peitho.1

Ty vole, já jsem tepláTy vole, já jsem tepláM. J. Cobs (pseudonym)

Vzhledem k velice malému rozsahu knihy jsem očekávala, že zde alespoň nebude příliš mnoho zbytečné omáčky, ale bohužel jsem se spletla. 90 % knihy nejsou ničím jiným, než zbytečnou vatou. Samotný příběh by se dal shrnout maximálně na 20 stran, navíc není nijak zvlášť promyšlený, postavy jsou nesympatické a ani styl mi neseděl, celkově mi to připomínalo spíše dost odfláknutou slohovou práci.
Dočetla jsem jen díky tomu, že je kniha opravdu kraťoučká a chtěla jsem dát šanci české autorce, která se nebojí lgbt tématu, ale bohužel to byla ztráta času.

05.10.2021odpad!

Bludný kruhBludný kruhLinda Howington S.

Knihy od Lindy Howard mám moc ráda a ani tahle není výjimkou, mě prostě kombinace detektivky s romantikou baví. Tady mi byli hodně sympatičtí oba hlavní hrdinové, jejich škádlení nemělo chybu, takže mi ani moc nevadilo, že detektivní linka byla o něco slabší. Skvělá oddechovka na dvě odpoledne, když se chce člověk pobavit a nechce se mu moc přemýšlet.

14.08.2021

Hodný holky umírají prvníHodný holky umírají prvníKathryn Foxfield

Během četby jsem se nemohla rozhodnout, jestli je to geniální nebo úplně hloupé a popravdě ten pocit trval až do úplného konce.
Děj mi přišel dost zmatený a přitažený za vlasy, nadpřirozeno jsem tu nečekala a nesedělo mi. Navíc tu bylo příliš mnoho postav, takže příběh ani jedné nebyl dostatečně propracovaný.
Čekala jsem, že to autorka celé uchopí trochu jinak, za mě dobrý nápad, ale nevyužitý potenciál.

14.08.2021

Marta spíMarta spíRomy Hausmann

S první třetinou knihy jsem se dost prala, díky neustálému skákání mezi postavami a časovými linkami jsem měla v příběhu pěkný guláš a navíc mi moc neseděl styl psaní. Díky tomu, že jsem knihu četla v rámci skupinové výzvy, jsem nakonec vytrvala. Pak se to v další části vcelku zlepšilo, příběh přestal být tak zmatený, na druhou stranu mi přišlo jednání postav příliš přehnané a nepravděpodobné. Závěr to příliš nevylepšil, moc nemůže být řeč o logickém vývoji postav, nechci spoilerovat, ale kdo četl, tak asi ví, o čem mluvím. Navíc mi přišlo, že jedna z dějových linek dostala zbytečně moc prostoru, vzhledem k tomu, že sehrála v hlavním příběhu jen minimální roli.
Váhala jsem mezi 3 a 4*, nakonec volím o něco vyšší hodnocení díky napínavosti, ale opravdu jen o chlup.

10.08.2021

Výměna rolíVýměna rolíMelanie Moreland

První polovina knihy byla skvělá, hlavně Liam mě opravdu bavil, ale o to větší trápení pro mě byla druhá polovina, která mi přišla nudná a neskutečně se táhla. Váhala jsem mezi 3* a 4*, ale poslední scéna mě nakonec přesvědčila dát vyšší hodnocení.

03.08.2021

Tady byla Britt-MarieTady byla Britt-MarieFredrik Backman

Backmanovi se opět podařilo mě nesčetněkrát pobavit, dojmout a navrch mi zlomit srdce. Miluji jeho postavy, jeho humor, styl vyprávění a myšlenky, které mají neskutečnou hloubku, i když se to nemusí na první pohled zdát, vzhledem k lehké formě, kterou jsou podány.
Teď mě mrzí, že jsem se jeho knihám tak dlouho vyhýbala, na druhou stranu se už nemůžu dočkat, až se pustím do dalších a tetelím se blahem, kolik jich na mě ještě čeká.

14.07.2021

ZvěstiZvěstiAleš Novotný

Zpočátku jsem měla trochu obavu, že se budu kvůli množství postav v ději ztrácet, ale díky tomu, že byly tak skvěle vykresleny, tak jsem s tím neměla vůbec problém.
Moc se mi líbí autorův styl psaní, již zmíněné vykreslení postav i dějové zápletky.
Líbila se mi už autorova první kniha, ale tahle je zase o stupeň výš a už teď se nemůžu dočkat dalších knih a příběhů.
Vřele doporučuji!

11.07.2021

Útěk ze světaÚtěk ze světaLucinda Berry

Musím uznat, že to bylo vysoce napínavé a čtivé čtení, ale téma mi tak úplně nesedlo, popravdě kdybych věděla, okolo čeho se bude děj točit, tak se této knížce spíš vyhnu. Nedokázala jsem se do motivací a jednání některých postav moc vcítit nebo je alespoň pochopit, což mi čtení dost ztěžovalo, ale věřím, že si kniha své nadšené čtenáře určitě najde, zvlášť ty, které toto téma zajímá (záměrně nejsem úplně konkrétní, nechci spoilerovat).

09.07.2021

Když jsme se skrývaliKdyž jsme se skrývaliSarina Bowen

Teda, to byla jízda! Autorka se sice ani v předešlých knihách nevyhýbala vážným tématům, ale tady to byl přeci jen trochu jiný level. Knížka byla napínavá a postavy sympatické, i když toho měly hodně na bedrech. Vřele doporučuji, stejně jako všechny ostatní knihy od této skvělé autorky.

03.07.2021

GhostwriterGhostwriterAlessandra Torre

Mám pocit, že už jsem dlouho nečetla knihu s tak dobře vykreslenou psychologií hlavní postavy, nad kterou budete chvílemi kroutit hlavou, pak jí budete tak trochu nenávidět, později litovat a nakonec si jí možná i zamilujete.
Dále oceňuji originální námět i zpracování, čtivost a příběh, který si budu pamatovat i po letech.
Jednoznačně doporučuji.

19.06.2021

Nevítaný hostNevítaný hostShari Lapena

Rozehrané to bylo velice dobře, ale celková pointa mě bohužel dost zklamala. Na Aghatu Christie, kterou byla kniha očividně inspirovaná, to bohužel nemá ani vzdáleně, ale tam je ta laťka prostě nastavená tak vysoko, že je těžké se k ní byť jen přiblížit. Na druhou stranu nemůžu knize upřít čtivost.

03.06.2021

Na vláskuNa vláskuLucy Score

Tuhle knihu jsem si neskutečně užila, trochu jsem měla obavy,jestli nebude příběh vzhledem k rozsahu roztahaný, ale nenašla jsem jediné hluché místo. Pošťuchování hlavních hrdinů nemělo chybu, příběh plynul lehce a přirozeně a já se ani na vteřinu nenudila.
Jedinou výtku mám k obálce, ta se moc nepovedla, k příběhu se vůbec nehodí a mohla by některé čtenáře i odradit.
Za mě zcela zasloužených 5* a vřele doporučuji.

04.05.2021

V pastiV pastiLydia Strong

Přečteno za jeden den a opět super! Autorku jsem si opravdu oblíbila a jakmile se na trhu objeví její nová kniha, tak hned objednávám. Předpokládám (a hlavně doufám), že se se Simonem a Jeredem ještě potkáme u pokračování, protože takhle to přece skončit nemohlo, že ne??

09.04.2021

Za pět letZa pět letRebecca Serle

Od této knihy jsem dostala úplně něco jiného, než jsem očekávala, myslela jsem, že půjde o klasickou romantickou knihu o lásce s originálním námětem, ale dostalo se mi knihy o velkém přátelství. Nechci moc prozrazovat, takže jen řeknu, že to byl silný příběh u kterého málokteré oko zůstane suché. A oceňuji, že není děj tak předvídatelný, tak by se mohlo na začátku zdát.

09.04.2021

Přísně tajnéPřísně tajnéElle Kennedy

Tuhle novinku od mých oblíbených autorek jsem opravdu netrpělivě vyhlížela a ani v nejmenším mě nezklamala! Už od příběhu Wese a Jamieho z On a My jsem doufala, že se znovu pustí do dalšího příběhu dvou kluků a dočkala jsem se.
Bylo to zábavné, hravé, milé a sexy, přesně jak se dalo u těchto autorek, které nikdy nezklamou, očekávat.
Oba kluky jsem si zamilovala, hlavně Keaton alias HumříKraťasy alias labrador byl boží, prostě víc takových knih a postav!

11.02.2021

Nemilosrdný králNemilosrdný králMeghan March

Kdo čeká romantickou limonádu, ten bude zklamán, kdo se těší na peprnější čtení, ten bude nejspíš spokojen.
Trochu mi chyběl větší vhled do Mounta,moc jsme se toho o něm nedozvěděli, ale předpokládám, že to doženeme v dalších dílech, které si rozhodně nenechám ujít.

21.01.2021

Úzkosti a jejich lidéÚzkosti a jejich lidéFredrik Backman

Moje první kniha od Backmana, ale rozhodně ne poslední. Bylo to bláznivé, vtipné, dojemné a jednoduše geniální. Dlouho jsem se u knihy tak nepobavila, ale zároveň jsem tu našla spoustu úžasných myšlenek. Tohle je kniha, kterou budu doporučovat na potkání.

20.01.2021

Hodná a zlobivá holkaHodná a zlobivá holkaMichael Robotham

Velice příjemné překvapení, už se nemůžu dočkat dalšího dílu, kde se doufám dozvíme víc o minulosti Evie. Oblíbila jsem si hlavní postavy příběhu, děj plynule ubíhal bez hluchých míst a hodně oceňuji, že se ve vyprávění střídal Cyrus s Evie. Doporučuji.

13.01.2021

Na co slova nestačíNa co slova nestačíBrigid Kemmerer

Abych byla upřímná, Dopisy ztraceným mi sedlo výrazně víc, tady mě až příliš rozčilovala Emma, která se často chovala jako neskutečná koza, na druhou stranu to bohatě vyrovnával Rev, kterého jsem si oblíbila už v prvním díle a moc jsem se na jeho příběh těšila a ani v nejmenším mě nezklamal. Nakonec hodnotím plným počtem už za Reva a čtivost.

17.12.2020

Americký králAmerický králSierra Simone

Určitě to není kniha pro každého, ale moje zvrácená duše byla z celé série nadšená :)
Nakonec jsem si oblíbila všechny tři hlavní hrdiny a fandila jsem jim, aby našli svůj happyend.
Knihám se rozhodně nedá upřít originalita a čtivost a navíc oceňuji inspiraci v králi Artušovi, které se autorka ujala dosti svérázně.
Já jsem byla spokojená a za tuto pohádku pro dospělé dávám plný počet 5*.

30.11.2020

Drzý bastardDrzý bastardVi Keeland

První polovina knihy byla skvělá, neskutečně mě bavilo špičkování hlavních hrdinů, chemie mezi nimi a celý nápad s road tripem, zejména omdlévající kozička pobavila.
Škoda, že kniha v podobném duchu nepokračovala i dále, druhá polovina byla zbytečně zdlouhavá a o ničem, proto nakonec slabší 4*.

11.11.2020

S pozdravem CarterS pozdravem CarterW. G. (pseudonym)

Upřímně, jsem trošku zklamaná, od autorky jsem po jejích předchozích knihách čekala mnohem víc.
Sice to bylo milé a čtivé, ale příběh byl až příliš jednoduchý a něco mi tam prostě chybělo.
Námět nejlepších přátel, kteří se do sebe zamilují tu už byl mockrát, což by mi ani nijak zvlášť nevadilo, kdyby se ho autorce povedlo nějak odlišit nebo něčím ozvláštnit, ale bohužel.
Takhle mi brzy zapadne v paměti a za pár týdnů už budu horko těžko přemýšlet, o čem že to vlastně bylo.
Za mě 3,5*.

09.11.2020

Graysonův slibGraysonův slibMia Sheridan

Na novinku od Mii Sheridan jsem se neskutečně těšila, její předchozí knihy, zejména Archerův hlas, byly úžasné a stejně tak Graysonův slib.
Oba hrdinové si toho dost zažili a bylo úžasné sledovat jejich cestu za uzdravením a jejich vzájemné sbližování. Zamilovala jsem si jak bručouna Graysona, tak ztřeštěnou a nezlomnou Kiru.
Vřele doporučuji všem romantickým duším a nemohu hodnotit jinak než 5*.

07.11.2020

RacerRacerKaty Evans

Jako žánrovka to nebylo špatné, ale zvlášť ke konci mi už docela vadily neustále se opakující sexuální scény střídané jedním vyznáním lásky za druhým. Na můj vkus už to bylo moc přeslazené a oproti předchozím dílům zde bylo výrazně méně dějových zvratů. Za mě necelé 4*.

24.08.2020

Trochu mocTrochu mocLydia Strong

Velice příjemné zakončení série. Na příběh z pohledu Mikea jsem se těšila asi nejvíc a ani v nejmenším mě nezklamal. Bylo zábavné sledovat jeho proměnu v lepšího člověka, šel na to po svém a o to to bylo milejší a uvěřitelnější. Sice jsem čekala o něco více děje, ale i tak jsem moc spokojená. A opětovné setkání s Danem a Evanem byla taková pomyslná třešnička na dortu.

21.08.2020

Červená, bílá a královsky modráČervená, bílá a královsky modráCasey McQuiston

Jedna z nejlepších YA a LGBT knih, které jsem zatím četla. Bylo to milé, úsměvné i k zamyšlení. Postavy si nešlo nezamilovat, děj příjemně plynul bez hluchých míst a já si jen vychutnávala stránku za stránkou. Vřele doporučuji!

11.08.2020

BunnyBunnyLydia Strong

Za poslední tři dny to je už třetí přečtená kniha od této autorky, což si myslím, že svědčí samo za sebe. Kdo má rád M M romance, tak opravdu vřele doporučuji tuto autorku a netrpělivě budu vyhlížet její další knihy. Jedinou výtku mám k naprosto odfláknuté korektuře, chyb a překlepů je tu opravdu hodně.

09.07.2020

Za zdmiZa zdmiHollie Overton

Velice dobře napsaný, mrazivý příběh o tom, že ne vždy je vše tak, jak to na první pohled vypadá. Přesto, že jsem si knihu užila, tak mi k naprosté spokojenosti ještě něco chybělo. Nejvíc mě mrzelo, že v příběhu neměl větší roli Clifton, který si zasloužil dle mého názoru více prostoru a celý jeho příběh, zejména jeho minulost, mi přišla nedotažená.

20.06.2020

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Teda, tak to bylo něco! V první řadě musím vyzdvihnout dokonalé vykreslení atmosféry, úplně jsem cítila všechen ten strach a napětí. Navíc, jak je u autorky zvykem, byl děj psaný velice čtivě a postavy byly dobře ztvárněné. Navíc ten infarktový závěr, který ponechává velký prostor pro představivost, vím, že já o něm budu přemýšlet ještě dlouho a budu zvažovat všechny možné varianty. Pro mě jednoznačně palec nahoru a doufám, že se od autorky dočkáme i dalších thrillerů.

07.06.2020

VýpověďVýpověďW. G. (pseudonym)

Podobnost s Božským bastardem byla hodně výrazná, i když Bastard se mi líbil výrazně víc, protože v něm bylo více rozpracované sbližování hlavních hrdinů, nicméně i tak jsem byla spokojená a v rámci žánru je to velmi povedený kousek.

05.06.2020