pavla9879 pavla9879 komentáře u knih

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Páni...skvělá kniha, zajímavější děj než v jedničce, víc napětí a akce. Ovšem v závěru knihy jsem té pitomé holce chtěla pořádně natankovat :(
Jinak jsem ráda, že se potvrdilo to, co jsem od prvního dílu tušila.
Moc se těším na další díl, už abych se do něj mohla začíst :)

30.01.2016 5 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Prvních asi sto stran jsem louskala strašně dlouho, pohrávala jsem si dokonce s myšlenkou,že knihu odložím... Naštěstì jsem to neudělala a Jojo Moyes nezklamala a ve finále se mi kniha moc líbila.
Velice zajímavý příběh,když přežijete ten příšerně dlouhý nudný rozjezd.

15.01.2016 3 z 5

J. R. R. Tolkien – Ilustrovaný dárkový komplet J. R. R. Tolkien – Ilustrovaný dárkový komplet J. R. R. Tolkien

Tento nádherný dárkový box jsem dostala od svého manžela k narozeninám. Knihy jsou prostě úžasné, miluju ilustrované knihy, miluju Tolkienovy knihy... nemůžu se dočkat, až se pustím do čtení.

10.12.2015 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Slabší příběh, ne moc napínavá a propracovaná zápletka. Jsou mnohem lepší, čtivější a napínavější knihy od Christie.

16.10.2015 3 z 5

Vražda v zapadlé uličce Vražda v zapadlé uličce Maureen Jennings

Kniha je moc dobře napsaná, bohužel jsem před ní viděla seriál, takže mi postavy v knize byly méně sympatické než ty seriálové. Přirostl mi k srdci tichý a slušný stydlín, kdežto v knkze je kouřící a sprostě nadávající hromotluk :D Ale když se na knihu podívám jako na úplně nový příběh, moc se mi líbí.

21.09.2015 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Začala jsem ji číst hned po Než jsem tě poznala, což je kniha, která mě naprosto dostala, takže jsem se ze začátku nedokázala soustředit, začíst se, ale s rozplétajícím se příběhem mě děj vtáhl a já konec doslova zhltala.
Skvělá kniha.

10.09.2015 4 z 5

Rozdělená srdce Rozdělená srdce Bettina Belitz

Po prvních několika kapitolách jsem si říkala: "Pane bože, ty sis koupila knihu o upírech!"
Po dalších několika kapitolách přišla úleva... nekoupila.
Kniha mě po prvotním šoku nadchla, dočetla jsem ji jedním dechem a doufám, že se ke mě brzo dostanou další dva díly.

14.08.2015 4 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Je to tak strašně slaďounký a miloučký komiks, nejde ho nemiloval.

02.08.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád (ilustrované vydání) Harry Potter a Fénixův řád (ilustrované vydání) J. K. Rowling (p)

Z tohohle dílu sem vážně zklamaná a říkám to opravdu nerada. Jim Kay jako vždy nezklamal, ale Niel Packer, to je úplně jiné kafe. Nemusím ani hledat podpis, abych na první pohled viděla, který z nich je autorem dané ilustrace. Každá stránka od Jima Kaye je propracovaná do nejmenšího detailů, hned na vás z nich dýchne kouzlo světa Harryho Pottera, ale ilustrace Niela Packera sou... nudné, nebarevné, absolutně bez jiskry a magie... Opravdu mám obavy z toho, jak bude vypadat šestý díl...

25.12.2022 2 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

Hrozně se mi líbily části, kde byl Simon a Bram, zbytek byl o dost slabší, ale pořád zajímavý. Prostě bych asi měla větší radost, kdyby to bylo pokračování jejich příběhu než příběh někoho jiného.

08.08.2022 4 z 5

Harry Potter: Panoptikum postav Harry Potter: Panoptikum postav Jody Revenson

Stejně jako u Bestiáře, není to kniha, kterou bych jako fanoušek Harryho Pottera potřebovala mít doma, nijak by mi mou sbírku neobohatila. Navíc obsahovala opravdu nepřehlédnutelné chyby, nevím jestli vinou samotné autorky nebo překladatele, ale opravdu neuvěřím například tomu, že Bellatrix s Narcisou šly za bouřky do domu SIRIUSE Snapea!!!

15.06.2017 2 z 5

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Bylo zajímavé podívat se, jak byl vytvořený který fantastický tvor, ale asi jsem čekala trochu víc. Jsem velký fanoušek Harryho Pottera, ale tohle je jedna z knih, které do své sbírky nepotřebuji, nijak zásadně ji neobohatí.

15.06.2017 2 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Opravdu krásně napsaná knížka s nádhernými ilustracemi :) Za mě nejhezčí byla asi bajka o Fontáně příznivé sutby, ale samozřejmě i ostatní příběhy mají něco do sebe. Jen je trochu škoda, že obsahujou pouze pět bajek, mohlo by jich být klidně daleko více :)

08.06.2017 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Část s Geraltem se mi strašně moc líbila, bělovlasý zaklínač je jedna z mých úplně nejmilejších knižních postav.
Za část se Ciri musím odebrat dvě hvězdičky, protože mě nesmírně, ale vážně nesmírně, rozčilovalo, jak jsem každých 5-10 stránek musela číst pořád dokola: Kdyby se toho večera někdo podíval oknem...

26.12.2016 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Velice silný příběh o tom, čeho všeho jsou lidé schopní.
Nechápu, jak něco takového může matka udělat vlastnímu dítěti.

20.10.2016 5 z 5

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

U většiny knih, co skončí otevřeně, bych chtěla pokračování; chtěla bych vědět, co bylo s hlavními hrdiny dál. Tady se mi to přání splnilo. Čtení mě moc bavilo, celá série je moc povedená, jen škoda těch chyb.

09.03.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Napínavá, dobře napsaná kniha, jen je až moc brzy jasné, kdo je vrah, takže žádné velké odhalení na konci.

22.02.2016 2 z 5

Nevěsty s korunkou (V náruči prostopášníka / Má milá ozvěno) Nevěsty s korunkou (V náruči prostopášníka / Má milá ozvěno) Nicola Cornick

Miluju povídku Má milá ozvěno :o)

03.02.2016 3 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Skvělá kniha, miluju Sherlocka Holmese.

01.02.2016 4 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Nové postavy, velice sympatické a zajímavé, nenilfgaarďan Cahir mi hned přirostl k srdci.

01.02.2016 4 z 5