Hry s příběhem: Zločin a trest

Hry s příběhem: Zločin a trest https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70856/hry-s-pribehem-zlocin-a-trest-70856.jpg 4 10 10

Hry s příběhem série

1. díl >

Jaká je souvislost mezi kameny vrostlými do tváří druidů a brutálními vraždami žen v současném New Yorku? Co spojuje romantiku viktoriánské Anglie s drsnou realitou vězeňské planety v daleké budoucnosti? A co má společného sanatorium plné podvržených dětí a prastarý dub obrážející listím jen jediný den v roce? Už od devadesátých let hrají v České republice stovky lidí RPG hry, které jim umožňují prožívat příběhy ve světech fantazie (nejznámější z těchto her je Dračí doupě). Přesto teprve nyní vychází sbírka povídek, která představuje všechny významné české RPG projekty na jednom místě. Poprvé tak máte příležitost ochutnat, jaké příběhy můžete v herních světech od českých tvůrců prožít, s jakými bytostmi se v nich můžete setkat, kým se zde vy sami můžete stát. Kniha však není určena jen hráčům - vždyť vyprávění příběhů je staré jako lidstvo samo. Společným tématem této sbírky je zločin a trest. A tak můžete napjatě sledovat, jak zestárlého vykradače hrobek dohánějí dávné hříchy, jak zlomyslní dokážou být britští skřítci nebo jak skončí setkání zraněného komtura rytířského řádu s ranhojičem, který má důvod s jeho léčbou příliš nespěchat.... celý text

Přidat komentář

3nitka
05.11.2018 3 z 5

No. Prvé poviedky výborné. S niektorými som sa veru trochu trápila. A posledné opäť výborné. Je to asi údel všetkých poviedkových zborníkov. Niektoré sú na hviezdičku, niektoré slabšie.
Páčil sa mi Dům na vršku a Lesní spravedlnost.
Pokračovanie ale už čítať neplánujem.

perko
23.02.2018 4 z 5

Tohle dílo ohodnotit, to není žádná sranda. Začátek mě nadchl a navnadil, poté pár slabších chvilek, pak zase nářez. Asi 200 stránek jsem měl přečteno hodně rychle, s tím zbytkem jsem chvílemi trochu zápasil. Z mého pohledu velké výkyvy v atraktivitě povídek, ke konci mi docházel dech. Nakonec 4 hvězdy za skvělé kousky - Dům na vršku a Stíny Erinu.


Čtec
23.06.2014 5 z 5

Výrazný počin z prostředí české fantasy a sci-fi (a neomezoval bych dosah jen na RPG). Nejvíce mi v paměti utkvěly povídky Hlasy mrtvých a Stíny Erinu (Vločka je fajn postava), přičemž za nejlepší považuji právě Hlasy mrtvých od Petra Dolníka. Pro větší objektivnost musím ale dodat, že je mi bližší svět fantasy než sci-fi, takže takto můj příspěvek berte. / Přečetl jsem si recenzi od Jana Červenky, na kterou je zde odkaz. A mám úplně opačný názor na povídku Tajemství Dubu, která je označena za nejlepší. Zmiňované reminiscence na Jméno růže jsem si nevšiml a přišla mi naopak nejslabší z celé sbírky, byť nejdelší. Přiliš lineární, nepřekvapivá, jednoduchá až naivní (i když to třeba byl záměr).