pastelka53 pastelka53 komentáře u knih

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Jedná ze slabších autorčiných knih, ale i tak skvělé čtení.
Neustálé napětí, pár postav a skvělá zápletka.
Jak se nevinná puberťácká hra dokáže zvrtnout v něco tak hrozného. Doufám, že si z toho holky vzaly do budoucna ponaučení, že LHÁT se nemá!

26.10.2019 4 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Laciný příběh, který i jako oddechovka nezapůsobil.

Hlavní hrdinka... Nic pro mě, nevěřila bych jí ani nos mezi očima. Příliš mnoho vedlejších postav a chvílemi konverzace v cizím jazyce, kterému člověk nerozumí...

Myslela bych si, že sex, vraždy a mafie vytvoří skvělý příběh.... Opak je pravdou, knihu jsem skoro nedočetla.

23.10.2019 2 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Už po pár stránkách jsem tušila, že tato kniha bude něco pro mě.

Zajímavé prostředí tatérského umění, jehel a zdobení těl. Inspektor nováček a jeho první případ, který prostě musí za každou cenu vyřešit, aby se jeho kariéra úspěšně rozjela. Třešničkou na dortu je maniak, který má zvrácenou sbírku tetování svých obětí...

Stránky ubíhaly a já musela vědět jak to skončí. Tahle kniha se vám rozhodně zaryje pod kůži!

05.10.2019 4 z 5

Sama v černém lese Sama v černém lese Cass Green (p)

Tajemné a pochmurné prostředí anglického venkova a Chaloupka u hlodáše, plna otázek, které čekají na odpovědi. Prostředí působilo strašidelně, ale nebylo to nic přemrštěného, takže lehce k uvěření.
Neve spadne do klína dědictví od neznámé Isabell, proč by to odmítala, že.
Opravdu Neve někdo straší a nebo je to jen výplod její bujné fantazie?
Vyklubal se z toho skvělý, leč průměrný psychothriller!

02.10.2019 3 z 5

Hraj mrtvého Hraj mrtvého Julia Heaberlin

Rodinné tajemství, které čekalo na rozluštění.
Tommie není obyčejná žena, je plna odhodlání a touhy, která jí nutí zjistit pravdu ... o VŠEM!
Na všechny otázky, které si během čtení pokládáte, dostanete na konci knihy odpovědi ... a budete spokojeni.

19.09.2019 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Klasická detektivka jak má být! Sériový vrah, který své oběti zabíjí tím čeho se nejvíc sami bojí, mrstí se za minulost, která nemohla být zapomenuta.
Strhující, každá kapitola nutila číst dál a dál.
Hunter a Garcia se tohoto případů ujali s vervou a odhodláním.
Co vás hoši asi čeká dal?

13.08.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Opět skvělé čtení, které člověka neustále udržuje v napětí!
Tentokrát jsme se o Kim toho moc nedozvěděli, ale o jejich spolupracovnících jsme získali spoustu nových poznatků.
Staycey jsem si díky tomuto dílu moc oblíbila a Dawson konečně ukázal, že není jen necitelný blbec.
Už se moc těším na další pokračování a případy, které Kim a její neocenitelný tým budou řešit!

25.07.2019 5 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Žena, po které se slehla zem a novinářka plna odhodlání.
Nora mě nepřestává překvapovat její sílou a vírou, se kterou se pouští do řešení složitých případů.
Strhující příběh, plný zápletek, tajemna a velkých korporací s nekonečnou mocí.
Konec mě naštval, ale to je život a ne všechno musí končit tak jak si čtenář přeje.

21.07.2019 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Napínavý příběh, který vás pohltí již od první stránky.
Žena, co si prošla tříletým peklem se dokáže znovu postavit na nohy a vyřešit případ,který je spjatý i s ní samotnou.
Napínavé, čtivé ... rozhodně kousek, který patří do knihovny milovníka detektivek.

19.07.2019 5 z 5

Májové ruže Májové ruže Dot Hutchison

Za mě stejně dobré jako předchozí díl. Nemuset chodit do práce zhltnu tuto knihu jako malinu během jednoho dne.

17.06.2019 5 z 5

Bestie Bestie Martina Cole

U této knihy, se dle mého potvrzuje rčení: "Nesuď knihu podle obalu."
Když jsem knihu viděla poprvé obálka mě vůbec nezaujala, spíše mě od čtení odrazovala. Na doporučení jsem ale knize dala šanci a světe div se, byla jsem příjemně překvapená.
Čtivé, napínavé!
Hlavní postavu nejde nenávidět! Zůstával mi rozum stát, čeho je taková bestie kvůli vlastní spokojenosti schopna. Ne nadarmo se říká, že boží mlýny melou pomalu ale jistě. Na každou svini se někde vaří voda aneb karma je zdarma.
Zasazení do londýnského podsvětí mě mile překvapilo.
Zvláštní, číst knihu ve které jsou mafiáni a padouši vykreslováni jako kladní hrdinové!

08.05.2019 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Z počátku jsem byla skeptická a nebyla si jistá svým výběrem, chvíli jsem si i myslela, že knihu nedočtu.
Ve finále je to kniha, u které jsem prostě musela vědět konec.
Vědět, co Leonard udělá či neudělá,vědět zda nakonec svůj život prožije na majáku nebo ho pohltí kouzlo temnoty.

02.04.2019 3 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Potoky krve, brutalita a zvrácenost.
Nic výstižnějšího o této knize napsat nemohu!!

23.03.2019 4 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Winter opět nezklamal, napínavý děj, čtenář se neustále udržoval v napětí.
Polamanými panenkami se laťka dala hodně vysoko, ale autor nezklamal a opět vyplodil skvělou detektivku!

11.03.2019 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Opět skvěle napsaný psychologický thriller!

Věděla jsem, že autor nezklame a zamotá nám hlavy, protože i jeho předchozí knihy byly pecka. Fitzekovi knihy se po rozečtení jen s těží odkládají.

Udržení napětí,přeskakování v ději i čase a na konec obrovské vyvrcholení!
Smekám ...

22.01.2019 5 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Příběh psaný od konce na začátek ...poutavé! Za začátku jsem si myslela, že díky tomuto netradičnímu postupu děje bude knihu těžké číst, ale opak byl pravdou. Zvědavost mě hnala dál, abych poskládala všechny části skládačky.
Nicollete, tvůj příběh byl skvělý, plný zvratů a tajemství - Snad se ti v Cooley Ridge žije skvěle a jsi spokojená.

03.01.2019 4 z 5

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Za boha jsem se nemohla začíst... Zhruba v polovině mě to chytlo a stránky ubíhaly. Jinak průměr, čekala jsem něco víc.

26.12.2018 3 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Thriller jak Brno!
Z počátku jsem se v ději trochu ztrácela, ale jakmile se přehoupla první část začala jsem se chytat a do knihy se ponořila ještě víc.

26.10.2018 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Skvělá atmosféra pochmurného, zasněženého Londýna se sympatickým hlavním hrdinou.
Zapeklitý případ, který dokáže vyřešit jen a jen detektiv Winter.
Hrůzný "vrah", který vlastně není vrahem.

08.10.2018 5 z 5

Papíroví duchové Papíroví duchové Julia Heaberlin

Černooké Zuzany se mi líbily, ale Papíroví duchové jsou pro mě mnohem lepší.

Co za blázna se vydá na výlet s potencionálním vrahem své sestry?!?! Takové rozhodnutí chtělo hodně elánu...

Dopředu mě dost hnala touha vědět, jak se hlavní postava ve skutečnosti jmenuje a také zda-li je Feldman opravdu vrahem ..

Skvělé popisy přírody, které mi v jiných knihách vadí, ale tady byly jak třešnička na dortu.

27.09.2018 5 z 5