pastelka53 pastelka53 komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

I přes všechny ty ohlasy jsem se do této knihy pouštěla raději bez očekávání, málo kdy se totiž stane, že mě bestseller zaujme. Tentokrát to vyšlo, moc mě nadchla zápletka a i to jak jemně děj plynul.
Střídání dějových linek bylo v knize příjemným osvěžením . Nebylo těžké je rozlišit a vše do sebe perfektně zapadalo.

Čím vším si musí dvanáctileté děti projít, téměř nezkažené a i přesto tak silné, odhodlané. Přátelské pouto dokáží přetrhat i banálnější věci.

"Tajemství jsou jako prdel. Každej ji má. Někdo ji má akorát špinavější než ostatní."

05.11.2019 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Už po pár stránkách jsem tušila, že tato kniha bude něco pro mě.

Zajímavé prostředí tatérského umění, jehel a zdobení těl. Inspektor nováček a jeho první případ, který prostě musí za každou cenu vyřešit, aby se jeho kariéra úspěšně rozjela. Třešničkou na dortu je maniak, který má zvrácenou sbírku tetování svých obětí...

Stránky ubíhaly a já musela vědět jak to skončí. Tahle kniha se vám rozhodně zaryje pod kůži!

05.10.2019 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Napínavý příběh, který vás pohltí již od první stránky.
Žena, co si prošla tříletým peklem se dokáže znovu postavit na nohy a vyřešit případ,který je spjatý i s ní samotnou.
Napínavé, čtivé ... rozhodně kousek, který patří do knihovny milovníka detektivek.

19.07.2019 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Winter opět nezklamal, napínavý děj, čtenář se neustále udržoval v napětí.
Polamanými panenkami se laťka dala hodně vysoko, ale autor nezklamal a opět vyplodil skvělou detektivku!

11.03.2019 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Asi nejlepší kniha co jsem za poslední dobu četla! Nemohla jsem se odtrhnout a za den bylo hotovo...

Je to příběh, který je napínavý už od začátku, ale v reálu málo uvěřitelný. Zvláštní kam lidská fantazie dokáže dojít. Postupně ale graduje víc a víc. Postupně se s postavami sbližujete a dostáváte se jim pod kůži. Hlavní hrdinku si nejde neoblíbit... je to možná k neuvěření, ale oblíbila jsem si i Zahradníka.
(Klidně mě za to ukamenujte!")

02.04.2018 5 z 5

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Co to sakra je??!!

Miluju sérii o Anitě, jsem do ní zažraná už 6let a tenhle díl byl pro mě totálním zklamáním! :( Zdlouhavé popisy stále se opakujícího sexu (ovšem skoro pokaždé s někým jiným). Prvních 5 knih se autorka bez sexu obešla ... a od šestého dílu se z této série snaží udělat fádní erotiku, která lidi asi pomalu přestává nejspíš bavit.

Jsem vážně zklamaná, normálně se od knihy od Laurell nemůžu odtrhnout a mám ji za pár dní přečtenou. Ovšem tento díl? Kurňa, prokousávala jsem se tím několik týdnů, protože mě to prostě nebavilo a byla jsem po pár přečtených stránkách tak znuděná, naštvaná a zklamaná zároveň, že jsem se do čtení skoro nutila. :(

Ironií toho je, že to byla zatím nejdražší knížka co byla od této "skvělé" (v uvozovkách proto, že o ní začínám značně pochybovat) autorky vydána. Po dočtení jsem si jako první položila jedinou a zásadní otázku - Nebyly to do háje vyhozený peníze?

07.08.2014 1 z 5

Otroci sexu Otroci sexu Jan Janula

Miluju příběhy o sexuálních zvrácenostech, občas si myslím, že i já jsem sama zvrácená! Knihu jsem zhltla za jeden den, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

11.08.2013 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Tak tahle kniha byla jak jedna obrovská koule vánočních světýlek, které chcete rozmotat. Pářete se s tím, zkoušíte všelijaké možnosti, když najednou ... Bum a je hotovo.
Musím ale ocenit propojitost všech postav a konec, který vše dokreslil. Nadpřirozená linka a mě byla ale až moc, možná by se nic nestalo, kdyby byla úplně vynechaná.

18.08.2022 2 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Rána je stále čerstvá, pláče mi srdce při každé připomínce ztráty z předchozího dílu. S těží se vyrovnávám s tím, že tady s námi už Kev nebude.
V porovnání s předchozími knihami je zde méně akce a strhujícího napěti. Kim je zde mírně utlumená a méně dravá, ale i tak se kniha čte sama.

26.01.2021 4 z 5

Travič Travič Sharon J. Bolton

Flossie je žena činu, vrací se do města, které je protkané temnou minulostí. Staví se čelem k výzvě, která musí být vyřešena aby nastala rovnováha a spravedlnost.
Skvělé propojení detektivní práce a magie, kterou je město Sabden plné.

12.12.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Dynamický příběh plný zvratů a napětí.
Svět s Nimbem a nebo bez něj? To je oč tu běží.
Poznali jsme trochu jinou stránku Smrtek, Nezvedence a mnoho dalšího.
První díl jsem četla již před lety, ale díky skvělému hodnocení se mi děj vybavil během prvních pár kapitol.

13.08.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

U tohoto člověk nesahá vedle.. Jude s Uriahem a jejich osobní démoni opět v akci.
Čtivé, svižné, napínavé.

22.02.2020 5 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Druhý díl této série mě mile překvapil. Jednoduše vystavěný děj bez jakéhokoli odbočování, skvělá oddechovka na víkend. Opět nemohu opomenout jak skvělý nápad je, zkombinovat církevní prostředí s vraždami a detektivním vyšetřováním.
Moc se mi líbí "milostná" zápletka mezi hlavními postavami. Moc bych si přála, aby se ti dva jednou dali dohromady.

18.01.2020 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Kniha rozhodně není špatným počinem, avšak vše má své ale...
Různé odbočování od případu mi přišlo zbytečné a rozptylovalo mou pozornost. Nehledě na všechno okolo, proč skoro v každé knize má někdo problém s alkoholem .. Curry, Mia - dnešní autoři to berou asi jako nějakou nepsanou povinnost, zakomponovat do svých knih závislost na alkoholu. Snad nejsem jediná, která tuto anomálii začala vnímat.
Jinak byla kniha čtivá, udržuje v napětí, hlavní postavy si nejde neoblíbit. Mia, která se do případů vrhá s vervou a neustane, dokud nedostane pachatele. Much, s jeho neustálým vykuřováním, lásce k dceři, kterou skoro ztratil a bezmezné oddanosti vnučce, které splní vše co jí na očích vidí.
Konec byl příliš strohý a odfláknutý. Tlačil snad někoho čas či termín odevzdání? To se nikdy nedozvíme, ale takhle odbýt konec je hříšné.

31.12.2019 3 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Tajemné a pochmurné prostředí anglického venkova a Chaloupka u hlodáše, plna otázek, které čekají na odpovědi. Prostředí působilo strašidelně, ale nebylo to nic přemrštěného, takže lehce k uvěření.
Neve spadne do klína dědictví od neznámé Isabell, proč by to odmítala, že.
Opravdu Neve někdo straší a nebo je to jen výplod její bujné fantazie?
Vyklubal se z toho skvělý, leč průměrný psychothriller!

02.10.2019 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Skvělá atmosféra pochmurného, zasněženého Londýna se sympatickým hlavním hrdinou.
Zapeklitý případ, který dokáže vyřešit jen a jen detektiv Winter.
Hrůzný "vrah", který vlastně není vrahem.

08.10.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Lehké
Skvěle napsaná prvotina
Napínavé s nečekaným koncem

29.08.2018 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Šokující, bez jakéhokoliv mazáníčka okolo.
Důležité svědectví člověka, který přežil ... až ve mě zůstává smutné prázdno.

30.04.2018 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nevím co si myslet, nevím zda kniha byla dobrá nebo nebyla.
Čekala jsem víc a hlavně něco úplně jiného.
Postavy se mi slévaly do jedné a dlouho mi trvalo než jsem si uvědomila o kom je vždy řeč. Až ke konci mi svitla hvězdička neděje, že by z toho mohlo vyjít něco dobrého ....

21.02.2018 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Za 4 HODINY!!!!! Říkejte si co chcete ... Klidně, že jsem šílená a že to nemám v hlavě v pořádku!! Ale mám přečteno!! Přes 200 stran mého spokojeného nic nedělání(tak to o dovolenou přeci má být).
Zamilovala jsem se do toho stylu psaní, do fotek a básniček, které tomu všemu dali tu pomyslnou třešničku. Zasmála jsem se, byla jsem smutná ... i slza mi ukápla. Kovy nám dovolil nahlédnout do jeho života, do jeho soukromí a jeho slastí a strastí. Za to si ho musíme vážit nejvíc!
Sleduji ho už pár let, takže pro mě jeho kniha byla samozřejmostí, ale nečekala jsem že mě to natolik pohltí.

25.01.2018 5 z 5