Pepa0216 Pepa0216 komentáře u knih

Přiznám se že jsem před čtením váhal jak moc reálný obraz to bude, protože jsem si říkal zda bude autorka psát tvrdou realitu, když už se tam asi poté nikdy nepodívá. Na studiích však byla před nějakou dobou a tvrdou realitu popisuje. Kniha je v lecčems zajímavá i pro zájemce o politiku a historii. Moc lidí do KLDR nepronikne. Kladně hodnotím popis historických událostí z obou stran, náhled do obyčejného života lidí, jejich zvyků a kulturních a společenských událostí v KLDR. Občas člověka jímá hrůza a nespočítal bych kolikrát jsem si během čtení řekl: Buďme rádi kde žijeme a za ten blahobyt co máme! Přesto mám pocit že by si téma zasloužilo trochu preciznější a obsáhlejší zpracování.

05.01.2022 4 z 5

Ve stínu války Ve stínu války Jarmila Stráníková

Historický román z Českého území v době vpádu Švédů v 17 století. Do Českého království vtrhla Švédská vojska generála Banéra. Jaké cesty osudu připraví osud jeho synovci Williamovi? Na opačné straně sledujeme život sedláků Borka a Richera, kteří se snaží ochránit před nebezpečím své rodiny. Sledujeme také osudy hraběte Antona von Borgunelle, který se snaží ochránit svůj lid před nelítostnou rukou Švédů. Jak se jejich osudy vzájemně propojí a podaří se ubránit? A pokud ano za jakou cenu?

Možná Vás na úvod napadne to co mou mámu, když kniha přišla. ,,To bude nějaký drasťák to ani nečti"! Ne není. Jarmila Stráníková vytvořila od začátku do konce napínavý historický román, který nenechá vydechnout ani na jednu stránku. Prolíná se tam statečnost, láska, přátelství, zodpovědnost a taky i to násilí. Ono ale kdyby to tam nebylo, tak by to popíralo historickou realitu a nebylo by to tak autentické. Já čtu historické romány rád a když porovnám ty co se prosadili mezi nejlepší v České republice tak tento se mi líbí nejvíc. Debutová kniha Ve stínu Války na mě dělá z nabídky Českých historických románů nejlepší dojem. Vondruška se občas dost opakuje a díla Karin Lednické jsou dost pesimisticky napsané. Jako by nikdo nemohl zažít nic pozitivniho. Ve stínu války má silný a dobrý příběh, od kterého se nedá odtrhnout. Je spojena s historickými skutečnostmi na území Javorníku, zámku Johannesberg či Vlčicích, kde se děj odehrává a k tomu jsou velice zajímavé a poutavě do děje zpracovány místní pověsti. Autorka sama v doslovu doslova vybízí k výletu na místa, kde se děj odehrává a je to přidaná hodnota ke kvalitě celé knihy.

03.12.2021 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Zkusil jsem si přečíst Cizinku kvůli tomu že mám rád takové delší série a ikdyž bylo psáno že je to román pro ženy tak jsem nebyl vůbec zklamán. Trochu historie jsem tam našel a byla to celkově fajn oddechovka mezi odbornou literaturou co čtu.

27.10.2021 4 z 5

Deník knihkupce Deník knihkupce Shaun Bythell

Specifická kniha. Je to první kniha která se mi líbila a přitom se vlekla a já jí četl tak dlouho. Je plná suchého Anglického humoru, který nemusí sedĕt každému a i já si chvíli zvykal a postupnĕ došel k tomu že dám knize dobré hodnocení. Forma knihy psaním deníku může občas nudit, ale i tak jsem se vĕtšinu knihy dobře bavil. Kdo nĕkdy pracoval v obchodĕ jako já tak se v určitých situacích popisovaných v knize jistĕ najde.

05.04.2020 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Skvĕlá kniha od jednoho z nejlepších investigativních novinářů u nás. Autor je zároveň šéfredaktorem týdeníku Respekt, kde vycházejí další kvalitní a nezávislé články. Ve svĕtĕ kde mediální skupinu Mafra ( Mladá fronta, Lidové noviny, Impuls) ovládá a finančnĕ dotuje Babiš jsou nezávislá média velice důležitá!

09.05.2019 5 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

O nĕco lepší než první díl. Napínavá detektivka s pro mĕ překvapivým závĕrem. Jediná výtka je že je to moc surové, ale takové malé části a popisy lze přeskočit. Harry Hole je zajímavá postava a jsem zvĕdavý jak budou vypadat další případy.

01.02.2019 5 z 5

Na hraně apokalypsy Na hraně apokalypsy Aleš Černý

Sci-fi řežba plná sarkastického humoru. Já se na začátku obával zda kniha nebude hodně o fyzice, ale není tomu tak. Někdo by byl naopak nadšen, ale to je již věc názoru. Sci-fi řežba je plná sarkastického humoru a spousty neotřelých hlášek. Postavy jsou výborně vykreslené a spolu s příběhem knihy vytváří skvělý příběh. Lehkým mínusem je lehce v rychlosti useknutý konec knihy. Co se stalo s naším hlavním hrdinou chtělo trochu více rozvést. Celkově velice zdařilé dílo.

08.04.2024 5 z 5

Ve větvích Yggdrasilu Ve větvích Yggdrasilu Tereza Kadečková

Kniha je příjemnou oddechovkou. Fantasy protkanou severskou mytologií poměrně dodává šmrnc humor boha Lokiho i Agáty. Některé situace se zdají být dotažené až do závěru, kdy jsou trochu přitažené za vlasy, jako podivná smrt Ódina, ale v klidu Vás kniha nenechá. V závěrečné fázi je možná té akce až moc, ale autorce se za mě podařilo ukočírovat závěr do smysluplného konce. Příběh knihy je průměrný a proto na knihu nebudu dlouho vzpomínat, ale originální.

23.03.2024 3 z 5

Němé duše Němé duše Jitka Ládrová

Může být fantasy bez magie, kouzel, draků? Ano může. Rozhodně se jedná o fantasy, protože je zde zcela vymyšlený svět, který má svoji historii a zákonitosti. Příběh mě velmi bavil. Je vyprávěn z pohledu čtyř vypravěčů a ikdyž je kniha poměrně obsáhlá, tak jsem se ani jednu stránku nenudil. Velice mě překvapil vývoj postavy Omdena, ale nechci spoilerovat. Co se týká Namie tak jsem chvíli přemýšlel jestli to skončí nějakým happy endem jaký se nabízel jednu chvíli, ale i závěr příjemně překvapil a nabízí možnost velice zajímavého pokračování. Emotivní postavy, intriky, nepředvídatelná těžká rozhodnutí, skvělá atmosféra. Bavil jsem se a na závěr potěšil bonusový materiál autorky: mapa Skalního grafiky s citáty postav a další...

09.02.2024 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Romantická fantasy u které jsem polovinu knihy zíval a přemýšlel o tom, zda to nebude hlavně o té romantické lince, což by se mi nelíbilo. Postupně se však děj rozvíjí a dopředu jde i fantasy část. Svět je vykreslen velice zajímavě a přichází i zajímavé odhalení pravdy slibující zajímavé pokračování. Je to však pravda? To sám zatím nevím.

28.11.2023 3 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Krásná kniha z těžkého období. Paní Greta trpí Alzhaimrem a kniha má pro mě trochu nečekaný konec. Musím však říct že to do sebe skvěle zapadá a připadá mi to reálné a jasné. Podstatu tedy příběh má a kdo na ni nepřišel, tak ať si závěr přečte znovu! Za mě velice povedená kniha o lidských osudech, kruté době, těžké nemoci a naději že i těžce nemocný člověk může najít klid a mír ( byť jen bohužel na chvíli).

15.11.2022 5 z 5

Destrukce Destrukce Stanislav Biler

Napíšu to hned na úvod. V poslední době a dá se říct že roce jsem měl to štěstí, či si umím vybírat skvěle knihy, ale tady jsem narazil na kravinu přinejmenším desetiletí. Naprosto zmatený, nesympatický hlavní hrdina dává zamyšlení, zda takový člověk vůbec může učit děti. Negativní svět okolo, důraz na nesmyslné věci, momenty a opakující se děj pak vše shrnuje tak nějak popletený guláš, kde snad ani autor již neví, o čem ta kniha původně byla. Snažil jsem se začíst hodně dlouho, ale uvažování lidí v knize a hlavního hrdiny je fakt síla a svět takto pesimisticky až hloupě naštěstí nevypadá a není. To hodnocení není za myšlenku knihy, ale za zmatenost s kterou je napsána.

30.10.2022 odpad!

Život s panikou Život s panikou Alžběta Bublanová

Kniha Alžběty Bublanové bude i dle hodnocení co jsem viděl ne pro každého pochopitelná. Ti kdo si panikou a všeobecně problémy s psychikou neprošli tak jim to bude připadat až moc nereálné. Opravdu je tohle možné dít se v mysli člověka? Ti lidé to nepochopí, budou chvíli šokováni a ikdyby se snažili tak situaci ve které je člověk zažívající panickou ataku nepochopí. Pak je tu druhá skupina. My kdo jsme si problémy s psychikou prošli se v knize lehce či více uvidíme to podle závažnosti. Celkově kniha otevírá stále tabuizované téma psychiky a rozhodně stojí za přečtení. Někdo si díky ní uvědomí jak přistupovat k lidem ve svém okolí, kteří mají podobné problémy. Jiný zase najde inspiraci pro svůj boj s panikou a nebo se jen utvrdí že na cesta změny sebe samého na kterou se dal před časem je správná. Každý máme právo na to žít spokojený a plnohodnotný život a každý kdo se k němu neumí dostat by se neměl bát oslovit někoho o pomoc. Rodinu, přátelé, odbornou pomoc. Budete překvapeni co dokážete a co se může změnit.. Moc inspirující kniha

03.06.2022 5 z 5

Bývá to tak že ty nejlepší věci jsou občas náhoda. Stejně je tu u mě a knihy Lucie Kutrové. Tu knihu jsem viděl v knihovně na pultě a váhal zda si ji půjčit. Teď budu objednávat obě knihy z eshopu autorky a těšit se na pokračování. Humor Lucie je mi dost blízký. Zjistil jsem že nějaký seznam přání už mám taky, jen jsem ho nedal na papír. Až mi ale nebude někdy dobře a budu ležet s chřipkou doma, nebo v této těžké době s covidem pro mě tyto knihy budou skvělé. Není to jen o cestování. Mě občasného turistu po horách to nadchlo k najít další cesty a trasy, ikdyž radši než hory mám hrady a muzea. Někomu ta kniha může na první pohled připadat až moc sluníčková. Plná krásných zážitků, cestování, splněných snů, ale přesto to není úplně pravda. Lidská stránka a náhled do svého soukromí v závěru knihy ukazuje že Lucka řeší problémy jako každý z nás a hlavně ukazuje že je v první řadě člověkem s velkým srdcem. Těším se na nějakou přednášku kde poznám další zážitky z cest Lucie a jejího psa Sibiřského huskyho Marvela. Co mě lehounce vadilo? Dvě narážky do lidí co mají 100 kg. Mám je taky a k tomu 197 cm, ale taky mám v posledním desetiletí 20 kg dole, zaběhnutý pulmaratón a snažím se žít alespoň nějak aktivně. Každý člověk se 100 kg není tlusté, líné prase Lucie! xD

24.11.2021 5 z 5

Putinovi trollové Putinovi trollové Jessikka Aro

Příběh Jessiky Aro a nejen jejího boje proti Ruským trollům a dezinformačním kampaním je působivý. Kniha je rozdělena na dvě části. Vyprávění Jessiky o svých zkušenostech a představování dalších bojovníků proti Kremelské informační válce. Někdy z toho jde až mráz po zádech.

22.08.2021 5 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Harry Hole mĕ jako detektiv hodnĕ baví v této knize byl navíc dĕj zajímavĕ propojen s historii. Na druhou stranu ty detektivky začínají být podobné. Jsou to dobré knihy, ale ničím novým mĕ kniha v této sérii o Harrym Holeovi neupoutala.

15.07.2019 4 z 5

Neviditelná knihovna Neviditelná knihovna Genevieve Cogman

Chvíli jsem váhal mezi 3 a 4 hvĕzdami. Úvod knihy je takový nemastný, neslaný. 3 kapitoly jsou skoro bez dĕje s trochou chaosu v počtu všelijakých stvoření. Pak se rozjíždí dĕj a příbĕh. Zajímavé postavy, napínavá zápletka i příbĕh. Za mĕ dobrý.

01.11.2018 4 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Výborné recenze, ale pro mě velké zklamání. Nedokázal jsem se začíst ani omylem, protože maximálně po 20 stranách už jsem zíval nudou. Po 160 stranách jsem to vzdal.

18.08.2017 odpad!

Chytám svůj život Chytám svůj život Robert Záruba

Robert Záruba ukázal že není jen skvělý moderátor. Super kniha o skvělém brankáři.

13.11.2015 5 z 5

Pozdravy záhrobí Pozdravy záhrobí Veronika Fiedlerová

Tak pozor! Za mě je tato kniha zatím nejlepší knihou, jakou jsem letos četl! Velice originální je již Benediktova práce, ve které autorka využívá svých znalostí v oboru pojišťovnictví. Je to velice netradiční a velice zábavné. Přiznám se pak, že mám rád hodně svérázné hlavní postavy a to Benedikt je. Nečekejte však, že takové to v některých knihách opakované klišé, kdy hlavní hrdina je hodně pije a žije život bohéma. Takový Benedikt Klausner není, ale svéráz je přitom pořádný. Zábavné vyšetřování podivných události je zábavné a přitom má smysl. Děj do sebe hezky zapadl a vše bylo komplexně vysvětleno. Druhý a třetí díl mají být podle autorky trochu temnější, tak jsem zvědavý. Kdo hledá lehčí horor s detektivními prvky a netradičním hlavním hrdinou bude nadšen, podobně jako já. A teď honem na další díly!

05.06.2024 5 z 5