PaniJani PaniJani komentáře u knih

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Balada pro Emily, psychologický thriller. Spíše než psychologickým, bych ho nazvala mysteriózním thrillerem, nebo ještě lépe hororem. Za celý život jsem přečetla pouze dva horory, a to od Darcy Coates. Horory ( a duchařina zvlášť) tedy nepatří mezi mé oblíbené žánry.
Po několika stranách této knihy jsem ale pochopila, že duchařiny tu nebude pomálu. Ale mě to tak chytlo, že jsem četla a četla. Ke konci jsem přečetla zhruba dvě stě stran za odpoledne, a to už se mi dlouho nestalo, že bych musela číst a napjatě čekat, jak to dopadne.
Děj knihy je rozdělen do tří časových linií a všechny tři vás vtáhnou. První, ta kterou to vše začíná, se odehrává v roce 1945 a poslední je ze současnosti. Ze začátku mi některé věci přišly lehce nepravděpodobné, ale pak jsem si řekla, že jen kvůli tomu, že já bych to takhle neudělala, to není nepravděpodobné .
S tím, jak jsem se do knihy více začítala, jsem měla problém se dívat do oken, za nimiž byla tma, natož abych někde slyšela, že něco skřípe. No prostě mě to fakt bavilo. Nenašla jsem tam část, která by mě nebavila, nebo bych ji přečetla jen letmým pohledem. No a ty ilustrace k tomu! Je to autorčina druhá kniha a rozhodně stojí za přečtení. Když jsem ji přečetla, tak jsem si řekla, ty jo, tak to bylo dobrý. Pak jsem ale ještě narazila na doslov a po jeho přečtení mi zůstala otevřená pusa. Druhý den jsem ještě o knize přemýšlela a vím jistě, že bych ten dům nechtěla ani navštívit, ať to bylo jakkoliv. Každopádně pokud bude i další kniha do něčeho podobného laděna, tak i já, člověk, který se v podobných věcech nevyžívá, si ji koupím!

31.10.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

To byla síla. Druhou půlku jsem četla se staženým hrdlem a lesknoucíma očima.

17.04.2023 5 z 5

Kopírák Kopírák Sam Holland

Dlouho jsem se se žádnou jinou knížkou tak neprala, jako právě s Kopírákem. Za mě to určitě není nejděsivější krimi thriller roku. Spíš nejkontroverznější. Ta obrovská reklama udělala své a vzbudila dost reakcí. Osobně ho vnímám jako průměrný thriller, nic co by mě tam nějak zvlášť dostalo, šokovalo. Námět dobrý, možná by chtěl lépe využít. Každopádně kniha se četla hezky, ke konci mě i vtáhla. Špatná kniha to není, ale z mého pohledu rozhodně ne ani skvělá. Jsou dva tábory a abyste věděli, do kterého patříte vy, musíte si ji zkrátka přečíst .

09.04.2023 3 z 5

Knížku jsem přečetla za dva večery. Ten druhý jsem věděla, že to musím dočíst, protože jsem se bála, že další den bych jí už otevřít nechtěla. Ne proto, že by byla špatná, ale právě proto jak je skvěle napsaná a jak popisuje jaké krutosti lidé zažívali, co všechno museli vytrpět, prožít. Asi nebudu jediná, kdo o Životicích slyšel poprvé právě díky této knize a i díky ni je z hlavy nevymaže. Těším se na další knihy paní Lednické.

13.01.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Keplera mám ráda a vždy jsem dychtivě čekala na novou knihu. Tak tomu bylo i teď. Pavouk je ale jeho (jejich) první kniha, nad kterou mám rozporuplné pocity. Klasický Kepler, krásně se to četlo, líbilo, ale... Netočíme se pořád kolem toho jednoho? Nechtělo by to trochu více reality? Těch šílených náhod, nebo naopak dokonalostí a superschopností je na mě už dost. Neříkám však, že se nebudu těšit na další knihu!

04.01.2023 4 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Útlá knížka o 260 stranách a já si zhruba 240 stran říkala co je to za absurdní příběh. Chtěla jsem mít knížku co nejdříve přečtenou, protože jsem v příběhu stále viděla jakousi nelogičnost, absurdnost a celkově jsem byla zklamaná. Každopádně těch posledních zhruba 20 stran se to pěkně otočilo, já přestala být znuděná a naopak jsem měla chuť si to přečíst ještě jednou a vidět i to, co jsem předtím neviděla. Takže ne, není to špatná kniha, a ačkoliv Poslední paní Parrishová byla o kousek lepší, mohu i tuto doporučit . Je to vydařený "ženský" thriller a konec vás určitě překvapí!

22.01.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Krásná knížka... Člověk se až stydí za to, co v dnešní době řeší za malichernosti.

16.12.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Po všech nadšených komentářích na tuto knížku, jsem neodolala a pořídila si ji také. Bohužel nic pro mě. Bylo znát, že autorka píše spíše YA literaturu. Ačkoliv tady se jednalo o "thriller", styl psaní byl jednoduchý, prvoplánový až někdy i laciný. Nicméně kniha se četla svižně a i přes výhrady mě zajímalo, jak to celé dopadne.

11.11.2020 3 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

To byla zase jízda! Skvělé! Zhruba v půlce jsem měla v hlavě plán jak to celé asi bude a dopadne, ale Keplerovi mě překvapili. Asi nemám co vytknout a zase budu pomalu čekat na další knihu.

07.11.2020 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tak krutá a krásná zároveň. Po dlouhé době jsem četla stranu za stranou a nemohla ji odložit.

30.09.2020 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Není to žádný podrobný popis PCT, ale je to velmi čtivá knížka na jeden večer.

03.12.2019 4 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Harlan Cohen prostě nezklame. Opět bravurně napsaný thriller, který vás nutí přemýšlet, ale stejně to celé jen tak neuhodnete. Určitě doporučuji!

26.10.2019 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Horory a zvlášť duchařiny nečtu. Ale tuhle jsem musela. Mluvilo se o ní leckde a většinou se nešetřilo chválou. A i já se musím ke kladným ohlasů přidat. Paráda! Nevím, jestli knížka je fakt tak dobrá, nebo tak připadla mě, když nemám načtenou tuto tématiku. Když pominu nadpřirozeno, tak jsem nacházela v příběhu pár věcí, který mi tam nějak nehrály. Ale co, vždyť všechno nemusí dávat vždy smysl! A jo, bála jsem se. Původně jsem si říkala, že si přečtu Ducha a stačí mi to, teď ale vážně uvažuji ještě o Tajemství sídla Craven Manor , která nedávno autorce vyšla.

21.10.2019 5 z 5

Svatá hlava Svatá hlava Hana Lehečková

Chápu rozporuplné reakce, nicméně mě mile překvapila. Příběh kluka ze slabší rodiny, který nemá tátu, práci ani kamarády. Příběh, který může každý z nás nalézt ve svém městě klidně hned za rohem.

20.09.2019 5 z 5

Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Ženám snít zakázáno - Můj útěk ze Saúdské Arábie Rana Ahmad

Skvělá, zajímavá a poutavá kniha. Jen doporučuji!

09.09.2019 5 z 5

Zbožňuju tě navždy Zbožňuju tě navždy Veronika Rei

Že by mě kniha pohltila a já dychtivě otáčela jednu stranu za druhou, to ne. Ale! Četla se hezky, příjemně, nenuceně...a ta obálka a grafika v knize! Nádhera.

03.09.2019 3 z 5

Jedna musí z kola ven Jedna musí z kola ven Helena Kratochvílová

Mohl by to být úplně reálný příběh, ale něco mě tam zkrátka tak nějak nesedělo. Možná chování postav...? Jinak ale vcelku pěkná knížka.

03.09.2019 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Nádherná knížka, která vás vtáhne snad už první větou. Velice hezky (a rychle!) se četla a nešla odložit. Doporučuji.

25.08.2019 5 z 5

Den, kdy se to stalo Den, kdy se to stalo Nuala Ellwood

Knížka mě překvapila, nečekala jsem, že by mě mohla tak bavit. Mela jsem pár tipů jak to všechno asi dopadne, ale opět překvapení! Doporučuji.

10.08.2019 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Další kniha o nedávné historii, plná zoufalství, bezmoci a smutku.

12.07.2019 4 z 5