perpe2a perpe2a komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasná kniha o těžkém žití na Ostravsko- karvinsku. Krásně vykreslený děj i postavy. Super

24.10.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvělý námět, skvěle napsáno, nechybí emoce a síla příběhu a postav. Moc se mi líbila, doporučuji!

19.07.2021 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Tak já se bohužel nemohu přidat k nadšeným čtenářům. Nechápu celý povyk kolem této knihy. Jediné, co je na ní skvělé je obálka. Ale to je vedlejší. K samotnému příběhu. Působí na mě dost nereálně, až naivně, jakým způsobem učitel biologie dokáže doslova, omluvte tento výraz "přečúrat" několik oddělení policie a dokonce i samotnou FBI. Jak mu vše jde, vše zvládne a vše vyřeší...chjo. Mám dojem, že to zavání americkým happyendem z brakového románu, ovšem nově v "thrilleru". Za mě zklamání, dost laciný průměr.

09.01.2019 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Kdybych mohla, dám 6 hvězd. Jsou knihy, které se Vám vryjí pod kůži a zůstanou navždy. A tato je jedna z nich. Slova jsou zbytečná. Prostě si ji musíte přečíst a sami pochopíte, proč je pro tuto knihu 5 hvězd nedostatečných.

16.12.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Můj top autor opět nezklamal. Zase naprosto úžasný příběh ze života, někdy smutný, někdy legrační, ale vždycky se emočně vrývající do srdce. ANO, ano a stokrát ano. Doporučuji moc.

18.10.2020 5 z 5

Miluju knížky, které vás rozesmějí, pobaví a ve kterých si opakovaně čtete některé povedené a vtipné hlášky. Tento díl jsem knižně slupla za jedno odpoledne a byla jsem z něj v dobré náladě. Ano, první díl byl nejlepší, ale mě Evžen Boček pořád s Aristokratkou 100x jinak baví. Kdo chce přepnout od starostí, naladit se na pozitivní vlnu, ten ať čte Aristokratku. Doporučuji.

03.01.2019 4 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Výborné a poučné.

19.07.2021 4 z 5

Hluchavky Hluchavky Luboš Panda (p)

Hluchavky mě naprosto uchvátily. Tato kniha popisuje příběhy dvou lidí, Evy a Honzy. Jejich život od narození až do dospělosti, kdy se jejich životy protnou. Oba mají společný rys a to hluchotu. Zatímco Eva pochází ze slyšící rodiny, Honza má oba rodiče hluché. V knize je nádherně a citlivě popsáno, co a jakým způsobem oba zažívají a to jak doma, v rodině, ve škole, ve vztazích. Jaké překážky musí překonávat ze strany společnosti i sebe samých. Smekám klobouk, jak jsou citlivě popsány emoce a prožívání. Tato kniha mě chytla za srdce. Mnoho věcí jsem si díky ní uvědomila. Celou dobu jsem oběma hrdinům přála šťastný konec a tuto knihu si budu v budoucnu určitě nejednou ještě číst. Myslím si, že přesně takový příběh by měl být ve školách povinnou četbou. Tleskám autorovi a určitě si přečtu další jeho knihu. Rozhodně si ji musíte přečíst!

10.03.2019 5 z 5

Ztracené děti Ztracené děti Linda Castillo

Tato série mě neskutečně baví, je chytlavá. Napínavý děj, žádná hluchá místa, překvapivý závěr. No rozhodně doporučuji a vrhám se na 5. díl.

25.08.2018 5 z 5

Slib mlčení Slib mlčení Linda Castillo

Tak toto byla skvělá jízda od začátku, až do konce. Kniha mě naprosto pohltila a styl psaní mě uchvátil. Hned se pouštím do dalšího dílu a autorku zařazuju k mým oblíbencům.

10.08.2018 5 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Desátý díl mé nejmilovanější série, opět super čtení.

05.04.2021 4 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Naprosto krásný příběh o pěti agentech USA, operujících v Paříži na sklonku 2. světové války. Moc hezky se to četlo, žádná hluchá místa, rozhodně doporučuji.

12.03.2021 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Vynikající psychothriller o spisovatelce, zasazený do prostředí Cornwallu. Řeší se sesterské vztahy, rodinné záležitosti, křivdy, pomsta. Čtivé, kniha se nedá odložit a ten závěr, super.

06.01.2021 5 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Psychorodinné drama. Mě se to moc líbilo. Pořád jsem si přála a doufala, že závěr bude jiný, neustále jsem hltala další a další stránky a chtěla vědět, kdy už.., co se stane dál...Velmi čtivé a doporučuji mooooc.

16.12.2020 5 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Další díl ze série mé top autorky. Příběh je méně drsný, pomalejší, ale závěr absolutní top. Skvělá série, mohu doporučit.

18.10.2020 5 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Pecka, super thriller, napínavé, má to spád. Jedna z nejlepších knih letos, rozhodně doporučuji ke čtení a nenechte se odradit šílenou obálkou. Kniha rozhodně stojí za přečtení všem milovníkům thrillerů.

19.07.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Drsné, ponuré, psychologické. 12 letá dívka hledá sama sebe, plácá se v tom, je psychicky nevyrovnaná.. Příběh je velmi silný a depresivní.

07.05.2020 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

První díl série oddělení Q. Naprosto skvělé dánské krimi. Styl psaní mi trochu připomínal mého oblíbence Chrise Cartera. Rozhodně mohu doporučit.

03.03.2020 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Skutečný příběh o životě jedné dívky v koncentračním táboře. Smutné, drsné, rozhodně stojí za přečtení.

08.08.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Další díl série. Co říct? Zbožňuju knihy Roberta Bryndzy. Další díl mě opět nezklamal a nezbývá, než se těšit na další. Chci hooodně dalších dílů, Erika mě prostě baví. Super čtení, doporučuji.

31.03.2019 5 z 5