peitho.1 peitho.1 komentáře u knih

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Velice příjemné překvapení, už se nemůžu dočkat dalšího dílu, kde se doufám dozvíme víc o minulosti Evie. Oblíbila jsem si hlavní postavy příběhu, děj plynule ubíhal bez hluchých míst a hodně oceňuji, že se ve vyprávění střídal Cyrus s Evie. Doporučuji.

13.01.2021 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Abych byla upřímná, Dopisy ztraceným mi sedlo výrazně víc, tady mě až příliš rozčilovala Emma, která se často chovala jako neskutečná koza, na druhou stranu to bohatě vyrovnával Rev, kterého jsem si oblíbila už v prvním díle a moc jsem se na jeho příběh těšila a ani v nejmenším mě nezklamal. Nakonec hodnotím plným počtem už za Reva a čtivost.

17.12.2020 5 z 5

Americký král Americký král Sierra Simone

Určitě to není kniha pro každého, ale moje zvrácená duše byla z celé série nadšená :)
Nakonec jsem si oblíbila všechny tři hlavní hrdiny a fandila jsem jim, aby našli svůj happyend.
Knihám se rozhodně nedá upřít originalita a čtivost a navíc oceňuji inspiraci v králi Artušovi, které se autorka ujala dosti svérázně.
Já jsem byla spokojená a za tuto pohádku pro dospělé dávám plný počet 5*.

30.11.2020 5 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

První polovina knihy byla skvělá, neskutečně mě bavilo špičkování hlavních hrdinů, chemie mezi nimi a celý nápad s road tripem, zejména omdlévající kozička pobavila.
Škoda, že kniha v podobném duchu nepokračovala i dále, druhá polovina byla zbytečně zdlouhavá a o ničem, proto nakonec slabší 4*.

11.11.2020 4 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Upřímně, jsem trošku zklamaná, od autorky jsem po jejích předchozích knihách čekala mnohem víc.
Sice to bylo milé a čtivé, ale příběh byl až příliš jednoduchý a něco mi tam prostě chybělo.
Námět nejlepších přátel, kteří se do sebe zamilují tu už byl mockrát, což by mi ani nijak zvlášť nevadilo, kdyby se ho autorce povedlo nějak odlišit nebo něčím ozvláštnit, ale bohužel.
Takhle mi brzy zapadne v paměti a za pár týdnů už budu horko těžko přemýšlet, o čem že to vlastně bylo.
Za mě 3,5*.

09.11.2020 4 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Na novinku od Mii Sheridan jsem se neskutečně těšila, její předchozí knihy, zejména Archerův hlas, byly úžasné a stejně tak Graysonův slib.
Oba hrdinové si toho dost zažili a bylo úžasné sledovat jejich cestu za uzdravením a jejich vzájemné sbližování. Zamilovala jsem si jak bručouna Graysona, tak ztřeštěnou a nezlomnou Kiru.
Vřele doporučuji všem romantickým duším a nemohu hodnotit jinak než 5*.

07.11.2020 5 z 5

Racer Racer Katy Evans

Jako žánrovka to nebylo špatné, ale zvlášť ke konci mi už docela vadily neustále se opakující sexuální scény střídané jedním vyznáním lásky za druhým. Na můj vkus už to bylo moc přeslazené a oproti předchozím dílům zde bylo výrazně méně dějových zvratů. Za mě necelé 4*.

24.08.2020 4 z 5

Trochu moc Trochu moc Lydia Strong

Velice příjemné zakončení série. Na příběh z pohledu Mikea jsem se těšila asi nejvíc a ani v nejmenším mě nezklamal. Bylo zábavné sledovat jeho proměnu v lepšího člověka, šel na to po svém a o to to bylo milejší a uvěřitelnější. Sice jsem čekala o něco více děje, ale i tak jsem moc spokojená. A opětovné setkání s Danem a Evanem byla taková pomyslná třešnička na dortu.

21.08.2020 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Jedna z nejlepších YA a LGBT knih, které jsem zatím četla. Bylo to milé, úsměvné i k zamyšlení. Postavy si nešlo nezamilovat, děj příjemně plynul bez hluchých míst a já si jen vychutnávala stránku za stránkou. Vřele doporučuji!

11.08.2020 5 z 5

Bunny Bunny Lydia Strong

Za poslední tři dny to je už třetí přečtená kniha od této autorky, což si myslím, že svědčí samo za sebe. Kdo má rád M M romance, tak opravdu vřele doporučuji tuto autorku a netrpělivě budu vyhlížet její další knihy. Jedinou výtku mám k naprosto odfláknuté korektuře, chyb a překlepů je tu opravdu hodně.

09.07.2020 5 z 5

Za zdmi Za zdmi Hollie Overton

Velice dobře napsaný, mrazivý příběh o tom, že ne vždy je vše tak, jak to na první pohled vypadá. Přesto, že jsem si knihu užila, tak mi k naprosté spokojenosti ještě něco chybělo. Nejvíc mě mrzelo, že v příběhu neměl větší roli Clifton, který si zasloužil dle mého názoru více prostoru a celý jeho příběh, zejména jeho minulost, mi přišla nedotažená.

20.06.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Teda, tak to bylo něco! V první řadě musím vyzdvihnout dokonalé vykreslení atmosféry, úplně jsem cítila všechen ten strach a napětí. Navíc, jak je u autorky zvykem, byl děj psaný velice čtivě a postavy byly dobře ztvárněné. Navíc ten infarktový závěr, který ponechává velký prostor pro představivost, vím, že já o něm budu přemýšlet ještě dlouho a budu zvažovat všechny možné varianty. Pro mě jednoznačně palec nahoru a doufám, že se od autorky dočkáme i dalších thrillerů.

07.06.2020 5 z 5

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Podobnost s Božským bastardem byla hodně výrazná, i když Bastard se mi líbil výrazně víc, protože v něm bylo více rozpracované sbližování hlavních hrdinů, nicméně i tak jsem byla spokojená a v rámci žánru je to velmi povedený kousek.

05.06.2020 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

V tomto případě půjdu bohužel proti proudu a nepřidám se k nadšeným ovacím. Příběh mi přišel přehnaný až přitažený za vlasy, hlavní postavy byly nesympatické a nad jejich jednáním jsem často kroutila hlavou. Navíc mi chyběl nějaký logický vývoj jejich vztahu, přešli od "Nenávidím tě", přes "Pořád tě nenávidím, ale chci tě" k "Miluji tě", aniž by bylo zřejmé, jak se k tomu vlastně dobrali (nebo jen neumím číst mezi řádky).
Celkově, ač jsem se na knihu moc těšila a podobný typ příběhů mám moc ráda, tak tady to zachraňuje jen relativní čtivost. L. J. Shen mám ráda, ale tentokrát mi bohužel do noty nekápla.

07.05.2020 3 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Pro mě jedna z nejlepších žánrovek! Bavila jsem se od začátku až do konce, nebylo to zbytečně přeslazené, dávalo to smysl, postavy byly skvělé a chemie mezi nimi neuvěřitelná. Po delší době konečně kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Vřele doporučuji!

14.03.2020 5 z 5

Láska online Láska online Penelope Ward

Popravdě jsem dostala trochu něco jiného, než jsem očekávala, ale rozhodně nejsem zklamaná. V knize nenajdete hory různých dramat, což je v rámci žánru celkem vítaná změna. Hlavní postavy jsou sympatické a mají to v hlavě srovnané, děj ubíhá příjemným tempem a velice milé oživení je postava Ollieho.

09.03.2020 5 z 5

Nejtemnější úsvit Nejtemnější úsvit Aly Martinez

Tak v první řadě: Ha, já jsem to věděla! V druhé řadě: Kde mám sakra druhý díl, když ho tak nutně potřebuji? Skvělé a napínavé čtení. Zároveň smutné i milé, plné bolesti i nově nalezené radosti ze života. Já jsem nadšená a vřele doporučuji!

23.02.2020 5 z 5

Chci tě Chci tě Jen Frederick

Originální, drsný a silný příběh na který jen tak nezapomenu, což co si budeme povídat, je v tomto žánru velké plus. Trochu výhrady mám k chování některých postav a první část knihy bych o něco zkrátila, případně bych protáhla část druhou, ale celkově se mi příběh líbil a oceňuji originální epilog.

18.02.2020 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Sice trochu pomalejší rozjezd, ale pak se příběh krásně rozjede a posledních asi 150 stran už jsem se nemohla odtrhnout a prostě jsem musela zjistit, jak to vlastně všechno bylo. Skvělý a napínavý psychologický thriller, který mohu vřele doporučit.

12.02.2020 5 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Na tuhle knihu jsem se moc těšila, nápad mi přišel zajímavý a byla jsem zvědavá, co za tím vším bude, navíc Mussa mám moc ráda, ale mně se to rozuzlení hrozně moc nelíbilo, věřím, že někdo může být nadšený, ale mě to vůbec nesedlo. Škoda :(

31.01.2020 3 z 5