Zkouška dítětem

kniha od:

Zkouška dítětem https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40973/bmid_zkouska-ditetem-hYz-40973.jpg 3.9 49

Americká autorka v románu Zkouška dítětem nastoluje dnes tolik aktuální téma nezávislých a úspěšných žen kolem třicítky: a sice zda se plně věnovat jen a jen rodině a dětem, či se naopak zcela soustředit pouze na kariéru, anebo zda je možné tyto dva směry skloubit za cenu jistých kompromisů, a případně jak velkých. Claudie Parrová je pětatřicetiletá mladá žena, která pracuje v knižním nakladatelství jako redaktorka vyhledávající talentované spisovatele. Je přesvědčená, že nikdy nebude mít vlastní dítě, protože ho nechce. Přestože je její představa o bezdětném manželství znesnadňuje výběr partnera, potkává Bena, milého a úžasného muže, který je stejně jako ona zcela srozuměný a manželstvím bez dětí. Zamilují se do sebe, dohodnou se, že zbourají všechny tradice a budou žít v manželství bez dětí. Vše se zdá až příliš, než aby to byla pravda. Pak ale dochází k neočekávanému zvratu: jeden z nich mění svůj postoj, jeden z nich nakonec dítě chce...... celý text

Žánr:
Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Argo
Originální název:

Baby Proof , 2007


více info...

Komentáře (13)

Komentáře 13 Recenze 1

LuciKo
LuciKo
28.05.2019 4 z 5

Velmi citlivě napsaný příběh o partnerských vztazích a rodině. Obsahuje spoustu pěkných myšlenek a hezké poselství. Na konci mi i těch pár kapek slz ukáplo. Sice se místy může v knize zdát, že se nic neděje a vleče se, ale podprahově toho dává hodně a můžeme tak sledovat citové a myšlenkové změny nejen u hlavní postavy příběhu.

Isserley
Isserley
09.04.2019 3 z 5

Kdo si oblíbil Sex ve městě, tomu se tahle knížka bude líbit. Připomenete si, že i bohatí, krásní a úspěšní lidé mají trable s láskou a rádi si o tom povídají. A mihne se tam pan Božský a pije se tam Cosmopolitan. Příjemné čtení na dovolenou.


bookcase
bookcase
14.04.2018 5 z 5

Výborný, společenský román, řeší dost podstatnou otázku každého vztahu. Hlavní hrdinka byla hodně sympatická, stála si za svými názory. Holt každý není na mateřství stavěný a navíc, je to každého soukromá věc, jestli děti má nebo ne. Konec kapku vyměklý, ale celkově kniha nezklamala.

Anna 13
Anna 13
21.01.2018 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala svým námětem a pohltila mě od první strany.
Autorka píše velmi příjemně, ani složitě ani jednoduše. Má milé postavy, dokonce polidští i ty nejdivnější a přiměje vás s nimi soucítit. V tom je tato kniha jedinečná.
Nikdy jsem nerozuměla ženám, které nechtějí mít děti. Otevřeně a upřímně: odsuzovala jsem je. Ale tahle kniha mi pozměnila mé umanuté závěry o tomto "smyslu" života. Přehodnotila jsem toho ve své hlavě spoustu a já si hlavní hrdinku odmítající mateřství oblíbila. A to je u mne co říct, jelikož já jsem ten rodinný typ, který se nad miminky rozplývá...
Kniha byla pohlcující, poutavá, úsměvná i kontroverzní. Líbila se mi a s autorkou se rozhodně neloučím. Těším se na další setkání s ní... :)
Doporučuji všem matkám i ženám, které nechtějí děti, i těm, kteří nevědí, či stojí před podobným rozhodnutím. Knize se otevřete a ona vás změní...

LuckyZ
LuckyZ
19.04.2017 4 z 5

Příběh odehrávající se v New Yorku, vyprávěný ženou velmi pohlcenou svou prací tak, že odmítá mít děti, na čemž se i s manželem kdysi domluvili, ale ten najednou mění názor a dítě chce; je schopná se s ním kvůli tomuto rozvést, ale během následujícího roku jí ovlivní okolí tak, že je schopná věc přehodnotit a zjišťuje , že šťasná bude opět jen s manželem. Příběh o třicátnících odkládající rodičovství a nejistotě sama sebou, být dobrým rodičem.

Anette Abeja
Anette Abeja
22.10.2016 5 z 5

Mně osobně se kniha líbila, asi je to pro podobný zádrhel v mém životě, jen s horším koncem. Už od začátku jsem doufala, že se nakonec Claudie k Benovi vrátí, bylo patrné že oběma na sobě velmi záleží a kvůli jednomu odlišnému názoru (ostatně docela důležitého, kde nejdou dělat kompromisy) o sebe málem navždy přišli.

tess.de.veles
tess.de.veles
12.03.2016 4 z 5

Docela se mi to libilo....a mam rada happyendy :)..... Nekdy jsou aspon nekde potreba :)

Peace
Peace
16.09.2014 3 z 5

"Jestli nejlepší na tom mít děti brzy je to, že to budou mít rychle za sebou, a nejlepší na tom mít je pozdě, je pouhé odložení otročiny, nevyplývá z toho automaticky, že nemít děti vůbec je úplně to nejlepší pro oba světy?"

Velice zajímavý námět, který mě zaujal již v anotaci. Jak akčně kniha začala, tak se později táhla a děj nebyl nijak valný. Bohužel se totiž většina hlavního děje odehraje na prvních stranách knihy a pak se rozebírají následky a důsledky, které gradují až na konci děje. Škoda, protože myšlenka byla více než slibná...

Neri
Neri
01.08.2014 3 z 5

Jak moc se mi líbily knihy Kam patříme a Na čem záleží, tak tato kniha pro mě byla trochu oříšek, který se mi nedařilo do posledních stránek rozlousknout. Na vině bude asi pro mě velmi nesympatická hlavní hrdinka - ne pro své přesvědčení, ale pro svůj ufňukaný a sebestředný postoj k životu celkově. A konec - sladkobolný, příliš ideální. Celkový dojem je rozpačitý, nepřesvědčivý. Škoda.

skulenka
skulenka
20.07.2014 3 z 5

Dobrý příběh o ženě, která je přesvědčená, že ke svému životu nepotřebuje dítě a stojí si za tím za každou cenu, i když kvůli tomu obětuje své manželství. Konec příběhu je pro mě závanem z červené knihovny, ale i tak je reálný. Odpočinkové rychle ubíhající čtení.

jasmína
jasmína
26.03.2014 5 z 5

Kniha mě moc zaujala, jak tématem, tak i to , jak se autorka vcítila do všech postav, a naprosto pokračovala s osudy postav tak, jak se mi líbilo až do zdárného konce. Ačkoli nejsem příznice šťastných konců, tady by mě to hodně zklamalo, kdyby to dopadlo jinak.

Imor
Imor
25.09.2013 3 z 5

Pěkná, pohodová a jednoduchá kniha, do poslední chvíle člověk doufá v nějaký svůj vysněný konec, ale až poslední stránky prozradí jak to autorka vymyslela ...

aannyy
aannyy
15.03.2012 5 z 5

Úžasná kniha :) četla se jedním dechem a to jsem na ni v knihovně narazila úplnou náhodou...

Autorovy další knížky

Emily Giffin
americká, 1972
2014  78%Na čem záleží
2013  83%Kam patříme
2009  78%Něco vypůjčeného
2010  83%Něco modrého
2009  78%Zkouška dítětem

Kniha Zkouška dítětem je v

Přečtených73x
Čtenářské výzvě7x
Doporučených3x
Knihotéce14x
Chystám se číst21x
Chci si koupit6x