pavla.ctenarka

Tak to je, tak to budeTak to je, tak to budeS. J. Bolton

Moje druhá kniha od autorky. Budoucím čtenářům doporučuji sérii s Lacey Flintovou číst od začátku v příslušném pořadí. Kniha je oddechová, poutavá, napínavá... Bohužel, jak už to u Sharon Bolton bývá, konec silně přitažený za vlasy a pachatel pro mě zcela neuvěřitelný. Jinak plánuji i další autorčiny knihy.

31.08.2018

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJ. Moyes

V seznamu mých přečtených knih moc romanťáren nenajdete. Přesto jsem konečně podlehla mediálnímu tlaku a spoustě ohlasů na knížku Než jsem tě poznala. Děj jsem do určitě míry znala předem, vím, jak vypadají herci, takže moje představivost byla trochu omezená. Tím ale asi končí výčet negativ. Nevím, jak dalece je kniha fakticky správná (věci kolem Dignitas atd.), ale je napsána tak, že věříte každému slovu a máte pocit, že Lou a Will opravdu někdy existovali. I proto je kniha tak dojemná. Čte se skvěle, rychle ubíhá, je vtipná i sentimentální. Splňuje asi vše, co si od pohodové knížky představuji.

07.02.2018

Vzkaz v láhviVzkaz v láhviJ. Adler-Olsen

Moje první kniha od tohoto autora - i to je možná důvod, proč hodnotím "pouze" 4 hvězdičkami. Začátek knihy mě nebavil, neznala jsem postavy, ztrácela jsem se v tom. Sérii je asi lepší číst od prvního dílu. Děj jako takový byl zajímavý, dobré téma. V některých pasážích (třeba v nemocnici) jsem byla opravdu napnutá jako struna, což se mi u knížek zase tak často nestává - to je pro mě hlavní motiv pro vysoké hodnocení. Pachatel byl dobře vykreslený. V knize bylo pár nejasností (nebo jsem to možná špatně pochopila) a nesmyslů - jako když Carl jede do loděnice bez zbraně, ale jinak doporučuji. Já se určitě někdy pustím do Ženy v kleci.

07.02.2018

Temné hlubinyTemné hlubinyR. Bryndza

Tohohle Bryndzu jsem přečetla jedním dechem. Ve své třetí knize zvolil jednoznačně nejatraktivnější téma - vraždu dítěte. Kniha byla vyvážená, moc mě nezaujaly pouze pasáže s Lenkou. Skvělá postava Amandy, škoda, že nedostala ještě více prostoru. Málokdy mě nějaký autor svým rozuzlením vyrazí dech, protože detektivky čtu pravidelně, ale Bryndzovi se to povedlo. Vytušila jsem v průběhu čtení jen něco málo. Posledních 150 stran jsem dočítala dnes v noci, protože jsem se vůbec nemohla odtrhnout.

11.01.2018

Má ji rád, nemá ji rádMá ji rád, nemá ji rádS. J. Bolton

Knihu hodnotím s asi půlročním odstupem, ale stále si velice dobře vybavuji zápletku. Zaujal mě způsob psaní autorky. Něco jsem v průběhu čtení vytušila, ale v něčem mě konec i překvapil. Místy trochu přitažené za vlasy, ale pro mě jedna z nejlepších detektivek za poslední dobu. Těším se na další knihy, teď na mě pod stromečkem čeká Tak to je, tak to bude.

Noční lovNoční lovR. Bryndza

Knihu hodnotím s odstupem téměř půl roku. Během čtení mě bavila, Bryndza píše jednoduše, ale čtivě. Nicméně se musím přiznat, že po delší době už jsem měla trošku problém vzpomenout si, jak to vlastně přesně bylo. Oddechová kniha na dovolenou, jsou i lepší detektivky. Nicméně s Bryndzou budu určitě pokračovat i nadále.

Hadrový panákHadrový panákD. Cole

Tentokrát se asi shodnu s většinovým názorem. Kniha má dobrý námět, slušný rozjezd, průběžné vraždy velmi napínavé. Zhruba do 3/4 mě kniha velmi bavila a rozmýšlela bych mezi 4 a 5 hvězdičkami. Konec mi bohužel přišel naprosto nesmyslný. Čekala jsem úplně jiné rozuzlení, tohle mi přišlo velice nepravděpodobné a řadila bych spíš někam ke sci-fi. Pokračování už si pravděpodobně nepřečtu. Škoda, že autor lépe nenaložil se zajímavým námětem.

11.01.2018

Oznamuje se vraždaOznamuje se vraždaA. Christie

Pro mě jedna ze slabších od Agathy. Hodně zamotaná, ale přitom je velice snadné uhodnout, kdo je pachatel... celkově se mi celý příběh zdál velmi nepravděpodobný.

29.08.2017

Do vodyDo vodyP. Hawkins

Po dlouhé době, snad poprvé v životě, jsem se u knížky doopravdy bála a v noci se mi zdály zlé sny. Možná je to trochu "slátanina", ale dokázala ve mně vyvolat strach. Závěrečný zvrat se mi líbil.

12.08.2017

Tragédie o třech jednáníchTragédie o třech jednáníchA. Christie

Tahle Agatha me bavila. Ale hodne brzy jsem uhodla vraha a byla jsem mu na stope az do konce. Ale nevadilo to, bavilo me sledovat, jak Agatha postupne pridava ruzne indicie k jeho odhaleni, kterych si ale rada ctenaru nemusi vubec vsimnout (a ja casto nejsem vyjimka). Hercule Poirot se objevuje zejmena az v druhe pulce. Motiv jsem netusila az do konce a tesila jsem se na rozuzleni.

05.07.2017

Dívka v leduDívka v leduR. Bryndza

Budu strucna - proste me to bavilo, i kdyz si myslim, ze tema je natolik zajimave, ze by se dalo propracovat jeste lepe a detailneji a vynechat nektere nudnejsi pasaze. Vadilo mi velke pismo, kniha je ve skutecnosti pomerne kratka, i kdyz se tak netvari.

05.07.2017

Není kouře bez ohýnkuNení kouře bez ohýnkuA. Christie

Agatha snad nikdy nezklame uplne, ale za me je tohle jedna z jejich slabsich knizek. Dej me bavil, hlavni postavy sympaticke, ale zklamal me konec. Kratky, strucny bez hlubsiho vykresleni motivu.

ZmizeláZmizeláG. Flynn

Dobrý thriller, ale vzhledem k tomu, že jsem na knihu slyšela samou chválu, jsem čekala o něco víc. Záčátek nudný, poprvé jsem knihu odložila, nemohla jsem se tím vůbec prokousat. Pak přijde zvrat, který je ale dost očekávaný, a celkem se to rozjede. Konec opět nic moc, čekala jsem něco dramatičtějšího. Za mě tři hvězdy.

31.03.2017

Temný cypřišTemný cypřišA. Christie

Agatha se vždycky čte dobře... knížka mě bavila, ale trochu mě zklamalo rozuzlení. Podobný styl zápletky už se objevil i v jiných jejích detektivkách, nebylo to nic ohromujícího.

25.03.2017

Spi sladceSpi sladceR. Abbott

Fajn thriller, dobré počtení, které ubíhalo. Některé nápady mě zaujaly velmi, osobně mi chyběl nějaký větší zvrat v závěru, čekala jsem nějaké překvapení, ale nekonalo se.

25.03.2017

Harry Potter a prokleté dítěHarry Potter a prokleté dítěJ. K. Rowling

Vlastně to asi bylo lepší než jsem čekala. Příběh je fajn a je to samozřejmě hra, takže tak k tomu přistupuji. Osobně bych možná i hodnotila pěti hvězdičkami, kdyby to byla klasická beletrie (zápletka se mi opravdu líbila, příjemné připomenutí starých časů), ale záměr tvůrců chápu. Je tam poměrně dost nejrůznějších efektů, opravdu bych ráda viděla divadelní zpracování.

09.02.2017

Herkulovské úkoly pro Hercula PoirotaHerkulovské úkoly pro Hercula PoirotaA. Christie

Je to zkrátka jiná Agatha než jsem zvyklá, ale povídky byly fajn - oddechové. Znovu bych si je pravděpodobně nepřečetla. Vadilo mi, že nebyly tak záludné a bylo poměrně snadné odhalit zločince nebo zápletku ve srovnání s jinými detektivkami. Na Agathu takový průměr, ale je to zkrátka jiný formát textu, takže tak k tomu přistupuji. Nejvíce se mi pravděpodobně líbil Erymantský kanec a Stymfalští ptáci.

09.02.2017

MaestraMaestraL. Hilton

V hodnocení jsou SPOILERY

Knihu jsem dostala pod stromeček jako vánoční dárky a těšila se na příjemný thriller podobně jako před rokem Dívka ve vlaku, která také vyšla v edici Světový bestseller. V knize opravdu byly pasáže, kdy jsem měla chuť hodnotit ji jako odpad, teď s odstupem času jsem o něco mírnější. Kniha má relativně slušný začátek a myslela jsem, že se bude držet té linie placená společnice + nechutný klient. Erotické scény mi přišly celkem přiměřené i co do počtu. Tam asi veškerá pozitiva končí. Následuje překotný sled nepravděpodobných událostí s nespočetem vražd, aby to ve finále hlavní hrdince všechno prošlo - tedy alespoň dočasně. Podle oslovené na konci - "ctihodnosti" - předpokládám, že kniha bude mít pokračování a v posledním dílu bude konečně spravedlnosti učiněno za dost. Místo kvality se autorka snaží zaujmout spíš kvantitou činů, prostředí, postav. Až z toho nakonec vyleze podřadné dílko, o kterém si za půl roku nebudu pamatovat zhola nic. Nejsem zásadní kritik, ale naštvala mě ta masivní propagace, díky které jsem čekala o mnoho víc. Nevím, kdo, kde a kdy tuhle knihu protlačil, ale působí to na mě tak, že hrdinka je asi inspirována životem samotné autorky, která se ke svojí minutě slávy dostala leda tak přes postel.

09.01.2017

HedvábníkHedvábníkR. Galbraith (pseudonym)

Líbila se mi víc než Volání kukačky, ale trochu mě zklamal konec. Čekala jsem větší překvapení.

Hadí doupěHadí doupěA. Christie

Pro mě jedna z nejlepších od Agathy. Netradiční vrah a napětí až do konce.

03.01.2016

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Mně se kniha moc líbila. Na základě předcházejících komentů musím konstatovat, že Zmizelou jsem nečetla. Přelouskala jsem ji jedním dechem. Líbilo se mi hlavně to napětí, je to spíš thriller než klasická detektivka. Vyprávění ze tří úhlů pohledu očima třech klíčových žen mě bavilo. Rachel mi byla sympatická, ostatní dvě ne. Určitě bych si od autorky přečetla něco dalšího.

SPOILER:
Škoda, že bylo celkem snadné uhodnout vraha - ze tří/čtyř mužů (ženy jsem vyloučila, když to bylo z jejich pohledu vypravováno) to byl samozřejmě ten nejméně pravděpodobný :) Ale stejně jsem byla napnutá do konce a těšila se na motiv.