PandaGirl PandaGirl komentáře u knih

Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Láska podle Shakespeara: Sen noci univerzitní Georgina Guthrie

Jako předchozí díly byl tento díl oddechoví a příjemný. Upřímně si myslím, že by se z tohoto dílu dalo plno vyškrtat (viz přemíra sexuální prožitků). Také si myslím, že bylo vcelku zbytečné doopravdy všechno dotahovat do konce. Řekla bych, že třetí díl je naprosto naivní.
Na druhou stranu, oceňuji některé hlubší myšlenky a"sdělení".
Za mě tři hvězdičky za naprostý průměr.

04.07.2020 3 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Upřímně nebyla to nejlepší ani nejdojemnější kniha od Backmana. Úplně ve mně nevyvolala ty pocity, které asi měla. Přiznávám, že jsem se s hlavní mužskou postavou nedokázala nijakým způsobem ztotožnit. Možná kdyby příběh byl rozpracovanější, tak by to vyplynulo jinak, ale takhle to na mě působí na Backmana slabě. Velký bonus ale má za ilustrace, které jsou doopravdy nádherné a věřím, že tenhle příběh dokáže oslovit. Jen asi ne lidi jako jsem já.

24.03.2020 4 z 5

Holky z porcelánu Holky z porcelánu Jaromíra Kolárová

Myslím, že film jsem si užila mnohem více, ale i tak kniha byla příjemná, milá a odpočinková. A rozhodně hezké doplnění pro ty, kteří mají rádi filmovou podobu.

27.04.2019 3 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Upřímně jsem od toho nečekala nic extra a taky jsem nic extra nedostala. Příběh je jednoduchý a odpočinkový. Takže za mě tři hvězdičky, protože to nebylo zlý ani odbytý, ale ani to nebylo nějak hluboké nebo procítěné.

27.04.2019 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Backman je můj srdcový autor, miluji každou jeho knihu, která zatím vyšla (v češtině). Všechny jeho příběhy jsou tak procítěné a mnohdy i nevypočítatelné. Ztráty, které pro nás v každém příběhu připravuje jsou tak bolestné, že ho za to občas vážně nemám ráda.
A My proti vám se neliší od ostatních jeho děl. Zase opět to byla nálož emocí, která mě totálně ztrhla do víru děje jednoho malého městečka uprostřed lesů, kde je věčně zima, ale i tak jednou za čas přijde léto, které ale ovšem dokáže být ještě mrazivější, než zima. To nám Backman s Medvědínem v tomto díle dokázali. Taky potlesk za krásné vykreslení té špinavé politiky! Nezbývá mi nic jiného, než tu jako obvykle zanechat 5 hvězdiček!

27.04.2019 5 z 5

Pohádky slunného východu Pohádky slunného východu Joe Hloucha (p)

Velice hezké a příjemné příběhy z asijského prostředí. Mnohdy úsměvné, doplněné o nádherné tématické ilustrace.
Pohádky jsou doopravdy kratičké, tak je to taková jednohubka na dobrou noc.

09.04.2019 4 z 5

Umění války Umění války Sun-c'

Kniha se mi velice líbila. Již dlouho jsem si jí chtěla přečíst, ale nedokázala jsem se k tomu dostala až do chvíle, kdy se mi do rukou dostala velice srozumitelná forma od B4U Publishing. Kniha je tenounká, takže skvělá na cestování, a ukrývá v sobě plno myšlenek, pokud se striktně nedržíte toho, že to má být aplikováno na armádu.

15.12.2018 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Jeden z mých srdcových příběhů (haha, díky maminko). Dlouho jsem ho znala pouze jen jako film, tentokrát jsem se ale dokopala k přečetní knihy a rozhodně jsem toho nelitovala. Kniha je doopravdy kouzelná. Člověk se těší z každé další stránky a radostně sleduje ústřední postavy. Za mě prostě skvělý příběh.
Ale opět, jako u většiny těchto knih, nelze očekávat hluboký příběh, i když některé z myšlenek by byly uchopitelné k zamyšlení. Tady si člověk musí užívat ty pocity zamilovanosti ústředních postav.

11.12.2018 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Hezký, jednoduchý příběh o hrdince, která mě strašně rozčilovala (jak v knižní, tak i ve filmové podobě). Rozhodně tohle patří mezi ty příjemné odpočinkové příběhy. Starší generace si zavzpomínají na mládí a já zase na chvíle, kdy jsem koukala ni film s maminkou. Takže nostalgie pro všechny!
K ději... Nelze očekávat hluboký příběh, spíše se jedná o mlácení puberty z jedné strany na druhou. Avšak dokáže to pobavit a možná trochu vybídnout k sebe-zamyšlení, zda jsme byli taky taková telata :D

11.12.2018 4 z 5

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Bylo to hezké, čtivé i vtipné, ale tak nějak se mi prví díl líbil o dost více. Líbilo se mi, že Jitka dokázala pochopit, co udělala za kravinu i poznala svou cenu.

20.10.2018 4 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Komiksy od Sarah jsou vždy velice trefný. Mají duší a dá se v nich najít. Za mě pět hvězdiček za konečnou část, kde Sarah hovoří k začínajícím umělcům. Ano, taková slova jsou potřeba v tomhle online světě dravé zvěře.

11.10.2018 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Upřímně, málo o které knize můžu říct, že mě rozebrala už uprostřed (nebo celkově rozebrala). Tenhle příběh to dokázal. Chtěla jsem plakat frustrací i zlostí nad tím, že je to všechno tak reálné. Od Backmana mívám vysoká očekávání pokaždé. Nikdy mě nezklamal a co víc, tady mě hodně překvapil. Příběh už od začátku gradoval. Autor si pohrál dokonale s emocemi i celým vykreslení. Tím, že na začátku oznámil, že se něco stane, donutil čtenáře celý příběh vyčkávat, jak se to stane i proč.
Upřímně si nejsem jistá, jak přesně tuhle knihu popsat, protože mi na tohle asi nestačí slova. Pro mě je nejlepší a zároveň nejděsivější knihou, kterou jsem od Backmana četla.

01.10.2018 5 z 5

Metráček I. a II. díl Metráček I. a II. díl Stanislav Rudolf

Dlouho jsem si knihu chtěla přečíst a musím říct, že mě velice bavila. Příběh je svižný a příjemná. Celkově se velice dobře čte. Při čtení jsem si vzpomínala na svá období vzdoru. Rozhodně mě tento příběh bavil.

28.08.2018 5 z 5

Je to asi poprvé, kdy jsem začala u knihy plakat už u 30 stránky. Hodně dlouho jsem tuto knihu odkládala, protože jsem měla tušení, co mě čeká. Je to velice dojemná kniha, která se musí dotknout každého, kdo ztratil někoho blízkého. Nejsem si jistá, zda toto téma jde vystihnout lépe, než to dokázal Backman. Má za to u mě ohromný respekt. Nedá se říct nic jiného, než že to bylo dokonalé.
Bonusové body jsou za nádherné ilustrace.

07.08.2018 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Možná to bylo tím, že jsem každý díl četla s časovým, rozestupem, proto jednotlivé díly nedokážu porovnat. Mě osobně se tenhle díl hodně líbil. Nedokázala jsem se od něj odtrhnout. Přečetla jsem ho velice rychle. Bylo to děsivé, ale zároveň zábavné čtení. Zakončení celé série bylo z části očekávané a z části neočekávané. Tu neočekávanou část obdivuji, protože to bylo doopravdy logické.

Za mě je celá série Hunger Games naprosto skvělá.

21.07.2018 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Určitě je to zábavné, ale... Vážně se z tohohle vydala kniha? Ehm, pardon, ale kdo v dnešní době je aktivní na nějaké sociální síti, tak tam narazí aspoň minimálně na jeden účet, který přidává příspěvky tohoto typu (a to nemluvím o fotografiích, které byly mnohdy použity naprosto nemístně a bezúčelově - taková malá domácí fotokniha).
Vtip v tomhle případě nezachrání průser celé knihy (a vážně, musel se použít tak drahý papír, aby byla cena knihy tak nelidská a nepřiměřená kvalitě obsahu?!).
Dvě hvězdičky - za vtip, snahu a obálku.

20.07.2018 2 z 5

Byla to hezké, milé a sladké. Přesně, jak se očekává od tohohle druhu knih. Velice oceňuji znalost Shakespeara a rozbory,které jsou v knize užity. Konec byl na můj vkus trochu moc protahovaný, ale ok, chápu to. Jen mi ten konec prostě úplně délkově nesedl.
Bylo to čtivé a odpočinkové. Navíc jsem docela zvědavá, jak to bude s dalším díle, když tady autorka vyčerpala "hlavní zdroje problémů". I když věřím, že se něco najde a bude to stejně dobré, jako tyto dva předchozí díly.
PS. Stejně jako u prvního dílu i tady bych dala tři a půl hvězdičky, ale bohužel tohle databáze neumožňuje. Přiklonila jsem se ke čtyřem hvězdičkám, protože jsem četla i horší knihy tohohle stylu.

23.06.2018 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Tak ze začátku jsem si říkala, že by se to mohlo jmenovat "Jak uniknout smrti aneb Lokiho průvodce životem". Doopravdy mě tam Loki bavil a nebyl jediný. Celá kniha je protkaná humorem (tedy skoro celá) a krví. No prostě severský bohové se s nikým nemazlili.
Autor tyto příběhy podal takovým způsobem, že jsem doopravdy měla pocit, že mi to po večerech někdo vyprávěl. Krásně se to četlo. Byla tam pouze jen jedna povídka, která mě nebavila, ale i tak to celek nezkazilo. Prostě... prostě už jste asi pochopili, že se mi to doopravdy líbilo.

10.04.2018 5 z 5

Upřímně jsem z toho nebyla tak "odvařená", ale... Grafická stránka knihy je naprosto dokonalá. Celý to zpracování je prostě skvělé. Kde to pokulhává, tak je asi příběh. Nemyslím si, že byl špatný, spíš dost ujetý. Určitě kniha uměla docela překvapit, ale něco nepopsatelného mi tam chybělo. Možná, že nějaké to hlubší propracování, nebo nějaké to uvědomění si situace. Taktéž v celku nezvyklý jev a to, že přímá řeč je tam téměř minimálně (zda vůbec tam je - protože si osobně žádnou nevybavuji). Tím to pro mě postrádalo jakýsi švih. Podle mě to byl dost ponurý příběh, který s láskou neměl, co do činění. Tohle už byla abnormální posedlost.
Plus má u mě použití japonského stylu básní haiku (i když ta erotická tanka už mi tak nesedla). I když já osobně upřednostňuji čínskou poezii.

17.01.2018 3 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Víte, knihy od Frederika Backmana naprosto zbožňuji a ani tentokrát jsem se nemýlila. Kniha tak citlivá jako vtipná. Je to kratičký rádce pro život jeho syna, ale když to čtete, tak si připadáte jako jeho syn (a nebo si tajně přejete jeho synem být). Je to člověk, který se nebojí dát do všeho své city. Vážně on vždy dokáže své psaní natolik sladit abyste se v jedné chvíli smáli a v druhé byli dojatí. Vážně tam bylo poznat, že miluje svoji ženu i syna takovým způsobem, jakým to dokáže jen oddaný rodič a manžel.
Takže pro milovníky Backmanových knih je tohle povinnost, i když to není příběh (no vlastně i tak jsou tam kratinké příběhy). Vážně doporučuji, pokud se chcete zasmát!

08.01.2018 5 z 5