Dům na Páté avenue

Dům na Páté avenue https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136222/bmid_dum-na-pate-avenue-JSf-136222.png 3 108 21

Pod střechou luxusního důmu č. 1 na Páté avenue se odehrávají a prolínají osudy stárnoucí sloupkařky společenské rubriky, bývalé slavné hollywoodské herečky, dvaadvacetileté příživnice, manželky pohádkově bohatého matematika, dvou více méně úspěšných spisovatelů, zatrpklé a závistivé někdejší počítačové odbornice a jejího třináctiletého syna. Přestože žádnému z nich zdánlivě nic nechybí, ani jeden není se svým životem spokojený, a každý postupně zjišťuje, že ke štěstí zdaleka nestačí jen přepychový byt.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , BB art

One Fifth Avenue , 2008

čef
čef
29.06.2022 3 z 5

Autorka sexu ve městě se opět předvedla v tom, co dělá nejlépe. Mnoho, mnoho postav, spousta, spousta řečí, nějaká ta lechtivost a to je tak vše. Na nějakou jinou atrakci asi nemá, každopádně jsem ji neobjevil – moje chyba. Nějak mne problémy amerických milionářů nezajímají a v zápletkách jsem se ztratil. No, nemůžu všemu rozumět a vše se mi také nemusí líbit, že.

Simstr
Simstr
03.09.2019 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Moc mě bavila. Rozplétání vztahů s obyvateli "jedničky". Příjemné počtení nejen na léto. Doporučuji.

hana.hanigerova
hana.hanigerova
30.08.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha, tato autorka mi prostě naprosto sedne. Moc ráda si čtu příběhy ze život na Manhattanu a tyto jsou navíc velmi hořko-sladké. Nečekejte přeslazený románek s americkým koncem, spoustu peněz, romantiky a zábavy. Toho se v této knize opravdu nedočkáte. Zato zde najdete smrt, nenávist, intriky, bohatsví (které vás ale zkazí), psychické problémy, manipulaci, nevěru... no myslím, že dál už vyjmenovávat nemusím, je toho až dost.

Candace Bushnell píše přesně tím stylem, který mě nutí číst dál a dál, až 440 stran dlouhou knihu přelouskám, ani nevím jak. I přesto, že byla tato kniha "nabušena" velmi náročnými tématy, četla se mi velmi dobře a s lehkostí. Nezapůsobila na mě tak, že by mě psychicky vycucala, což oceňuji. Naopak pro mě byla takovým pohlazením, protože jsem si říkala, že když máte "všechno" může vás to naprosto zničit. A asi je lepší, když si naopak člověk projde "dnem" a má všeho tak střídmě, protože pak si života a všeho kolem sebe váží mnohem víc.

Ale nebojte se, není celá kniha pouze tak "temná", jak to z mého komentáře nejspíš vyzní. Dočkáte se i pár happy endů, které vás nejspíš potěší. :-)

Pro mě je to báječná kniha, už asi 5. od této autorky a moc se těším na další!

Anie94
Anie94
15.09.2018 3 z 5

Tato kniha mě nenadchla. Četla jsem od autorky knihu Džungle rtěnek, ale ta byla nesrovnatelně lepší. Všechny postavy byli namyšlené, nadurděné a zpovykané. Žádný děj a ten konec..No...Čekala jsem od knihy více, takže je to pro mě docela zklamání.

Ran
Ran
26.08.2018 3 z 5

Knížka se četla docela dobře, ale bylo to pro mě spíše odpočinkové čtení.

syky245
syky245
06.08.2018 1 z 5

Od této spisovatelky jsem čekala něco víc, bohužel jsem zklamaná

aannyy
aannyy
04.07.2017 4 z 5

Takový průměrný oddechový román pro ženy, akorát na léto. Dalo se u toho skvěle vypnout a na chvíli vypustit starosti a jen číst o "starostech" boháčů v New Yorku, ač mi tohle téma blízké není. Četlo se to tak nějak samo.

blanickaa1
blanickaa1
11.06.2016 4 z 5

Asi není důvod se rozepisovat, přečteš, odložíš, potom zastrčíš někam daleko a zapomeneš, že knihu máš. Jinak, ale na jedno přečtení proč ne? Rozhodně u toho člověk nemusí přemýšlet, prostě čte a ono to nějak dopadne všechno.

Boblenka
Boblenka
19.03.2016 3 z 5

Taková průměrná kniha pro ženy.. Není mi úplně blízké prostředí amerických boháčů a asi i proto mi kniha úplně nepřirostla k srdci. Napsáno docela čtivě, ale děj nijak strhující.To, že většina postav byli sebestřední sobci bylo až trošku depresivní.

tatjana1737
tatjana1737
06.02.2016 4 z 5

Nebylo to špatné, do knížky jsem šla bez jakýchkoli očekávání, oddechová ženská literatura :-). Jen mi není blízký svět, ve kterém se děj odehrává, bohatí Američané, herci, spisovatelé apod., kteří žijí na dobré adrese a prožívají situace, které běžný člověk moc neokusí. A jediná středostavovská rodina v domě není líčená moc sympaticky.

Shui-Xian
Shui-Xian
19.10.2015 2 z 5

Bushnellová je pro mě experiment. Chtěla jsem zjistit, proč je pro řadu čtenářek tak přitažlivá. Nedivím se - autorka má talent na popisy luxusního prostředí a jeho komponent: módy, nábytku, výstředností. Připomíná, jaké je mateřství oběť (možná ani tak ne v Domu na Páté, jako v Džungli rtěnek), že ženy mají právo na kariéru a dobrý sex, a nabádá k pochopení nad ubohými muži, jenž prožívají svou krizi středního věku. Jistě, v rámci té hlásané emancipace mají i její hrdinky sem tam vrásku na čele - ale omlazuje je jejich vlastní moc a nadvláda. Které ženě by nelichotilo číst tak povzbudivé vyznání...
Vypravěčským talentem si mě autorka získala. Píše poutavě, svěže, uvěřitelně. Ví, co dát čtenářům, aby si užívali četbu. Předhodí jim postavy, se kterými se bez problémů ztotožní a ty, kterými by se chtěli stát. Zkrátka to umí - ale jak celkem sebeironicky zachytila v knize - jde o byznys, ne o literaturu.

janyska13
janyska13
14.06.2014 2 z 5

Kniha mě vůbec nenadchla, ale někomu se to může líbit. Kniha mi přišla jako podrobný popis činností obyvatelů jednoho domu.

Li@
Li@
09.10.2013 odpad!

No, opravdu oddechové. Až moc. Většina postav mi byla krajně nesympatická. A to, že autorkou je paní, která stvořila Sex ve městě, jsem se taky dozvěděla až později, jinak bych si to asi ani nepůjčila. Ale stalo se, jedeme dál. Jiné knihy tohoto druhu jsou aspoň napínavé, ale tady ani to ne. Vážně hrozná slátanina.

princesse
princesse
18.08.2013 4 z 5

Oddechovka. Žádná pecka, ale docela čtivá kniha plná různých životních osudů jednoho domu. Určitě jako letní oddechovka se dá. Žádná náročná četba, ale neurazí.

M-i-nn-i
M-i-nn-i
18.08.2013 2 z 5

Kniha pro mě byla celkem nudná. Víckrát bych se k ní už nevrátila.

Ostruzina
Ostruzina
13.08.2013 3 z 5

Celkem příjemné, oddechové čtení ze zajímavého prostředí. Od knihy jsem očekávala nenáročné čtení na prázdniny, a to zcela splnila.

aktak1203
aktak1203
03.04.2013 4 z 5

Pro mě byla kniha velmi příjemná, lehká a hezky se četla. Nic pro náročného čtenáře, ale určitě stojí za přečtení.

HoneyMM
HoneyMM
28.12.2012 3 z 5

Knížka mě nijak zvlášť neuchvátila a přišlo mi na škodu, že některé příběhy postav nebyli více rozvinuté.

KKlara
KKlara
04.12.2012 4 z 5

Nenáročné, ale pěkně se to četlo. Jen ze začátku jsem se hodně ztrácela v množství postav.

Patw
Patw
10.10.2012 4 z 5

Ze začátku je kniha trochu zdlouhavá. Člověk se musí seznámit s postavami, ovšem pak už to nabere ten správný směr. Kniha se mi líbí. Jen si autorka mohla odpustit reference ke svému "veledílu" Sex Ve Městě.

domy, vily, rezidence Manhattan (New York)

Candace Bushnell
americká, 1958
2009  37%Sex ve městě
2010  72%Deníky Carrie B.
2010  64%Džungle rtěnek
2011  72%Léto ve městě