pastelka53 pastelka53 komentáře u knih

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Peckoidní kniha, se skvělým dějem a mysteriózní zápletkou.
Hlavní postavy jsem si zamilovala a i jsem s nimi dýchala.
Rozhodně kniha ke které se vyplatí vrátit .. a to několikrát!!

29.03.2018 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělá severská detektivka!
Několik dějových linek, které se nakonec prolnou.
Postavy, které mi hned padli do oka. Jen jsem občas měla problém s těmi severskými jmény.
Svižné, čtivé a napínavé. Kapitoly tak akurátní, což mi vyhovovalo.

18.03.2018 5 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Námět dobrý ... kniha by byla ale lepší bez všelijakých zdlouhavých popisů.
Nezklamala, ale ani nenadchla, bylo to průměrné čtení.

05.03.2018 3 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Za mě výborné psychologické drama, žádná detektivka. Rodina, která trpí, protože jejich čtyřletá dcerka zmizela. Na druhé straně únoskyně, která si nepřiznala pravdu.

Příběh v němž všechny postavy do sebe zapadají jako kousky puzzle.

27.02.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Nevím co si myslet, nevím zda kniha byla dobrá nebo nebyla.
Čekala jsem víc a hlavně něco úplně jiného.
Postavy se mi slévaly do jedné a dlouho mi trvalo než jsem si uvědomila o kom je vždy řeč. Až ke konci mi svitla hvězdička neděje, že by z toho mohlo vyjít něco dobrého ....

21.02.2018 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

U mnoha knih je hlavní postavou žena, která má problém s alkoholem. Stalo se to teď hitem?
Každopádně, průměrný příběh, který Vás neposadí na zadek a ani neunudí k smrti. Předvídatelný konec, žádná extrémní napínačka.

02.02.2018 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Rozhodně kniha, která nechává obrovský prostor naší bujné fantazii. Sice jsem podle anotace a zde přítomných komentářů čekala jinačí pecku, ale budu se muset smířit s tím co mi bylo dáno. Jsem naštvaná ... poslední strana pro mě byla jak vysvobození.
Sarah mi upřímně lezla na nervy, nejsem rodič a nedokážu si představit čím procházela, ale její paranoia a všemožné domýšlení proč, kdo, co a jak mě celou dobu otravovalo. Kdyby raději své dítě vzala k odborníkovi a řešila co řešit měla. Nehledě na to co se z ní nakonec vyklubalo - labilní nadržená fúrie co místo hlídání vlastních dětí obcuje s frajerem co kdysi potkala v baru.
A Angus? Kapitola sama pro sebe. Násoska, který neví co by, s ženou jsou si "cizí" a komunikace na bodu mrazu... Jo chlapče, kdybys nebyl tajnůstkář mohlo dopadnout všechno úplně jinak, třeba by byl i happy end....
O zmateném dítěti ani není potřeba psát ... akorát bych zas měla chuť znectít její rodiče.

28.01.2018 2 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Za 4 HODINY!!!!! Říkejte si co chcete ... Klidně, že jsem šílená a že to nemám v hlavě v pořádku!! Ale mám přečteno!! Přes 200 stran mého spokojeného nic nedělání(tak to o dovolenou přeci má být).
Zamilovala jsem se do toho stylu psaní, do fotek a básniček, které tomu všemu dali tu pomyslnou třešničku. Zasmála jsem se, byla jsem smutná ... i slza mi ukápla. Kovy nám dovolil nahlédnout do jeho života, do jeho soukromí a jeho slastí a strastí. Za to si ho musíme vážit nejvíc!
Sleduji ho už pár let, takže pro mě jeho kniha byla samozřejmostí, ale nečekala jsem že mě to natolik pohltí.

25.01.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Průměrná detektivka, která se vleče a až na samotném konci na Vás čeká bravurní rozuzlení. Nevěděla jsem, zda-li mám být na hlavní postavu Annu naštvaná, být z ní nešťastná nebo se nakonec snad i smát. Každopádně, být to člověk z masa a kostí, držím jí palce, aby se se svou nemocí vypořádala a mohla žít normální život. Chodit zase do kavárny za rohem nebo se účastnit čtenářského klubu, který s oblibou šmírovala....

Není to kniha, na kterou si vzpomenu pokaždé, když se mě někdo zeptá, co jsem v poslední době četla. Není to ani kniha, kterou jim následně doporučím.
Je to ale kniha, ke které se velice ráda za pár let vrátím, abych se zase naštvala, rozesmutnila či bláznivě "zasmála"....

24.01.2018 3 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Jednoduchý leč poutavý příběh zlomené dívky. Hannah Vás nutí číst dál a odkrývat tajemno její mysli. Nikdy však nepochopím, proč to udělala...

Chvíli mi trvalo si zvyknout na styl psaní, ale pak už jsem se nemohla otrhnout.
Rozhodně doporučuji...

27.12.2017 4 z 5

Lovec očí Lovec očí Sebastian Fitzek

Dalo mi to zabrat. Fitzek mě neustále držel v napětí a nemohla jsem přestat číst.
Ve chvíli, kdy jsem myslela, že vše už bude v pořádku ... se vše změnilo.
Děsivé a smutné zároveň ... kéž by u téhle knihy existoval happy end.

26.12.2017 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Hned mi tato kniha padla do oka a proto se budu bičovat za to, jak dlouho jsem ji odkládala.

Závod s časem a zápletka, z které Vám spadne brada. Celou dobu nikdo netuší kdo je Sběratel a proč tak jedná. Na konci knihy jsem měla husí kůži a spadla mi brada.

Lovci očí ... těš se!

06.12.2017 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Když jsem knihu začínala číst, myslela jsem si, že vím do čeho jdu. Viděla jsem stejnojmenný film ... Opak byl pravdou a přesto, že jsem si myslela, že nebudu brečet ... jsem to zase udělala! (za kompletní překopání děje bych scénáristům a veškerému štábu dala palíci po hlavě ... takhle překopat příběh je hřích!)

Příběh několika postav, které se vám dostanou pod kůži a všechny si oblíbíte. Tak jsem to aspoň měla já.
Příběh rodiny, která si nechce připustit pravdu a doufá v lepší zítřky.

Osud si s nimi pohrával jak kočka s myší a nakonec vše skončilo úplně jinak, než jsem čekala. Byla jsem zklamaná, i přesto, že to bude znít příšerně, fandila jsem víc Anně.

10.10.2017 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Za jeden den sem zhltla tohle pro mě perfektní dílo! Klobouk dolů, před autorčiným talentem psát a udržet čtenáře v napětí.

Nora mi hned padla do noty a celou dobu jsem jí fandila a věřila v ní. Neměla to holka lehké...
Od knihy jsem se nedokázala odtrhnou, děj mě nutil neustále pokračovat. Někdy je čtení přednější než domácí práce....
Po dlouhé době kniha, která mě nadchla!!!!
Teď se pár dní dní budu bičovat za to, že jsem ji tak dlouho odkládala.

04.10.2017 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Asi nejsem stavěná na knihy s tématem koncentračních táborů či 2. sv. války.
Nenudilo, ale ani nenadchlo, neodnesla jsem si žádný skličující pocit z příšerného období autorky a její sestry.
Napsáno svižně, lehce se čte.
Pro milovníky toho tématu kniha skvělá, ale pro mě, co ujíždí na detektivkách? Díky, ale ne.

03.10.2017 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Jako po každém přečtení knihy o Kim nemohu jinak ... Skvělé!! Troufám si i napsat, že z vydaných knih, byla tato nejlepší.
Už od začátku jsem věděla, že nebudu moc odtrhnout oči a budu se nutit číst dál a dál.
Napínavý kousek, který budu doporučovat všude kam přijdu.

01.10.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nechala jsem se zlákat reklamou a sáhla po něčem co normálně nečtu.
Dobrý nápad několika příběhů, které se navzájem proplétají. Ale ... příběhy se mi zdájí nedotáhnuté ... jakoby mi někdo v knihkupectví prodal jen polovinu knihy a já se nedozvěděla konec.
Líbila se mi ta jednoduchost, člověk u knihy nemusel přemýšlet a setkával se s věcmi z reálného života které se mu mohou také stát.
Jako oddychovka ucházející.

23.09.2017 3 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

"Nevím. Nevzpomínám si."

Z nudného začátku se nakonec vyklubal dobrý příběh. No, psychothriller jak hovedo!
Neustále mlžení mě dovádělo k šílenství, pomalé rozplétání příběhu s překvapivým koncem. Málo postav, jen málo z nich mi padlo do noty.

Na panáčka bych zašla asi jen Marcem, ale pod podmínkou, že mimčo i ženu nechá doma.

Odkládám na poličku "oblíbené"! A připravuji si strhující řeč pro mé nečtenářské kamarády, aby znovu mohli protáčet oči a stěžovat si, že básním o něčem co je vůbec, ale vůbec nezajímá.

PS: NIKOMU nevěřte ... ani vlastní rodině!
PPS: Kdo chce být můj čtenářský kámoš? :D

25.07.2017 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Příjemná oddechovka nad kterou není potřeba přemýšlet.
Zasmála jsem se, občas z něčeho protočila oči. Zvládla jsem díky tomu vypnout a odpočinout si od všedního života a naučit se i pár zajímavých sprostých slov či slovních spojení!
Čekala jsem sice jiný konec, ale co se dá dělat.

Ať žijí harpyje!

18.06.2017 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Pohltilo mě to! Nadchlo a ke konci skoro dostalo do kolen....
Fááájn, brečela jsem jak želva!!!

Moje první kniha s tímto tématem a troufám si napsat, že né poslední.

Krásný příběh, leč s nešťastným koncem.
Pohled malého Bruna na okolnosti války a táborů ... toho zvláštního venkova kde doktoři čistí zeleninu a hodináři opravují boty.
Kdybys chudáčku věděl ...

Filmové zpracování je též krásné a pěkně zpracované. Určitě doporučuji.
Zásobu kapesníků s sebou! :)

09.06.2017 5 z 5