pavla.ctenarka pavla.ctenarka komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Moje první kniha od autora, takže nemám srovnání. Četla se lehce, svůj účel pro mě zcela splnila. Odpočinková četba. Hvězdičku strhávám za trochu slabší druhou polovinu.

21.10.2021 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Tento typ knih není zcela mým šálkem čaje, knihu jsem dostala jako dárek a mile mě překvapila. Dobře propojené příběhy. Místy pro mě až moc pohádkové a nereálné, ale v konečném důsledků hodnotím kladně. V rámci svého žánru, myslím, zaujme. Pokud jste byli v Benátkách a dokážete se přenést na místa, o nichž se vypráví, věřím, že se začtete stejně jako já.

PS Já sama mám z obdobných knih přečtenou pouze Cizinku, která mi přišla o poznání horší. Tato kniha má alespoň spád, příběhy ubíhají a postupně gradují.

19.09.2021 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Pro mě velmi rozporuplné tři hvězdy. Až do strany 400 (z celkových asi 530) se mi kniha velmi líbila. Bavila mě linka Josefa Eka, Aidy a Pokémonů i návrat do minulosti k bývalým pacientům Erika - to možná nejvíce a čekala jsem, že se to ještě více rozvine a dovysvětlí (některé ty jejich strašidelné zámky nebyly úplně dotaženy). Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. Bohužel posledních sto stran bylo úplně zabitých. Doufala jsem, že se to všechno nějak propojí, vysvětlí a sednu si z toho na zadek. Místo toho dvě z linek vyšly úplně do ztracena a poslední byla silně přitažená za vlasy. Do poslední chvíle jsem doufala, že přijde nějaký zlom a všechno do sebe zapadne, ale nestalo se tak. Pro mě hodně nevydařený konec jako ze špatného akčního filmu. Přesto knihy díky skvělým 3/4 doporučuji.

19.09.2021 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knihu jsem s prestavkami cetla rok a pul. Chybela mi nejaka kontinualni gradace deje. V podstate to cele byly ruzne vice ci mene napinave prihody, ktere hlavni hrdinove prozivali. Kniha me brzy zacala nudit. S ohledem na delku jsem se opravdu dlouho dokopavala k tomu ji docist.

04.08.2020 odpad!

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Moje druhá kniha od autorky. Budoucím čtenářům doporučuji sérii s Lacey Flintovou číst od začátku v příslušném pořadí. Kniha je oddechová, poutavá, napínavá... Bohužel, jak už to u Sharon Bolton bývá, konec silně přitažený za vlasy a pachatel pro mě zcela neuvěřitelný. Jinak plánuji i další autorčiny knihy.

31.08.2018 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

V seznamu mých přečtených knih moc romanťáren nenajdete. Přesto jsem konečně podlehla mediálnímu tlaku a spoustě ohlasů na knížku Než jsem tě poznala. Děj jsem do určitě míry znala předem, vím, jak vypadají herci, takže moje představivost byla trochu omezená. Tím ale asi končí výčet negativ. Nevím, jak dalece je kniha fakticky správná (věci kolem Dignitas atd.), ale je napsána tak, že věříte každému slovu a máte pocit, že Lou a Will opravdu někdy existovali. I proto je kniha tak dojemná. Čte se skvěle, rychle ubíhá, je vtipná i sentimentální. Splňuje asi vše, co si od pohodové knížky představuji.

07.02.2018 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Moje první kniha od tohoto autora - i to je možná důvod, proč hodnotím "pouze" 4 hvězdičkami. Začátek knihy mě nebavil, neznala jsem postavy, ztrácela jsem se v tom. Sérii je asi lepší číst od prvního dílu. Děj jako takový byl zajímavý, dobré téma. V některých pasážích (třeba v nemocnici) jsem byla opravdu napnutá jako struna, což se mi u knížek zase tak často nestává - to je pro mě hlavní motiv pro vysoké hodnocení. Pachatel byl dobře vykreslený. V knize bylo pár nejasností (nebo jsem to možná špatně pochopila) a nesmyslů - jako když Carl jede do loděnice bez zbraně, ale jinak doporučuji. Já se určitě někdy pustím do Ženy v kleci.

07.02.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Tohohle Bryndzu jsem přečetla jedním dechem. Ve své třetí knize zvolil jednoznačně nejatraktivnější téma - vraždu dítěte. Kniha byla vyvážená, moc mě nezaujaly pouze pasáže s Lenkou. Skvělá postava Amandy, škoda, že nedostala ještě více prostoru. Málokdy mě nějaký autor svým rozuzlením vyrazí dech, protože detektivky čtu pravidelně, ale Bryndzovi se to povedlo. Vytušila jsem v průběhu čtení jen něco málo. Posledních 150 stran jsem dočítala dnes v noci, protože jsem se vůbec nemohla odtrhnout.

11.01.2018 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Knihu hodnotím s asi půlročním odstupem, ale stále si velice dobře vybavuji zápletku. Zaujal mě způsob psaní autorky. Něco jsem v průběhu čtení vytušila, ale v něčem mě konec i překvapil. Místy trochu přitažené za vlasy, ale pro mě jedna z nejlepších detektivek za poslední dobu. Těším se na další knihy, teď na mě pod stromečkem čeká Tak to je, tak to bude.

11.01.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Knihu hodnotím s odstupem téměř půl roku. Během čtení mě bavila, Bryndza píše jednoduše, ale čtivě. Nicméně se musím přiznat, že po delší době už jsem měla trošku problém vzpomenout si, jak to vlastně přesně bylo. Oddechová kniha na dovolenou, jsou i lepší detektivky. Nicméně s Bryndzou budu určitě pokračovat i nadále.

11.01.2018 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tentokrát se asi shodnu s většinovým názorem. Kniha má dobrý námět, slušný rozjezd, průběžné vraždy velmi napínavé. Zhruba do 3/4 mě kniha velmi bavila a rozmýšlela bych mezi 4 a 5 hvězdičkami. Konec mi bohužel přišel naprosto nesmyslný. Čekala jsem úplně jiné rozuzlení, tohle mi přišlo velice nepravděpodobné a řadila bych spíš někam ke sci-fi. Pokračování už si pravděpodobně nepřečtu. Škoda, že autor lépe nenaložil se zajímavým námětem.

11.01.2018 3 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

Pro mě jedna ze slabších od Agathy. Hodně zamotaná, ale přitom je velice snadné uhodnout, kdo je pachatel... celkově se mi celý příběh zdál velmi nepravděpodobný.

29.08.2017 3 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Po dlouhé době, snad poprvé v životě, jsem se u knížky doopravdy bála a v noci se mi zdály zlé sny. Možná je to trochu "slátanina", ale dokázala ve mně vyvolat strach. Závěrečný zvrat se mi líbil.

12.08.2017 5 z 5

Tragédie o třech jednáních Tragédie o třech jednáních Agatha Christie

Tahle Agatha me bavila. Ale hodne brzy jsem uhodla vraha a byla jsem mu na stope az do konce. Ale nevadilo to, bavilo me sledovat, jak Agatha postupne pridava ruzne indicie k jeho odhaleni, kterych si ale rada ctenaru nemusi vubec vsimnout (a ja casto nejsem vyjimka). Hercule Poirot se objevuje zejmena az v druhe pulce. Motiv jsem netusila az do konce a tesila jsem se na rozuzleni.

05.07.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Budu strucna - proste me to bavilo, i kdyz si myslim, ze tema je natolik zajimave, ze by se dalo propracovat jeste lepe a detailneji a vynechat nektere nudnejsi pasaze. Vadilo mi velke pismo, kniha je ve skutecnosti pomerne kratka, i kdyz se tak netvari.

05.07.2017 4 z 5

Není kouře bez ohýnku Není kouře bez ohýnku Agatha Christie

Agatha snad nikdy nezklame uplne, ale za me je tohle jedna z jejich slabsich knizek. Dej me bavil, hlavni postavy sympaticke, ale zklamal me konec. Kratky, strucny bez hlubsiho vykresleni motivu.

05.07.2017 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dobrý thriller, ale vzhledem k tomu, že jsem na knihu slyšela samou chválu, jsem čekala o něco víc. Záčátek nudný, poprvé jsem knihu odložila, nemohla jsem se tím vůbec prokousat. Pak přijde zvrat, který je ale dost očekávaný, a celkem se to rozjede. Konec opět nic moc, čekala jsem něco dramatičtějšího. Za mě tři hvězdy.

31.03.2017 3 z 5

Temný cypřiš Temný cypřiš Agatha Christie

Agatha se vždycky čte dobře... knížka mě bavila, ale trochu mě zklamalo rozuzlení. Podobný styl zápletky už se objevil i v jiných jejích detektivkách, nebylo to nic ohromujícího.

25.03.2017 4 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Fajn thriller, dobré počtení, které ubíhalo. Některé nápady mě zaujaly velmi, osobně mi chyběl nějaký větší zvrat v závěru, čekala jsem nějaké překvapení, ale nekonalo se.

25.03.2017 4 z 5

Vlastně to asi bylo lepší než jsem čekala. Příběh je fajn a je to samozřejmě hra, takže tak k tomu přistupuji. Osobně bych možná i hodnotila pěti hvězdičkami, kdyby to byla klasická beletrie (zápletka se mi opravdu líbila, příjemné připomenutí starých časů), ale záměr tvůrců chápu. Je tam poměrně dost nejrůznějších efektů, opravdu bych ráda viděla divadelní zpracování.

09.02.2017 4 z 5