pavla.ctenarka pavla.ctenarka komentáře u knih

Je to zkrátka jiná Agatha než jsem zvyklá, ale povídky byly fajn - oddechové. Znovu bych si je pravděpodobně nepřečetla. Vadilo mi, že nebyly tak záludné a bylo poměrně snadné odhalit zločince nebo zápletku ve srovnání s jinými detektivkami. Na Agathu takový průměr, ale je to zkrátka jiný formát textu, takže tak k tomu přistupuji. Nejvíce se mi pravděpodobně líbil Erymantský kanec a Stymfalští ptáci.

09.02.2017 3 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

V hodnocení jsou SPOILERY

Knihu jsem dostala pod stromeček jako vánoční dárky a těšila se na příjemný thriller podobně jako před rokem Dívka ve vlaku, která také vyšla v edici Světový bestseller. V knize opravdu byly pasáže, kdy jsem měla chuť hodnotit ji jako odpad, teď s odstupem času jsem o něco mírnější. Kniha má relativně slušný začátek a myslela jsem, že se bude držet té linie placená společnice + nechutný klient. Erotické scény mi přišly celkem přiměřené i co do počtu. Tam asi veškerá pozitiva končí. Následuje překotný sled nepravděpodobných událostí s nespočetem vražd, aby to ve finále hlavní hrdince všechno prošlo - tedy alespoň dočasně. Podle oslovené na konci - "ctihodnosti" - předpokládám, že kniha bude mít pokračování a v posledním dílu bude konečně spravedlnosti učiněno za dost. Místo kvality se autorka snaží zaujmout spíš kvantitou činů, prostředí, postav. Až z toho nakonec vyleze podřadné dílko, o kterém si za půl roku nebudu pamatovat zhola nic. Nejsem zásadní kritik, ale naštvala mě ta masivní propagace, díky které jsem čekala o mnoho víc. Nevím, kdo, kde a kdy tuhle knihu protlačil, ale působí to na mě tak, že hrdinka je asi inspirována životem samotné autorky, která se ke svojí minutě slávy dostala leda tak přes postel.

09.01.2017 2 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Líbila se mi víc než Volání kukačky, ale trochu mě zklamal konec. Čekala jsem větší překvapení.

03.01.2016 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Pro mě jedna z nejlepších od Agathy. Netradiční vrah a napětí až do konce.

03.01.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mně se kniha moc líbila. Na základě předcházejících komentů musím konstatovat, že Zmizelou jsem nečetla. Přelouskala jsem ji jedním dechem. Líbilo se mi hlavně to napětí, je to spíš thriller než klasická detektivka. Vyprávění ze tří úhlů pohledu očima třech klíčových žen mě bavilo. Rachel mi byla sympatická, ostatní dvě ne. Určitě bych si od autorky přečetla něco dalšího.

SPOILER:
Škoda, že bylo celkem snadné uhodnout vraha - ze tří/čtyř mužů (ženy jsem vyloučila, když to bylo z jejich pohledu vypravováno) to byl samozřejmě ten nejméně pravděpodobný :) Ale stejně jsem byla napnutá do konce a těšila se na motiv.

03.01.2016 5 z 5