Pohádky slunného východu

Pohádky slunného východu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135658/bmid_pohadky-slunneho-vychodu-660671401caa9.png 4 18 5

Joe Hloucha na svých cestách po Japonsku a Číně sesbíral tradiční asijské pohádky a spolu s krásnými ilustracemi je uspořádal do výboru Pohádky slunného východu. Navazuje tak na své dříve vydané dílo Pohádky japonských dětí, kde své čtenáře seznamuje nejen s tradičními příběhy, ale také s kulturou této pro Evropany i dnes záhadné země.... celý text

Komaeda
16.02.2022 5 z 5

To bylo moc krásné :) japonské, čínské a korejské pohádky, některé připomínají ty naše. Krásné obrázky, velké písmo. Ponaučení, že chudí zvítězí nad bohatými, dobro nad zlem, lenost se trestá, apod.

KrysaHelena
11.07.2020 5 z 5

Určitým způsobem mě vždy přitahovala východní kultura (rozhodně mnohem více než západní, dá-li se v těch místech mluvit o kultuře). Proč si tedy nepřečíst sbírku pohádek?
Výběr pohádek byl ideální. Některé jsou podobné našim pohadkám. Holt všichni lidé řeší obdobné problémy.
Knihu rozhodně doporučím!

Vladimir8177
06.01.2020 5 z 5

Moc pěkné pohádky.

PandaGirl
09.04.2019 4 z 5

Velice hezké a příjemné příběhy z asijského prostředí. Mnohdy úsměvné, doplněné o nádherné tématické ilustrace.
Pohádky jsou doopravdy kratičké, tak je to taková jednohubka na dobrou noc.

flanky
07.09.2018 5 z 5

Nádherné příběhy z dálného Východu. Nejvíce pohádek je samozřejmě japonských, nicméně se tu objevují i pohádky z Číny a jedna také z Koreji. Ta korejská mi přišla nejkrásnější, ačkoli i ostatní pohádky byly moc pěkné.

pohádky Japonsko japonská literatura Asie

Joe Hloucha (p)
česká, 1881 - 1957
1932  81%Sakura ve vichřici
1926  86%Pohádky japonských dětí
1944  88%Pohádky slunného východu
1920  85%Pavilon hrůzy
1929  100%Prodavačky úsměvů

Kniha Pohádky slunného východu je v