Divoký anděl 2

Divoký anděl 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7318/divoky-andel-dil-7318.jpg 4 89 13

Bylo jednou jedno velké, ale nikoli obrovské argentinské město a v něm klášter, kde žila osiřelá dívka se zvláštním jménam Milagros, což ve španělštině znamená ZÁZRAK. Když dospěla do věku osmnácti let, hledala jí matka představená práci. Milagros se tedy musela odstěhovat od milovaného otce Manuela, jeptišky Cataliny, které všichni říkají sestra Boubelka, a mnoha dalších přátel. Matka představená jí našla práci ve vile La Soledad, která patřila rodině stavebního podnikatele Federica di Carla. Milagros se tam spřátelila se služebnictvem: se stále akurátním a přísným, ale měkkosrdcatým komorníkem Bernardem, mateřskou kuchařkou Socorro, světáckým zahradníkem Ramónem, trochu praštěným řidičem Rockym, kterému se často říká Morgan, a hlavně roztomilou Adelinou, jíž nikdo neřekne jinak než Lina. Na druhé straně života je ve vile La Soledad panstvo: milá stará paní Angelica, matka Federica, která chová sympatie pro služebnictvo snad i proto, že její matka bývala služebná. Totéž se však nedá říci o Luise di Carlo, zlé, panovačné, hysterické a nafoukané Federicově manželce. Mají spolu dceru Viktorii, která je zpočátku podobná matce, časem se změní k lepšímu, když si vezme za muže řidiče Rockyho. V domě žije Luisin bratr Damian Rapallo, jenž kdysi v opilosti řídil auto a měl při tom nehodu, kde zahynula jeho manželka a nastávající snacha. Zůstal mu jen syn Pablo, který se po neštěstí dlouho stranil lidí, ale když obrátil, stal se z tichého a zakřiknutého mladého muže opak - na čas se dokonce spojil s mafií. Damian je obětí stáleho zájmu služky Marty a umí toho se svou gaunerskou povahou zneužívat, je to zbabělý, zákeřný slaboch. Pablo má několik partnerek, nakonec se však ustálí a ožení se s dívkou Marinou. Luisin syn se jmenuje Ivo. Všichni si dlouho mysleli, že je také synem Federica, ale časem se ukáže, že jeho otcem je Luisin dávný milenec Nestor Miranda, bratr otce Manuela a člověk v podnikání mnohem úspěšnější než Federico di Carlo. Dalším překvapením příběhu je, že Federicovo otcovství se prokáže v jiném případě: kdysi svedl služku jménem Rosario, a když otěhotněla, odhodil ji. Její a tedy i jeho dcerou je - dívka z kláštera, Milagros. A tak Milagros zjistí, že je dcerou Federica a vnučkou Angeliky. Luisa ji nenávidí a kuje proti ní pikle, stejně jako Federico nenávidí Rockyho a dělá vše pro Viktoriin rozvod. Do domu pravidelně dochází i Ivův nejlepší přítel Bobby a Federicova sekretářka a příležitostná milenka Andrea. Osou celého příběhu je láska mezi Ivem a Milagros. Láska věčně posmutnělého světlovasého aristokrata, který se ohlédne za každou sukní, a dokonce je i krátce ženat s Florencií, sestrou Pablovy Mariny, a přírodní, upřímné až drzé, ale nekonečně spravedlivé Milagros, řečené Mili. Vývoj tohoto vztahu dlouho kolísá mezi láskou a nenávistí, hlavně kvůli Ivovi, který se chová jako macho a povznesený aristokrat v jedné osobě. Nakonec se ale přece jen najdou a jsou spolu velmi šťastní.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Plejáda

Muñeca Brava , 1996

Emik87
13.02.2024 5 z 5

Příběh se mi moc líbil. Dnes sice chápu, že je to telenovela a tím pádem byla občas dost mimo. Ale v pubertě tohle člověk prostě neřeší. :)

mia.com
12.02.2024 3 z 5

Kdo nemiloval tuhle telenovelu, ze :D. Ale v knize to neni ono. Serial je serial.

Starmoon
25.09.2023

Guilty pleasure n. 2. Nie som fanúšikom telenoviel, no výnimka potvrdzuje pravidlo, nuž a tou mojou výnimkou je práve Divoký anjel. Pre úplnosť treba dodať, že som ho sledovala, keď som mala menej než desať, a výcuc z neho v tejto knihe ma presvedčil, že aby si človek Divokého anjela skutočne užil, musí mať naozaj nízky vek alebo IQ :-D. Alebo skrátka špecifickú náladu, v ktorej sa spojí nostalgia s túžbou prečítať si niečo fakt, ale naozaj že fakt nenáročné. Nebudem teda haniť, lebo aj cez všetky nelogickosti, zbytočnosti a naťahovačky bol pre mňa aj druhý knižný diel príjemným relaxom, aj úsmev sa dostavil, dokonca mi viackrát šklbalo kútikmi úst. Normálne by som šla aj do tretieho, ak by bol.

marieskalic
04.10.2022 3 z 5

Seriál byl mnohem lepší, spousta děje vynecháno. Podruhé už bych asi nečetla.

Ejv
29.09.2021 3 z 5

Nejlepší seriál mého dětství.
Samozřejmě jsem si musela obstarat obě knížky! :D
Pohodové počteníčko! :)

Jája92
24.05.2020 3 z 5

Po přečtení prvního dílu jsem se rozhodla i pro druhý díl. Za ta léta jsem spoustu událostí z této telenovely zapomněla, tato kniha byla milou připomínkou na šílenství kolem Divokého anděla, kdy mi nesměl ujít ani jeden díl.

eva4036
09.10.2016 4 z 5

Takový dodatek k seriálu :) ale hezká knížka.

1v8na
29.08.2014 5 z 5

spoiler- Báječný a vynikající příběh. Líbilo se mi, že se polepšili jak Ivo, tak i Pablo. Největší zlo, které v tomto dílu bylo tak byl Daniel alis Fabrizio a také potom šilená Pilar.

LucillaPeters
09.02.2014 1 z 5

V době největší slávy Natalie Oreiro jsem byla do seriálu zblázněná (snad jako každá holka v té době). Příběh novodobé Popelky se mi ale spíš líbil v TV podobě, knížka byla dost strohá (i jako popis seriálu se to dalo udělat lépe). Je to takové mile naivní, ztřeštěné, komické a správně přeslazené. Přesně takové, jaké si to všichni představují. Ze sentimentu jedna hvězda, víc si to přesto nezaslouží ;-)

Patw
13.07.2013 3 z 5

Tento díl mě bavil o nepatrnou trochu víc než první. Četlo se to snadno a rychle. Ovšem kniha jako taková je průměrná.

SimonaC
12.07.2013 4 z 5

Druhý díl knihy, kde se z dívky v čapce honící po hřišti za míčem stala slečna. Přes peripetie osudu najde rodinu a lásku.
Završení romanticko-komediálního seriálu, kdy Mili běží ve svatebních šatech po hřišti za míčem je prostě nezapomenutelné. :)

Markett
25.06.2013 5 z 5

Ani tenhle díl mě nezklamal. :) Četlo se mi to opravdu dobře a ráda se k ní vracím :)

Mikiem
13.01.2013 5 z 5

dobré stejně jako telenovela sice z roku tušim 2000,ale neni to špatný:o)

láska humor zfilmováno romantika

Enrique Torres