tří žen z jedné rodiny a jejich pohled na svět, na život a cestu, kterou si zvolí. Tak stejné a přitom tak odlišné. Bylo to moc hezky napsané, velmi čtivé a oddechové. Kniha je útlá, takže k odpolední kávičce jako stvořená. Za sebe mohu doporučit.

25.05.2019 3 z 5

Konečně se rozhodni Konečně se rozhodni Katarína Gillerová

Ženský, společenský román. Celkově je příběh trochu nudný, závěr to mírně vylepšil, takže celkově průměr.

31.03.2019 3 z 5

Nezlomená osudem Nezlomená osudem Danka Šárková

Příběh o psychickém a fyzickém násilí v manželství, začarovaný kruh, ze kterého je těžké se vymanit. Hledání cesty ven. Četlo se to dobře, i když příběh je smutný. Za mě průměr.

24.02.2019 3 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Taková zvířecí pohádka o ničem. Kráva, krocan a prase se rozhodnou, že utečou z farmy a vydají se do světa, kde se tyto druhy uctívají a nezabíjí. No, ne vše, co na první pohled vypadá růžově, takové v reálu je. Je to opravdu knižní kravina, ale jako oddech a výplach mozku to docela šlo.

04.02.2019 2 z 5

Dům v Bretani Dům v Bretani Marta Davouze

Milé, průměrné a nenáročné povídání o životě ve Francii. Kniha neurazí, nenadchne. Taková příjemná oddechovka mezi thrillery.

24.12.2018 3 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Nebyl to thriller, ale spíše poklidná detektivka. Ale pozor kniha je citově náročná, jde až na dřeň. Po přečtení může způsobit depresi. Na mě dolehla tíha po dočtení a trvalo to 3 dny. Pak jsem musela sáhnout po úplně odlišném žánru. Ale rozhodně stojí za přečtení

02.12.2018 4 z 5