perko perko komentáře u knih

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Nemám slov...

03.10.2023 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Tak tohle nemohu ohodnotit. Kniha je promyšlená do posledního detailu, ale některé čtenáře to může v určitých místech silně nudit. Nevím, jestli vůbec budu mít chuť se ke knize ještě vrátit. Každopádně je to silně nadčasové dílo.

18.08.2019

Drsný spasitel Drsný spasitel Miroslav Žamboch

Osobně pořádně nevím, co si mám o knize myslet. Začátek mě nadchnul, přišlo pár zajímavých dobrodružství, pár méně zajímavých a pak Ostrava... Chvílemi skvělá, chvílemi jsem se musel nutit do každého dalšího slova v knize. Konec radši nekomentuju. Žambocha mám rád, tohle ale trochu překombinoval.

15.05.2018 3 z 5

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

Naprostá pecka! Kniha první byla pro mě ta nejlepší... Mám takový pocit, že o téhle knize budu ještě slušnou dobu přemýšlet.

28.03.2023 5 z 5

Blacksad Blacksad Juan Díaz Canales

Tak tahle kresba je fakt neskutečná. Celou dobu jsem cítil, že tohle je namalováno poctivě a s láskou. Asi si vybírám špatné kusy, ale mám dojem, že kresba v komiksech hodně slábne a je taková odfláknutá, tady to však neplatí. A nejen kvůli tomu si mě komiks hodně rychle získal. Za mě plný počet.

18.05.2022 5 z 5

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Naprostá srdcovka mého dětství...

27.03.2018 5 z 5

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Občas mě trochu rušila kresba, jinak jsem si to užíval. Pěkný příběh ze světa Zaklínače.

09.04.2022 4 z 5

Vládce vlků Vládce vlků Juraj Červenák

Příjemné přímočaré fantasy z našich luhů a hájů s malým překvapením na konci. Za mě oddychová záležitost v hodnotě 4 hvězd. Těším se na další díly.

15.11.2021 4 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Ukamenujte mě, ale do téhle knihy jsem se musel nutit. Po skvělém prvním díle to bylo velké zklamání. Asi mi sedí více povídek v jedné knize místo "velkého" příběhu Koniáše. Bohužel...

22.09.2020 2 z 5

Muž na stezce Muž na stezce Miroslav Žamboch

Jak tady zmiňuje uživatelka Erezka, je to takové "jednoduché" čtení, které se hodí jako prokládání náročnějších románů, v mém případě putovních fantasy. Děj pěkně "odsejpá", nikde se zásadně nezasekává a výborně se čte. Nemůžu souhlasit s některými názory, že povídky jsou podobné/stejné. V každé jsme v jiném čase, lokaci a šlamastyce. Ano, jedná se o hrdinské fantasy, takže by měl hrdina přežít/zvítězit, ale nemyslím si, že každé jeho vítězství můžeme považovat za happy end..

03.01.2018 5 z 5

Tufova dobrodružství (6 povídek) Tufova dobrodružství (6 povídek) George R. R. Martin

Moje první setkání s G. R. R. Martinem a moje první knižní sci-fi. Knihou jsem byl unešen, i když ne všechny povídky mám rád stejně. U mě vždycky vedla Morová hvězda, ostatní jsou však taky velmi dobré. Přečteno několikrát a určitě ne naposled :)

23.07.2015 5 z 5

Z masa a ohně Z masa a ohně Aleksandra Motyka

Velké překvapení... Čekal jsem slabší kousek, ale dostal jsem zajímavý příběh s výborným koncem. Je to vtipné, je to svižné a je to zábavné. Po Skleněném domě prozatím nejlepší Zaklínač, kterého jsem četl. Paráda.

09.07.2022 4 z 5

2000 CREW  (obálka s mumií) 2000 CREW  (obálka s mumií) kolektiv autorů

První díly časopisu Crew se dnes již špatně shánějí, tak jsem sáhl po tomhle kousku. Musím říct, že něco takového jsem přesně potřeboval. Krátké a úderné komiksy z let minulých, to je něco, na čem si poslední dobou začínám ujíždět. Jsem naprosto spokojený a doufám, že podobných kolekcí vyjde více. Pecka!

03.07.2022 5 z 5

Nezkrotný Berserkr Nezkrotný Berserkr Jeff Lemire

Na tohle jsem byl hodně zvědavý... A moc se mi to líbilo. Kresba je perfektní, souboje brutální. Na konci mě mrzelo, že je to tak krátké. A tak nezbývá, než vyhlížet pokračování. Nemůžu se dočkat.

06.06.2022 4 z 5

Lobo se zvrací! Lobo se zvrací! Alan Grant

Ty krávo, to byla úchylárna jak z jinýho světa.

24.04.2022 4 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Parádní hororová atmosféra. Nebylo to vůbec zlý, určitě si to v budoucnu dám ještě několikrát.

19.04.2022 4 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Autor přišel s parádní myšlenkou, to se musí uznat. Začátek knihy mě naprosto odrovnal, potom ale přišlo pár pasáží, které mě moc nebraly. Občas mi vadilo neustálé přeskakování mezi "časy". A někdy jsem měl pocit, že Toňa zná a umí všechno. Celkově je to ale povedené dílko.

03.07.2018 4 z 5

Hry s příběhem: Zločin a trest Hry s příběhem: Zločin a trest Zbyněk Holub

Tohle dílo ohodnotit, to není žádná sranda. Začátek mě nadchl a navnadil, poté pár slabších chvilek, pak zase nářez. Asi 200 stránek jsem měl přečteno hodně rychle, s tím zbytkem jsem chvílemi trochu zápasil. Z mého pohledu velké výkyvy v atraktivitě povídek, ke konci mi docházel dech. Nakonec 4 hvězdy za skvělé kousky - Dům na vršku a Stíny Erinu.

23.02.2018 4 z 5

Shannarovy magické elfeíny Shannarovy magické elfeíny Terry Brooks

(SPOILER) Díky této knize, kterou jsem jako malý dostal k Vánocům, jsem se dostal k sérii Shannara. Má u mě svoje zvláštní místo, přečetl jsem jí už několikrát. Pro mě asi nejlepší díl, který jsem prozatím četl (možná je to ovlivněno i vzpomínkami z dětství). Na Eretrii nezapomenu snad nikdy ;)
EDIT 4.1.2019: Opět a zase přečteno. Opět jsem se nemohl zbavit tísnivého pocitu, který jsem měl, když (SPOILER!) Amberle a Willa pronásleduje Žnec. A přesně to se mi na knize líbí nejvíce. Ta atmosféra z knihy přímo dýchá. A ten závěr, ten je tak smutně krásný, nechtěl jsem se rozloučit s knihou ani jejími hrdiny.

23.07.2015 5 z 5

Návrat dinosaurů Návrat dinosaurů Wolfgang Hohlbein

Velice poutavě napsáno. První díl jsem přečetl v podstatě jedním dechem. Jsem velmi spokojen

09.03.2015 4 z 5