peitho.1 peitho.1 komentáře u knih

Panenka Panenka Hollie Overton

Nebylo to vůbec špatné, ale čekala jsem více thrillerové čtení, toto bych označila spíše jako psychologický román o vyrovnávání se s následky věznění a týrání a to jak u oběti, tak u jejích blízkých. Nicméně mi tam cosi chybělo, abych mohla dát plný počet *, možná nějaký nečekaný zvrat nebo překvapení?

15.01.2020 4 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Velice dobře napsaná oddechovka, kde se kombinuje romantika s napětím. Když si chcete odpočinout a nemuset u knihy moc přemýšlet, tak je to ideální volba, ale nečekejte příliš propracovanou zápletku. Já jsem byla nicméně spokojená, protože jsem od knihy dostala přesně to, co jsem očekávala.

31.12.2019 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Knihy od Colleen Hoover mám moc ráda a tato se nestane výjimkou, i když k těm nejoblíbenějším jí také nezařadím, třeba série Bez naděje nebo Možná jednou mě zasáhly mnohem více. Tato kniha se zabývá velice aktuálním tématem, které se ale mě osobně nedotýká a možná i proto jsem se nedokázala s hlavní hrdinkou příliš ztotožnit a pochopit některá její rozhodnutí. Nicméně ani v nejmenším nelituji času, který jsem s touto knihou strávila.

29.12.2019 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Strhující závěr jedné velice povedené série, až je mi líto, že je opravdu konec...
Ač je kniha opravdu rozsáhlá, tak nenajdete žádná hluchá a nudná místa, já jsem byla napnutá od začátku do konce a jsem moc ráda, že autorka neodbyla konec, ale dala si tu práci, aby dokončila všechny dějové linky. Určitě doporučuji všem milovníkům fantasy.

07.12.2019 5 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Sandra Brown je moje srdcovka, vždy netrpělivě vyhlížím každou její novou knihu a ani tentokrát mě autorka nezklamala. Kniha opět nese její typický podpis, který se mi asi nikdy neokouká. Čtivá kombinace napětí, detektivky a šťavnaté romantiky, co víc si přát. Pro mě opět plný počet * a jdu znovu vyhlížet :)

22.11.2019 5 z 5

Risk Risk Elle Kennedy

Další velice povedený kousek od Elle Kennedy, ale ona to asi ani jinak neumí :) Hokejové prostředí je super a máte opět možnost potkat i staré známé z předešlých knih. Navíc mě hrozně bavila tato dvojice, zejména jejich popichování a krásně vykreslené jiskření. Mého favorita Návrh sice ani tato kniha nepřekonala, ale měla k tomu sakra blízko. S přehledem plný počet * a vřele doporučuji!

16.11.2019 5 z 5

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Tak tohle byla jízda! Konečně pořádný badboy z kterého se na konci naprosto nereálně nestane totální klaďas a navíc má hlavu a patu i fakt, proč je jaký je. Já jsem si četbu užila a Vica s láskou nenáviděla ;) Pro mě oživení tohoto žánru a budu se těšit na další díly.

14.11.2019 5 z 5

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Kraťoučká ochutnávka série, která má jen jednu chybu a to, že je moc krátká. Téma je na tento žánr originální a o to víc mě mrzí, že není příběh propracovanější. Ale jako ochutnávka hlavního chodu je to fajn, postavy se nám hezky představily a já se jdu hned pustit do prvního dílu.

11.11.2019 5 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Bohužel se nadšení nekonalo, Hvězdného šéfa jsem ani nedočetla, tato kniha byla sice o něco lepší, ale poslední strany už jsem brala jen tak letem. Nesedl mi styl a příběh byl i v rámci tohoto žánru neorigiální a předvídatelný. A epilog už byl jen jedno velké klišé. Celkově spíš podprůměr a hodně zvážím, jestli dám autorovi ještě šanci.

08.11.2019 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Upřímně, čekala jsem, že půjde o další z trochu banálních a neoriginálních romantických příběhů, ale o to víc jsem byla překvapená, že šlo o mnohem víc. Kromě milých a úsměvných momentů, kdy jsem se opravdu bavila, příběh narazil i na několik mnohem vážnějších témat, které byly velice dobře zpracované. Navíc je kniha neuvěřitelně čtivá díky krátkých kapitolám a střídání pohledů hlavních hrdinů (to já moc ráda).
Celkově šlo o velice příjemné překvapení a vřele doporučuji všem romantickým duším :)

04.11.2019 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Ze všech knih, které jsem od této autorky zatím četla, je tahle podle mě nejpovedenější. Velice příjemná romantika, při které jsem se prakticky celou dobu usmívala. Už se moc těším na příběhy ostatních bratrů. Milovníkům romantických příběhů vřele doporučuji :)

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Tohle je pro mě úžasný objev, miluju kombinaci detektivky a romantiky a tady je ta kombinace velice zdařilá. Myslím, že jsem našla svojí novou oblíbenou autorku a rychle musím sehnat její další knihy :)

02.11.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Málokdy se podaří, aby byl druhý díl lepší než ten první, ale tady se to podařilo na plné čáře. Hrozně ráda jsem se opět setkala s Kitem a Danielem a fandila jim od začátku až do konce. Navíc byly milým oživením nové postavy, které jsem si zamilovala. Autorovi moc fandím a těším se na jeho další knihy.

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Diana Chamberlain opět nezklamala a napsala silný příběh nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet. Sice pro mě nejde o její nejlepší dílo, ale i tak je to s pěhledem na 5* už kvůli síle tématu a formě, kterou je kniha psaná. Příběh vás vtáhne a nepustí, dokud nepřečtete poslední stránku. Vřele doporučuji!

Vévodkyně Vévodkyně Nichole Chase

Celkem příjemná pohádka pro dospělé, jen na můj vkus tam bylo příliš málo děje a závěr byl zbytečně uspěchaný, ale jako relax to bylo dobré.

23.10.2019 4 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Příjemná letní oddechovka, dobře se čte, děj také nebyl špatný, ale chování postav bylo místy dovedené do příliš velkých extrémů, stejně jako některé situace. Pro méně náročné čtenáře romantických příběhů je to ale ideální volba.

12.10.2019 4 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Pro mě rozhodně lepší než Nebezpečná iluze, kdyby nic jiného, tak je určitě méně předvídatelná a je originálnější. Líbilo se mi také, že postavy nejsou prvoplánově jen dobré, ale mají svoje chyby. Prostě příjemná žánrovka, která možná není úplně top, ale ani vyloženě nezklame.

08.10.2019 5 z 5

Legenda Legenda Katy Evans

Pro mě pravděpodobně nejlepší díl této série, hlavně Mavericka bylo snadné si zamilovat, chemie mezi hrdiny bezvadně fungovala a jako třešnička na dortu byl Remy v roli učitele. Byla jsem moc spokojená o čemž svědčí i to, že jsem knihu přečetla v rekordním čase.

06.10.2019 5 z 5

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Nakonec to nebylo tak zlé, i když míra předvídatelnosti tady dosáhla vrcholu a to i v rámci tohoto žánru. První polovina prvního dílu byla super, od té doby spíš předvídatelný a přeslazený doják. Ale už kvůli tomu chlápkovi na obálce dávám 4* :D

29.09.2019 4 z 5

Kulti Kulti Mariana Zapata

Přiznám se, že jsem se zpočátku nemohla vůbec začíst, prvních zhruba 150 stran by se klidně dalo zkrátit na 50 a knize by to jen prospělo. Pak už se kniha krásně rozjela a bylo hezké sledovat rodící se přátelství mezi ústřední dvojicí.
Fotbalové prostředí bylo milým oživením a moc se mi líbila forma epilogu.
Přes trochu rozpačitý začátek dávám plný počet a doufám, že u nás vyjdou i další autorčiny knihy.

24.09.2019 5 z 5