Patw Patw komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Přečteno jedním dechem. Od začátku do konce jsem knihu neodložil, nemohl jsem. Báječně napsané. Hned od samého začátku jsem byl pohlcen atmosférou knihy. Do detailu propracované postavy (především po psychologické stránce - jejich pozadí, minulost a nervové vypětí). Všechno to do sebe krásně zapadalo.
Člověk se při čtení detektivky neubrání tomu aby podvědomě nepátral po hlavním pachateli. Nevím zda jsem rád, že můj tip se nakonec potvrdil. Jen jsem nevěděl jak a proč.

Fascinující kniha s neuvěřitelným příběhem. Tak neuvěřitelným, že působí až moc reálně.

01.08.2013 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Naprosto dokonalá kniha s malým ale... První ze tří částí knihy se četla fantasticky. Hltal jsem stránku po stránce, utvářel jsem si obraz o světě v němž Winston žije, vše bylo popsané do nejlepšího detailu. Druhá část mě nebavila. Opravdu mě nudily části s Julií a onou 'knihou', ale třetí část mě okamžitě opět nakopla a knihu jsem nemohl odložit dokud jsem jí nedočetl. Je to skvělá kniha - a jako fanoušek antiutopie a dystopie - jsem si knihu opravdu užil.

24.07.2013 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem koupil jako dárek pro mamku a nakonec jsem u ní skončil i já. Je to hezký příběh. Ze začátku mi dělala problémy ta stará angličtina, ale to se dalo zvládnout - a na konec se mi to líbilo. Hezky napsané, co víc dodat?..

18.07.2013 5 z 5

To To Stephen King

Poměrně silný oříšek (toto byla má první kniha od Kinga). Vybral jsem si tuto knihu právě kvůli její pověsti. Kniha mě nadchla! Má vše co správný psaný horor má mít. Dobře promyšlené postavy s kterými se člověk umí sžít, neustále rostoucí zlo (město Derry samo o sobě) a přehnaný konec. *Už je to dlouho co jsem knihu četl a chystám se číst znovu. Praví hororoví požitek.

13.07.2013 5 z 5

Kachorra Kachorra Francisco P. Pajaro

Dodnes mě zajímá, kde je druhý díl.. Kniha končí v polovině děje, a (zřejmě po mizerném prodeji) se na druhý díl rychle zapomnělo. Ovšem kniha mě bavil víc, než kniha o jiném seriálu 'Divoký Anděl'. Stále se ale jedná o slabí průměr - jednou stačilo (i když myslím, že jsem to četl dvakrát).

Divoký anděl 2 Divoký anděl 2 Enrique Torres

Tento díl mě bavil o nepatrnou trochu víc než první. Četlo se to snadno a rychle. Ovšem kniha jako taková je průměrná.

Divoký anděl 1 Divoký anděl 1 Enrique Torres

Čteno před X lety, v době Natáliiny největší slávy u nás. Ovšem knižní podoba mladé Cholito (Milágros) mě nebavila tolik jako seriál.

13.07.2013 3 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Možná proto, že jsem nečetl její knihy o Harrym Potterovi jsem nemohl tato díla navzájem srovnávat. Kniha o malém městečku, která nemá pořádně začátek a ani konec - spíš jen popisuje jednu důležitou událost v životech 'Pagforďanů' - se mi líbila.

Ze začátku jsem měl problém s postavami. Bylo jich moc a nevěděl jsem kam je zařadit, ovšem to se v polovině změnilo. Vytvořil jsem si k postavám vztah a názor, který se neustále měnil, a také jsem si jich pár oblíbil.
Dějově se mi kniha líbila, i to počáteční a pro někoho zdlouhavé točení kolem smrti Berryho Fairbrothera. A hlavně, opravdu se mi u této knihy líbil konec. J.K. si své finále v Pagfordu užila (jsou knihy, jejíchž konec mě zklamal - ale ne Prázdné Místo).
Pravděpodobně kdyby to nenapsala Rowling tak bych si knihy nevšiml, ale ona to Rowling napsala, a mnoho lidí očekávalo nějaké velké 'boom' srovnatelné s Harry Potterem. Z mé strany jde o spokojenost. U děje jsem pocítil jak vztek tak lítost, a o to přeci spisovatelům jde, ne?

Četl jsem víc knih napínavějších než tato, ale i tak jsem nebyl nucen knihu odkládat a určitě si ji rád ještě přečtu.
"...You can stand under my umbrella / neautentická kniha s autentickým dějem."

Po menší pauze zvyšuji hodnocení knihy na pět hvězdiček. Děj knihy mám stále v hlavě. Občas se přistihnu jak přemýšlím nad životem lidí v Pagfordu. Zařazuji i do doporučených. Kniha ve mě cosi zanechala, a pokud by tento pocit mělo víc lidí, bylo by to lepší.

12.07.2013 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Spousta lidí tvrdí, že se autorka každým dílem zlepšuje. Četl jsem především ze zvědavosti a možná jsem si i myslel, že na tom bude něco pravdy. Ale ne. Ani tento díl mě nezaujal na tolik abych ho dočetl. Kdyby to šlo, šoupl bych tuto knihu (stejně jako předešlé díly) do složky 'Nedočteno'. *Čteno v angličtině.

08.07.2013 1 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knihu jsem četl až poté co jsem film znal vlastně zpaměti, a i přesto jsem byl překvapený tím, že kniha obsahuje jiné scény, jiné detaily a vlastně tím i jiné dění - i když hlavní děj je stejný. I přesto doporučuji knihu všem i těm, kteří viděli film - a hlavně jim. Perfektní kniha opravdu zajímavé a originální téma.

02.07.2013 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Trochu mě to zklamalo. Kniha má spoustu dobrých ale i spoustu špatných momentů. Občas se děj dost táhne, občas Vás to vtáhne. Konec bohužel není podle mé představy a ani nevím co si pod tím koncem mám představit. Ale je to skvělé čtení a ten kdo se aspoň trochu zajímá o Kinga si musí přečíst i toto dílo.

13.01.2013 4 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Knížka se mi velmi líbila než došla ke konci. Celý závěr příběhu o Carrie White jsem si představoval rozhodně jinak. Pan King to napsal skvěle, vše podrobně popsal, ale na konci si nedal už tu práci. Zvláště incident v tělocvičně mi přišel moc odfláknut. Vše bral "hopem". Myslel jsem si, že si své závěrečné "číslo" Carrie užije, ale (díky Panu Kingovi) se všech zbavila až moc snadno a rychle. Více se pak autor věnoval úryvkům z různých knih a článků.

23.10.2012 3 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Perfektní! Hltal jsem to od začátku do konce. Díky tomu, že jsme to dělali ve škole, znám příběh skrz naskrz a divadelní hra v Irském divadle vše krásně zacelila.

10.10.2012 5 z 5

Kupec benátský Kupec benátský William Shakespeare

Člověk nesmí zapomenout, že jde o komedii pro obecenstvo 15. století. Mě osobně se tohle dílo moc líbí.

10.10.2012 5 z 5

Dům na Páté avenue Dům na Páté avenue Candace Bushnell

Ze začátku je kniha trochu zdlouhavá. Člověk se musí seznámit s postavami, ovšem pak už to nabere ten správný směr. Kniha se mi líbí. Jen si autorka mohla odpustit reference ke svému "veledílu" Sex Ve Městě.

10.10.2012 4 z 5

Antigona Antigona Sofoklés

Podařené dílo. Zdlouhavé pasáže, hlavně ty ke konci trochu nudily a na můj vkus byly až moc umělé - dopředu jsem tušil co a jak bude. Antigona je prostě klasická řecká hrdinka. Celkově se mi to ale moc líbilo. Tento typ tragedií mám rád a proto dávám 4* a ne 3* jak jsem měl v plánu.

03.10.2012 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Začalo mě to nudit hned na začátku. Od bestselleru jsem očekával víc.. Asi ani nemusím dodávat, že kniha skončila ve složce: Nedočteno. Čteno v anglickém jazyce.

03.10.2012 1 z 5

Léto ve městě Léto ve městě Candace Bushnell

První díl Deníků Carrie se mi líbil o něco víc. "Léto Ve Městě" se už více podobá obrazu Carrie Bradshaw, ale děj je moc průhledný a není to tak "napínavé" (jestli to jde tak napsat) než první díl. I zpracování hlavních postav jako Samantha a Miranda "za mlada" mě moc nepotěšilo.

14.08.2012 3 z 5

Deníky Carrie B. Deníky Carrie B. Candace Bushnell

Líbilo se mi to. Nechápu sice mladou Carrie - tu starší z New Yorku mám radši - ale jsem rád, že se autorka snažila ukázat Carriino mládí. Pro milovníky Carrie Bradshow je to kus do skládačky. Ty "poblémy" jsou v knize průhledné, ale zakusl jsem se do nich a nepustili mě. Zajímavé je, že mladá Carrie umí vařit.. kdežto ta starší si radši objedná donáškou čínu. Těsím se až si přečtu pokračování.

16.07.2012 4 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Nepochopím, co přesvědčilo filmové studio o tom, aby podle tohoto literárního díla vznikl seriál. Ale: Díky Bohu, že vznikl. Kniha je taková nezjímavá. Čte se to lehce: 3*

12.06.2012 3 z 5