Hry s příběhem: Zločin a trest

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jaká je souvislost mezi kameny vrostlými do tváří druidů a brutálními vraždami žen v současném New Yorku? Co spojuje romantiku viktoriánské Anglie s drsnou realitou vězeňské planety v daleké budoucnosti? A co má společného sanatorium plné podvržených dětí a prastarý dub obrážející listím jen jediný den v roce? Už od devadesátých let hrají v České republice stovky lidí RPG hry, které jim umožňují prožívat příběhy ve světech fantazie (nejznámější z těchto her je Dračí doupě). Přesto teprve nyní vychází sbírka povídek, která představuje všechny významné české RPG projekty na jednom místě. Poprvé tak máte příležitost ochutnat, jaké příběhy můžete v herních světech od českých tvůrců prožít, s jakými bytostmi se v nich můžete setkat, kým se zde vy sami můžete stát. Kniha však není určena jen hráčům - vždyť vyprávění příběhů je staré jako lidstvo samo. Společným tématem této sbírky je zločin a trest. A tak můžete napjatě sledovat, jak zestárlého vykradače hrobek dohánějí dávné hříchy, jak zlomyslní dokážou být britští skřítci nebo jak skončí setkání zraněného komtura rytířského řádu s ranhojičem, který má důvod s jeho léčbou příliš nespěchat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/70856/hry-s-pribehem-zlocin-a-trest-70856.jpg 49
Série

Hry s příběhem 1.

Žánr
Povídky, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Mytago
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Hry s příběhem: Zločin a trest

Přidat komentář
3nitka
05.11.2018

No. Prvé poviedky výborné. S niektorými som sa veru trochu trápila. A posledné opäť výborné. Je to asi údel všetkých poviedkových zborníkov. Niektoré sú na hviezdičku, niektoré slabšie.
Páčil sa mi Dům na vršku a Lesní spravedlnost.
Pokračovanie ale už čítať neplánujem.

perko
23.02.2018

Tohle dílo ohodnotit, to není žádná sranda. Začátek mě nadchl a navnadil, poté pár slabších chvilek, pak zase nářez. Asi 200 stránek jsem měl přečteno hodně rychle, s tím zbytkem jsem chvílemi trochu zápasil. Z mého pohledu velké výkyvy v atraktivitě povídek, ke konci mi docházel dech. Nakonec 4 hvězdy za skvělé kousky - Dům na vršku a Stíny Erinu.

Čtec
23.06.2014

Výrazný počin z prostředí české fantasy a sci-fi (a neomezoval bych dosah jen na RPG). Nejvíce mi v paměti utkvěly povídky Hlasy mrtvých a Stíny Erinu (Vločka je fajn postava), přičemž za nejlepší považuji právě Hlasy mrtvých od Petra Dolníka. Pro větší objektivnost musím ale dodat, že je mi bližší svět fantasy než sci-fi, takže takto můj příspěvek berte. / Přečetl jsem si recenzi od Jana Červenky, na kterou je zde odkaz. A mám úplně opačný názor na povídku Tajemství Dubu, která je označena za nejlepší. Zmiňované reminiscence na Jméno růže jsem si nevšiml a přišla mi naopak nejslabší z celé sbírky, byť nejdelší. Přiliš lineární, nepřekvapivá, jednoduchá až naivní (i když to třeba byl záměr).

Doporučujeme

Čas žít, čas zabíjet
Čas žít, čas zabíjet
Příliš dlouhá swingers party
Příliš dlouhá swingers party
Muž na stezce
Muž na stezce
Zaklínačka Lota
Zaklínačka Lota