Peace Peace komentáře u knih

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

"Víš, co se mi na tobě líbí? Nemusíme si ani povídat a stejně vím, na co myslíš. Nemusíš říct ani slovo. Třeba vím, na co myslíš právě teď. A právě to, že to nemusíš říkat nahlas, znamená, že je to ryzí pravda. Vím, že to tak opravdu cítíš."

Kniha nebyla špatná, to ne, ale čekala jsem něco jiného.
Čekala jsem reálný děj, který bude popisovat boj s krutým Osudem, ale místo toho jsem četla snový příběh, až s pohádkovými prvky. Bohužel mi u tohoto dějového příběhu záměr autorky nesedl. Ano, vize hezká, ale v životě to chodí trošku jinak..

19.11.2014 3 z 5

Štěstí, láska, čokoláda Štěstí, láska, čokoláda Menna van Praag

"Čím pravdivěji vůči sama sobě žiješ, tím si šťastnější - a o to cáklejší připadáš ostatním."

Kniha nebyla nějakým myšlenkovým převratem, ale mně se líbila. Je znát, že autorka čerpala ze svých vlastních zkušeností - nejde totiž o nějaké teoretické blábolky. Jedná se o milé připomenutí klasických životních pravd - a ty nejsou na škodu nikdy.

12.11.2014 4 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

"Kamarádství se nepotřebuje budovat léta. Čas nehraje roli. S matkami u školy můžete žvanit třeba roky, ale přítelkyně se z vás nestanou, zůstanete jenom dlouholeté známé. Anebo potkáte někoho, s kým si od první chvíle dokonale padnete do noty, a stanou se z vás přátelé na celý život."

Z této knihy jsem měla mírné obavy, protože anotace na mě zaváněla pocitem, že jde o pouhou snahu autorky držet krok s moderní dobou, která vyžaduje erotiku všude jinde, jen ne v realitě.
Erotické romány opravdu nemusím - po zážitku, kdy jsem přečetla zhruba 100 stran "Odstínů", má Vnitřní bohyně bere roha, kdykoliv se v její blízkosti vyskytne cokoliv podobného :o)
Ale Tess Stimson jsem prostě zkusit musela. A udělala jsem jedině dobře, protože se s konečnou platností zařadila mezi mé oblíbené autorky.
Kniha je napsaná velice čtivě, měla jsem problém se od knihy odlepit. Erotiky je v knize sice požehnaně, ale zapadá do příběhu a pointa knihy je naštěstí úplně o něčem jiném.
Pokud máte autorku rádi, se čtením rozhodně neváhejte. Pokud ji neznáte, směle do toho - stojí za váš čas.

09.11.2014 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

"Magie není nic jiného než pokusy, pomocí nichž se lidé snaží netradičním způsobem ovlivnit vlastní život."

Kniha se mi dostala do ruky zcela náhodou a takové náhody bych ve svém životě uvítala častěji - příjemné překvapení ze severu ;o)
Autorka píše velmi čtivě, dokáže prolínat napínavý příběh s historickými fakty a nechybí ani humor, který opravdu baví. Za mě první, ale jistě ne poslední, setkání s právničkou Tórou.

08.11.2014 5 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

"Nezemřu ani ve stoje, ani na kolenou. Zemřu v běhu a v boji."

Hon je originální příběh o upírech.. Ano, ještě stále lze takovou knihu najít.
Autor podává upíry z jiného úhlu pohledu a je to velmi příjemná změna. Pro mne až taková, že mě více bavil popis jejich života a Genova snaha o přizpůsobení se, než samotný vrchol knihy - tedy hon.

03.11.2014 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

"Lidé mají tu vlastnost, že každý si myslí, jak je jedinečný a složitý, zatímco ostatní jsou jaksi jednodušší k přečtení. To samozřejmě není pravda. Všichni máme své sny a naděje a touhy a chtíče a bolístky. Všichni trpíme nějakým vlastním druhem šílenství."

Na knihu jsem se moc těšila, protože děj mi přišel hodně zajímavý a napínavý již v anotaci. Opět jsem ale bohužel čekala více, než jsem dostala. Napětí tu samozřejmě je, ale postupné rozkrývání mi přijde překombinované a s tím mívám problém, jelikož to na mě působí nereálně.
Za sympaťáka Jakea a výborný autorův styl psaní však ubírám pouze jednu hvězdičku.

31.10.2014 4 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

"Nemá cenu rozebírat minulost, člověk se musí dívat dopředu."

Autorka je mojí jistotou, pokud chci číst vtipné a zároveň milé knihy. Očekávání se mi splnilo a já na Lexi a její životní peripetie jen tak nezapomenu ;o)

27.10.2014 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

"Třiď informace, které se k tobě dostávají. Vlož si do očí i do uší filtr a dovol, aby jím procházelo jen to, co tě nebude srážet, protože k tomu postačí už náš každodenní život."

Píšu to nerada, ale éra, kdy mě Coelhovi knihy hodně bavily a řadila jsem je ke svým oblíbeným, je nejspíše za mnou. Již několikátá kniha po sobě mě o tom nemile přesvědčuje, bohužel...
Příběh není úplně špatný, ale měla jsem pocit, že čtu o duševně narušené ženě, která si z rozmaru najde bokovku, aby následně došla k rádoby osvícení. Toť vše - a to je na Pana spisovatele žalostně málo.

21.10.2014 3 z 5

Trojice Trojice Sarah Lotz

"Proč chodíme na lov, když přitom máme co jíst? Proč se zabíjíme kvůli maličkostem?"

Po dlouhé době jsem se hodně rozmýšlela, jak knihu hodnotit. Trojice je pro mne trošku oříšek, protože mě některé části bavily opravdu hodně a u některých jsem se zase dost nudila, jelikož mi přišlo, že se různými obměnami omílalo stále jedno a totéž. Knize by prospělo zkrácení a odebrání hluchých míst.
Co však nelze upřít je originalita příběhu i způsob vyprávění - díky tomu na knihu určitě nezapomenu.

17.10.2014 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

"Některé cesty člověk musí projít sám."

Bohužel, vysoce postavená laťka prvního dílu opět nepřekonána. Poslední díl byl na mě navíc až moc depresivní. Každopádně ale jako celek je série fajn a doporučuji.

12.10.2014 3 z 5

Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Statistická pravděpodobnost lásky na první pohled Jennifer E. Smith

"Nakonec to nejsou změny, co člověku zlomí srdce; naopak, je to přitažlivost povědomého."

Kniha byla milá a četla se sama. Ač jde o oddechovku, kterou přečtete během jednoho volného odpoledne, má v sobě maličké myšlenky, které tvoří velikost života..
Rozhodně stojí za to, když Vám po dočtení knihy zůstane úsměv na rtech..

06.10.2014 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

"V určitém okamžiku člověk musí přestat utíkat a postavit se tomu, kdo vás chce zabít, čelem. Nejtěžší je nalézt k tomuto obratu odvahu."

Po prvním dílu jsem měla od pokračování velká očekávání, která se nevyplácí. Ano, kniha je čtivá, děj skvěle plyne a Katniss je hrdinkou s velkým H. To je nezpochybnitelné a autorka mě opět přesvědčila, že YA se dá psát s noblesou a vkusem. Bohužel už mě ale kniha nedokázala tak ohromit, jako díl předchozí, ale je to opravdu hlavně tím, že jsem od jedničky nic nečekala, kdežto dvojku brala do rukou nedočkavě, až hladově :o))
Takže, směle do další knihy ;o)

05.10.2014 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

"Až přijde čas, určitě budu zabíjet jako všichni ostatní. Nemohu se vzdát bez boje. Jen si pořád přeju, aby se mi podařilo vymyslet způsob, jak ukázat Kapitolu, že mu nepatřím. Že jsem víc než figurka v jejich hrách."

Kniha mi doma ležela poměrně dlouho, nějak jsem se nemohla odhodlat k jejímu čtení. Jelikož ale byla půjčena z knihovny, čas mě hnal k tomu, že jsem po ní přece jen sáhla. A četla.. a četla.. a nemohla se absolutně odtrhnout, což je situace, kterou u knih miluju :o)
Kašlu na to, že jde o YA.. Kašlu na to, že jde o "světový trhák", což byl fakt, který mě od knihy spíše odrazoval.. Kašlu na to, že jsou některé situace přitažené za vlasy.. Já se prostě zamilovala - a to na první písmenko.
Objednána celá série a těším se, až se pustím do dalších dílů!

29.09.2014 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

"Snažili jsme se ze dna oceánu dosáhnout na nebe. Došlo mi, že když se navzájem podržíme, třeba se k němu dostaneme blíž."

Psát o knize s takovým námětem, že je nádherná, je zvláštní, ale... když ona opravdu je!
Autorka mě nezklamala a s čistým svědomím ji zahrnuji mezi mé oblíbené spisovatelky.

24.09.2014 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

"Člověk se nemůže cítit zle každou vteřinu. Smíchem se špatné věci nezhorší, stejně jako se pláčem nezlepší. Neznamená to, že je to člověku jedno anebo že zapomněl. Znamená to jen, že je pořád člověk."

První díl mě nijak neuchvátil a nechápala jsem většinové nadšení a humbuk kolem celého příběhu. Druhý díl jsem začala číst jen ze zvědavosti a jsem za ni ráda, protože pokračování mě mile překvapilo a děj knihy nenudil ani chviličku. Snad na každé stránce se něco děje, fotky jsou skvělé a příběh doplňují beze zbytku.
Pokud Vás bavil první díl, je rozhodnutí o čtení jasné, pokud ne, dejte knize šanci - stojí za to ;o)

21.09.2014 5 z 5

Zkouška dítětem Zkouška dítětem Emily Giffin

"Jestli nejlepší na tom mít děti brzy je to, že to budou mít rychle za sebou, a nejlepší na tom mít je pozdě, je pouhé odložení otročiny, nevyplývá z toho automaticky, že nemít děti vůbec je úplně to nejlepší pro oba světy?"

Velice zajímavý námět, který mě zaujal již v anotaci. Jak akčně kniha začala, tak se později táhla a děj nebyl nijak valný. Bohužel se totiž většina hlavního děje odehraje na prvních stranách knihy a pak se rozebírají následky a důsledky, které gradují až na konci děje. Škoda, protože myšlenka byla více než slibná...

16.09.2014 3 z 5

Šibeniční vrch Šibeniční vrch Lois Duncan

"Minulost nemáme právo kritizovat. Můžeme se z ní jen poučit."

Kniha mě do půlky bavila poměrně dost, pak mi přišlo, že děj paradoxně slábne, nebo jsem čekala větší gradaci, nevím. Každopádně pro mne byl titull lepší, než předchozí, který jsem od autorky četla ("Temnou chodbou"). Velký zázrak se ale bohužel nekonal.

13.09.2014 3 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

"V jeden den se narodíme. V jeden den umřeme. Za jeden den se můžeme změnit. A zamilovat. Během jediného dne se může stát cokoliv."

Kniha mě velice mile překvapila. Od autorky jsem totiž četla její prvotinu a nijak zvlášť mě neoslovila, což se o této knize říct nedá.
Hlavní hrdinka je sympatická, na nic si nehraje a děj hezky plyne, dostanete se prostřednictvím ní na krásná místa.
Pokud jste fanoušci Shakespeara, Paříže nebo si prostě jen chcete přečíst fajn knihu - jde o jasnou volbu ;o)

11.09.2014 4 z 5

Pro jednu noc Pro jednu noc Andrea Rimová

"Když tě někdo zklame, bolí to, ale když zklameš sám sebe, musíš s tím do konce života žít."

Námět byl zajímavý, ze života a dost k zamyšlení. Co mě bohužel trošku při čtení rušilo, byly chvílemi zbytečně zdlouhavé popisy nepodstatných činností a také občasné situace přitažené za vlasy.
Jinak ale příjemné překvapení, protože autorku jsem neznala, knihu jsem objevila náhodou a tudíž nevěděla, co očekávat.
Pokud hledáte oddychovku, nebudete zklamáni.

03.09.2014 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

"Šílenství je relativní. Záleží na tom, kdo koho zamkl v jaké kleci."

Bohužel se přidávám k táboru, který kniha zklamala. Nebylo to vyloženě špatné, to ne, ale kniha nasazuje vysokou laťku svým vzhledem - obálka a fotky uvnitř jsou velice slibné, navozují temnou atmosféru. Děj uvnitř už však pokulhává a strašidelno se nedostavuje. Škoda, další díl budu shánět už jen k vypůjčení.

31.08.2014 3 z 5