Pauline23 Pauline23 komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Další skvělý díl. Minulost která má dopad na současnost a ohrožuje budoucnost. Co se dělo na ostrově byl děs a hrůza. Konec jsem nečekala. Pozor! :) Na této sérii vzniká závislost. Musím si objednat další díly. Carl s Asadem mě baví svými komentáři. Jen tak dál...

17.05.2019 5 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Taky jsem Kočičí žena, máma....moc se mě povídky líbily. V každé povídce jsem viděla kousek sebe. Trošku jsem se bala pustit do čtení jelikož jsem před časem pochovala kočičí dámu která byla plasanka a díky kartáči byla přesně jak v povídce. Začala důvěřovat. Vzpomínky zůstanou za ty roky krásné. Díky princezno. Balzám na duši tato knížka.

08.05.2019 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Luxusní jízda. Napínavé a díky sektám kde se děti do nich narodí a nemají na výběr....o to víc zajímavější. Přečteno jedním dechem. A epilog skvělý. Nešla odložit i když byla kniha tlustší:)

05.05.2019 5 z 5

Kniha příběhů z Bible Kniha příběhů z Bible kolektiv autorů

Knihu jsem koupila dceři, ale zacetla jsem se i já. Hezky popsané, obrázky a mapy. Souhrn událostí, příběhů a dějin. Některé příběhy mě tam chyběly, ale je jasné že se tam nedá nacpat vše. Chválím i olejomalby jako výjevy. Plus mapa Izraele a okolních států pro představu.

28.04.2019 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Žádný hluboký požitek se nekonal. Hero James který přežil vše popsané. Kulky lítaly kolem...nohy jak z rosolu ale běží dál....Občas jsem se zasmála. Klasicky americké.

26.04.2019 3 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Začátek knihy byl takový zdlouhavý a těžko se začíst. Zvyknout si na vyprávění pětiletým dítětem bylo těžší, je třeba se soustředit. Občas mě kluk lezl na nervy. Pak se kniha četla sama. V pěti letech bych ho už dávno nekojila...po stresech a nedostatku jídla jsem se divila že má ještě mléko...ale spíš to bylo pro něj uklidnění. Ale celkově vydařené dílo. Zajímavé a k zamyšlení.

20.04.2019 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Kniha se mě líbila. Popis z pohledu matky a dcery ve stejných situacích. To jak je důležitý si udělat čas na děti protože čas nejde vrátit ani minulost nezměníme. Žádný z rodičů nechce přežít své dítě. V určité fázi knihy člověk začne tušit co se asi stalo....za mě super čtení.

17.04.2019 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Tato kniha je zvláštní.... chvílemi za 5 hvězd, chvílemi na 3. Občas mě dělal žaludek kotrmelce z vražd zvířat a lidí. Jen pro zábavu či uspokojení svých choutek a zamaznuto prachy jako "drzhubne". Konec byl hustý....s hyenou v kleci. No teď si dám něco méně drastického:). Další díl čeká v knihovně. Autor mě baví i svým humorem.

12.04.2019 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Kniha je opravdu zajímavě pojatá. Ze začátku jsem měla problém přehodit výhybku na zpětný chod....ale podařilo se. Daniel mě neseděl od začátku a pak mě bylo jasné proč. Díky výzvě přečteno. Za mě netradiční a originální.

01.04.2019 4 z 5

Náhradník Náhradník Nicole Lundrigan

Luxusní příběh. Je to hodně ale hodně psychologická kniha, kde se rozbíhají dva příběhy které se nakonec střetnou. Závěr byl skvělý. Konečně kniha která má hlavu a patu a nepadají na nás mrtvoly jak na běžícím pásu. Knoflika mě bylo líto. Silný, emocionální příběh kdy člověk dlouho dokáže přemýšlet o všem zlým a síle předsudků. Já doporučuji. Doufám že vyjdou i další knihy autora. Má velké nadání. Jen tak dál.

25.03.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Na tuto autorku se též chystám již nějaký čas a už má 6 dílů a já zakoupila zatím 3. Jsem na tom stejně jako Peace s příspěvkem níž. Kniha je čtivá a líbilo se mi prolínání minulosti s přítomností. Určitě dám Kim šanci. A vrah co začne zvířátky mě byl hodně proti srsti protože začne chtít víc...co bylo dříve vejce nebo slepice? Asi tak začal, úvahou a city a emoce nulové. Těším se na další díl.

16.03.2019 4 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Kniha je čtivá. Líbí se mi jak se střídá minulost s přítomností. Tajemná minulost se zamilovaným párem se mě líbila asi víc. Nesmí se zapomenout na hrůzy války. V přítomnosti mě bylo líto kocoura. Závěr byl takový uspěchaný. Jdu si poslechnout skladbu. Díky výzvě jsem se dokopala k této knížce v knihovně. Stojí za přečtení. Takže díky.

11.03.2019 4 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Celkově se mi kniha líbila jako všechny ostatní knihy od této autorky. Nesouhlasím s Lukanou a nevím čím je tak rozmlsana.... Závěr knihy byl překvapující. Kniha je čtivá a popis zranění, vzteku a strachu bylo skvělé. Vraha možná objevíte dřív ale to nevadí.

10.03.2019 5 z 5

Najdi ji Najdi ji Lisa Gardner

Na tuto knihu jsem se těšila a spisovatelka opět ve vrcholové formě. Líbí se mi že kniha není tuctovka jako jiné knihy a naopak se spisovatelka pustila do ožehavého tématu. Detailně propracovaný pocity únosu a pocit zlomení člověka a jeho duše plus dopady na celou rodinu. Jako matka si člověk i poplakal. Já doporučuji.

03.03.2019 5 z 5

Karmínový břeh Karmínový břeh Lincoln Child

První kniha od tohoto dua a kniha byla čtivá. Pořád jsem si říkala kdo za tím stojí....a takový "rypák" který stvořili už byl moc..... ještě mám v záloze jednoho Pendergasta tak mu dám šanci jeho báječným schopnostem. Constance snad nebude na facku:) Styl psaní mě připomínal Holmese. Bavil mě.

02.03.2019 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Že začátku jsem občas usínala...ale probudilo mě vždy sprosté slovo. Pak to nabralo tempo a četla se jedna radost. Závěr by byl uvěřitelný v případě kdyby bylo Daisy o 3-4 roky méně. Jinak Twitter byl na názory pestrý....Jsem zvědavá na další díl.

07.02.2019 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Dokonalá kořist byla dokonalá. Jen tak dál, těším se na další díl....Salterove mě bylo líto...to si nezasloužila. Druhý díl snad ještě lepší... držela jsem pěsti Lucovi,Benovi a Lancovi. Nesrovnavat s Carterem...Helen Fields je originální s nápady na děj. Doporučuji

19.01.2019 5 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

První kniha od této autorky a opravdu skvěle plyne kupředu. Téma dětská šikana a neřešení dospělou osobou je něco co by se nemělo přehlížet. Člověk se vrátil do školních let a vzpomínal....autorka tam má skvělé postřehy k zamyšlení. Určitě si ráda přečtu i další knihu a odpočinu si po nějaké nervy drásající knize:)

01.01.2019 4 z 5

Vánoční koťátko Vánoční koťátko James Herriot (p)

Četla jsem ji svemu miminku a brečela jsem jak Alík....ale Herriota mám ráda, takže pro milovníky zvířátek a kočiček skvělý. Útlá knížka na jeden krásný Vánoční večer.

16.12.2018 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Prvotina této spisovatelky je skvělá. Nesrovnavala bych ji s Carterem, ten má brutalitu o hodně dál. Luc byl ze začátku nesympatický, časem se stal sympaťák jak ho člověk poznal. S Avou jsou skvělý. Vůbec nevadí že
vím kdo je vrah už od začátku. Těším se na další díl.

16.12.2018 5 z 5