Zkouška dítětem

od:


KoupitKoupit eknihu

Americká autorka v románu Zkouška dítětem nastoluje dnes tolik aktuální téma nezávislých a úspěšných žen kolem třicítky: a sice zda se plně věnovat jen a jen rodině a dětem, či se naopak zcela soustředit pouze na kariéru, anebo zda je možné tyto dva směry skloubit za cenu jistých kompromisů, a případně jak velkých. Claudie Parrová je pětatřicetiletá mladá žena, která pracuje v knižním nakladatelství jako redaktorka vyhledávající talentované spisovatele. Je přesvědčená, že nikdy nebude mít vlastní dítě, protože ho nechce. Přestože je její představa o bezdětném manželství znesnadňuje výběr partnera, potkává Bena, milého a úžasného muže, který je stejně jako ona zcela srozuměný a manželstvím bez dětí. Zamilují se do sebe, dohodnou se, že zbourají všechny tradice a budou žít v manželství bez dětí. Vše se zdá až příliš, než aby to byla pravda. Pak ale dochází k neočekávanému zvratu: jeden z nich mění svůj postoj, jeden z nich nakonec dítě chce......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40973/zkouska-ditetem-hYz-40973.jpg 3.835
Orig. název:

Baby Proof (2007)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Přidat komentář
bookcase
14.04.2018

Výborný, společenský román, řeší dost podstatnou otázku každého vztahu. Hlavní hrdinka byla hodně sympatická, stála si za svými názory. Holt každý není na mateřství stavěný a navíc, je to každého soukromá věc, jestli děti má nebo ne. Konec kapku vyměklý, ale celkově kniha nezklamala.

Anna 13
21.01.2018

Kniha mě velmi zaujala svým námětem a pohltila mě od první strany.
Autorka píše velmi příjemně, ani složitě ani jednoduše. Má milé postavy, dokonce polidští i ty nejdivnější a přiměje vás s nimi soucítit. V tom je tato kniha jedinečná.
Nikdy jsem nerozuměla ženám, které nechtějí mít děti. Otevřeně a upřímně: odsuzovala jsem je. Ale tahle kniha mi pozměnila mé umanuté závěry o tomto "smyslu" života. Přehodnotila jsem toho ve své hlavě spoustu a já si hlavní hrdinku odmítající mateřství oblíbila. A to je u mne co říct, jelikož já jsem ten rodinný typ, který se nad miminky rozplývá...
Kniha byla pohlcující, poutavá, úsměvná i kontroverzní. Líbila se mi a s autorkou se rozhodně neloučím. Těším se na další setkání s ní... :)
Doporučuji všem matkám i ženám, které nechtějí děti, i těm, kteří nevědí, či stojí před podobným rozhodnutím. Knize se otevřete a ona vás změní...

LuckyZ
19.04.2017

Příběh odehrávající se v New Yorku, vyprávěný ženou velmi pohlcenou svou prací tak, že odmítá mít děti, na čemž se i s manželem kdysi domluvili, ale ten najednou mění názor a dítě chce; je schopná se s ním kvůli tomuto rozvést, ale během následujícího roku jí ovlivní okolí tak, že je schopná věc přehodnotit a zjišťuje , že šťasná bude opět jen s manželem. Příběh o třicátnících odkládající rodičovství a nejistotě sama sebou, být dobrým rodičem.

Anette Abeja
22.10.2016

Mně osobně se kniha líbila, asi je to pro podobný zádrhel v mém životě, jen s horším koncem. Už od začátku jsem doufala, že se nakonec Claudie k Benovi vrátí, bylo patrné že oběma na sobě velmi záleží a kvůli jednomu odlišnému názoru (ostatně docela důležitého, kde nejdou dělat kompromisy) o sebe málem navždy přišli.

tess.de.veles
12.03.2016

Docela se mi to libilo....a mam rada happyendy :)..... Nekdy jsou aspon nekde potreba :)

Peace
16.09.2014

"Jestli nejlepší na tom mít děti brzy je to, že to budou mít rychle za sebou, a nejlepší na tom mít je pozdě, je pouhé odložení otročiny, nevyplývá z toho automaticky, že nemít děti vůbec je úplně to nejlepší pro oba světy?"

Velice zajímavý námět, který mě zaujal již v anotaci. Jak akčně kniha začala, tak se později táhla a děj nebyl nijak valný. Bohužel se totiž většina hlavního děje odehraje na prvních stranách knihy a pak se rozebírají následky a důsledky, které gradují až na konci děje. Škoda, protože myšlenka byla více než slibná...

Neri
01.08.2014

Jak moc se mi líbily knihy Kam patříme a Na čem záleží, tak tato kniha pro mě byla trochu oříšek, který se mi nedařilo do posledních stránek rozlousknout. Na vině bude asi pro mě velmi nesympatická hlavní hrdinka - ne pro své přesvědčení, ale pro svůj ufňukaný a sebestředný postoj k životu celkově. A konec - sladkobolný, příliš ideální. Celkový dojem je rozpačitý, nepřesvědčivý. Škoda.

skulenka
20.07.2014

Dobrý příběh o ženě, která je přesvědčená, že ke svému životu nepotřebuje dítě a stojí si za tím za každou cenu, i když kvůli tomu obětuje své manželství. Konec příběhu je pro mě závanem z červené knihovny, ale i tak je reálný. Odpočinkové rychle ubíhající čtení.

jasmína
26.03.2014

Kniha mě moc zaujala, jak tématem, tak i to , jak se autorka vcítila do všech postav, a naprosto pokračovala s osudy postav tak, jak se mi líbilo až do zdárného konce. Ačkoli nejsem příznice šťastných konců, tady by mě to hodně zklamalo, kdyby to dopadlo jinak.

Imor
25.09.2013

Pěkná, pohodová a jednoduchá kniha, do poslední chvíle člověk doufá v nějaký svůj vysněný konec, ale až poslední stránky prozradí jak to autorka vymyslela ...

aannyy
15.03.2012

Úžasná kniha :) četla se jedním dechem a to jsem na ni v knihovně narazila úplnou náhodou...

Autor a jeho další knihy

Emily Giffin

Emily Giffin
americká, 1972

Uživatelé mají knihu

v Přečtených49x
v Čtenářské výzvě3x
v Doporučených1x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit3x
v dalších seznamech1x