Pavlína2019 Pavlína2019 komentáře u knih

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Dlouho jsem na knihu čekala. A moc se mi líbila! Mám připravený další díl, těším se. Cítila jsem s autorkou, promítá se zde i její smutek. Děj je napínavý. Super krátké kapitoly. Vše rychle odsýpá. Nedá se přestat číst. Příběh jde do minulosti, což mám velmi ráda. Doporučuji!!

23.12.2020 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Kniha se mi hůř četla, některé pasáže /politické/ mě vyloženě nebavily, dost jmen, pomalý rozjezd, zhuštěné písmo, poměrně nechutné-brutální pasáže, že jsem měla až strach, co ještě bude.... --ale od půlky vážně napínavé, má to spád, nedá se odložit. Jak to bylo, na to jsem nepřišla... Nápad má kniha velice dobrý! Vyhovovaly mi krátké kapitoly a provázanost s minulostí. Celkově - dobrá kniha.

20.12.2020 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Opravdu perfektní, jenže jako všechny jejich knihy. Jsou zkrátka borci. Napsat výbornou knihu, nezamotat se, držet maximální napětí! Bezvadně propracované, zkombinované, v daném směru značně odporně popisné, fuj. Katastrofa představit si určité věci, ale - přečtěte si knihu sami, nebudete se moci odtrhnout... Těším se na další s těmito oblíbenými hrdiny...

17.12.2020 5 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

A já jsem zklamaná. Kniha mohla být poloviční. Krásný obal, výborný formát. Pro mě hrozně překombinované, popletené. Vadilo mi číst tak dlouhou knihu, když vím, že rozhodně jeden z nich je lhář nebo magor, po více než polovině už mi to šlo doslova na nervy a knihu jsem do konce přeskákala, ať je konec. Rozuzlení určitě překvapivé. Svým způsobem geniální, jak je psáno na obálce, složitý výtvor. Ale mě nesedí. Minulé dvě knihy - naprostá paráda. Budu se těšit na příští.

14.12.2020 2 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Další, ovšem trochu slabší díl do sbírky. Mám autorku velmi ráda. Souhlasím - i mě šla Kim poněkud na nervy. Ale kniha se četla dobře, krátké kapitoly, rychlý spád, napínavé. Ačkoliv zápletka spíš běžná, na pachatele jsem sice samozřejmě nepřišla. Rozhodně mě zaujal i případ, kterým se víc zabývala Stacey. Co se týče posily - Penna-super ve všech směrech. Kniha je i dojemná. Líbí se mi příjemně srozumitelná psychologie, která je zde také. Těším se na další díl!!

13.12.2020 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Na knihu jsem v knihovně dlouho čekala - a jsem hrozně nadšená! Kvůli málo času přečteno za dva dny. Napínavé, nedá se přestat!! Miluji čtení se střídáním minulost-přítomnost a z pohledu dvou lidí - jako tady. Pro mě - příšerně nesympatický hrdina. Já jsem tedy řešení předpokládala jiné. Super krátké kapitoly, rychlý spád. Také mám ráda méně postav, zato dobrou a napínavou zápletku. Já vřele doporučuji!!

11.12.2020 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Určitě doporučuji. Kniha je to - napínavá, občas poměrně brutální, rozhodně dobře napsaná - takovéto důvody pachatele jsem ještě nečetla. Nevím, zda mým rozpoložením, ale musela jsem se víc soustředit než u jiných knih, abych udržela jména a souvislosti. Děje se toho opravdu dost, linek je víc. Dobrá detektivka. Musím si přečíst i první dvě...

09.12.2020 3 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Souhlasím, výborná a napínavá kniha, od které se nedá odtrhnout. Člověk předpokládá a pak je to mnohokrát zase jinak. Dobře napsané. Vše výstižně a dobře popsané. Doporučuji!

06.12.2020 4 z 5

Temná cesta Temná cesta Linda Castillo

Tuto autorku mám velmi ráda a příběhy z tohoto prostředí také! Ještě jsem se s ním nesetkala, proto jsem si nenechala ujít zatím žádnou knihu a těším se na další. Mám ráda pohledy do minulosti, které zde byly také. Děj možná nebyl tak členitý jako jindy - spíš poněkud přímočará myšlenka. Ovšem krásně a dojemně propracovaná. I smutná. Věrohodná. Je možná, může se, bohužel, stát něco podobného. Svět je i takový, někdy zlý. Pěkně napsáno, napínavé, až do konce se nedá přestat číst... Doporučuji...

03.12.2020 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Mám tuto autorku ráda. Opět nezklamala. Napínavé čtení, děj rychle plyne. Vše je dobře promyšleně napsané. Člověk netuší závěr a nemůže přestat číst. Vše je jinak. Doporučuji.

29.11.2020 3 z 5

Temný stín noci Temný stín noci Tess Gerritsen

Tak - a komplikace. Co napsat. Tuto autorku mám velice ráda! Mám dojem, že obzvlášť knihy, kde nevystupuje dvojka Jane+Maura, jsou naprosto tematicky odlišné, což mě hodně překvapuje a líbí se mi, ten široký záběr. Naproti třeba Hře s ohněm nebo Zahradě kostí - tyto miluji! /pro mě luxus/ - jsem malilinko zklamaná z této knihy ve smyslu, že nevyhledávám duchařské příběhy. A musím přiznat, že hrdinka mi šla pitím a tím, že nejí, co uvaří apod.... v půlce už dost na nervy. Ale - kniha je opět velmi pěkně, svižně, napínavě, propracovaně a dobře nápaditě napsaná, že určitě doporučuji k přečtení. Je dobrá a vše, co jsem psala je jen můj názor. Přečtěte si ji a také ostatní od této autorky!

25.11.2020 3 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Tuto autorku a její dvojku mám velice ráda. Kniha je ohromně napínavá, dojemná a nutící k zamyšlení. Maličko není můj šálek kávy číst o FBI a ostatních institucích. Ale je to zde asi důležité. Rozhodně doporučuji. Líbí se mi střídání vypravěčů. Děj rychle plyne a kniha se výborné čte. Pěkné!

23.11.2020 4 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Ach, taková smutná kniha. Kate je mi v jejím osamění líto, škoda, že se to na konci knihy nestihlo zlepšit. Jakož je mi velmi líto i mnoha dalších postav. Kniha se mi, jako všechny od této autorky, velmi líbila! Nedalo se přestat číst. Napětí, zajímavost, příjemný rychlý děj. Mám v knihách ráda vhledy do minulosti a jako i zde - popis děje z pohledu pachatele. Rozhodně si knihu přečtěte. A já se těším na další...

15.11.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Super kniha. Dlouho jsem se na ni těšila a právem. Příjemný formát, gramáž listů a členění kapitol. Čte se sama. Napínavá, skrývající tajemství. Nedá se přestat. Fajn počet postav, výborné podání děje. Mám ráda příběhy z tohoto prostředí. Doporučuji!

12.11.2020 4 z 5

Žena, která věděla příliš mnoho Žena, která věděla příliš mnoho Michele Campbell

Tuto autorku mám velmi ráda, četla jsem prozatím vše a ani tato kniha mě nezklamala. Přečetla jsem ji za dva dny, nedalo se přestat. Čte se sama, děj krásně plyne, člověka zajímá každá věta. Je velmi zajímavá, napínavá - prostě se mi líbila a všem ji doporučuji! Také formát knihy a gramáž listů jsou moc příjemné.

08.11.2020 4 z 5

Záhrada kostí Záhrada kostí Tess Gerritsen

Nemohla jsem se odtrhnout! Krásná kniha. Výborně vylíčené postavy. Dojímá mě, nenacházím slov. Když vzpomenu na popisy tehdejšího léčení, mrazí mě ještě nyní. Ale byly velmi zajímavé. Ačkoli nikdy nečtu zamilované romány, tato linka zde byla nutná, krásná a v žádném případě přehnaná. Miluji ve čtení návraty do minulosti. Zde jsou bravurně vsunuty do současnosti. A úžasně propracované! Mám velice ráda tuto paní autorku. A tato kniha se mi zapíše do hlavy. Škoda, že už skončila. DOPORUČUJI! Ačkoli chápu, že každý má jiný vkus - ale proboha - DominaCZ - četla jste stejnou knihu??!!?

06.11.2020 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Původně jsem se hrozně těšila - pana Miniera mám velmi ráda. Potom jsem se obávala, že mě tohle zaměření knihy nebude bavit. Chyba! Nemohla jsem se odtrhnout, kniha rychle plyne, je napínavá, místy jsem se až zhrozila /úprava hada/, zajímala mě každá věta. Sice z oblasti IT, ale psáno srozumitelně. Výborné. Líbil se mi i formát knihy. Určitě doporučuji!

02.11.2020 4 z 5

Případ G Případ G Håkan Nesser

Konečně jsem se dostala k této knize, ostatní už mám přečtené. Ráda jsem se vrátila ke všem oblíbeným postavám a humoru pana autora. Zajímavá zápletka. Možná trošku moc dlouhé. Nad zvláštní dojemnou vsuvkou jsem musela popřemýšlet, překvapila mě. Pěkná kniha.

29.10.2020 3 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Strašně zdlouhavé, stačilo by půlku knihy ubrat. Taky těch vražd bylo zbytečně mnoho, stejných. Avšak téma zajímavé, i vyústění a řešení.

25.10.2020 1 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Určitě dobře napsaná detektivka. Bohužel, jen jsem přeskákala, jelikož mě nebaví dlouhé popisy vyšetřování. Druhá kniha tohoto autora byla super!

23.10.2020 2 z 5