Holky z porcelánu

Holky z porcelánu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44047/bmid_holky-z-porcelanu-Kj2-44047.png 4 123 33

Příběh skupiny dívek, které pod vedením energické skladnice pracují ve skladu porcelánu a prožívají pracovní trable i tragikomické lásky.

Marie60
18.04.2024 5 z 5

První jsem viděla film. Jaromíra Kolárová nikdy nezklame.

Petra-Nela
20.11.2023 5 z 5

Mám ráda ten film, a knížka taky nezklamala

MiaZ
10.08.2023 5 z 5

Kniha Holky z porcelánu byla pro mě návratem k filmu, který jsem viděla ve svých 16 letech a samozřejmě mě okouzlil; zpomalené záběry - lítání talířu - smích a plno vody, romantické a bláznivé snění dívčích let a samozřejmě problémy v tomto věku velmi podstatné:). Při četbě jsem se tak vracela na zpátek v čase a film mi stále v hlavě vytvářel snímky pozadí. Nevím, jak bych knihu vnímala, kdybych neviděla film a nezažila příběh ve svém dívčím věku?

zaru0878
27.04.2023 5 z 5

Hezké čtení.

RMarkéta
22.03.2022 5 z 5

Jak málo stačí ke štěstí. Jeden sklad a jedna inventura. Tedy ta předávací, s tou bývá mnohem větší legrace. Ještě k tomu přihodíme bandu bláznivých holek v čele s energickou šéfovou a máme dokonalé ingredience. Holky nezklamaly. Hned je o zábavu postaráno. Přesně jako ve filmu. Kouzelná komedie s inteligentním humorem. Ale že tomu Rybičkovi to dávaly pěkně sežrat. Helena tady akorát nemluví slovensky. To je takový drobný detail. Perfektní oddechovka. Doporučuju obojí, jak knihu, tak i film.

SiuxBeast
16.03.2022 5 z 5

Film miluju a ke knížce jsem se dostal až po mnoha letech. Knížka se čte nádherně a řekl bych že ještě o fous předčí film. Hlášky jsou stejné jak v knížce tak ve filmu a jediná změna je že Helena nemluví slovensky na což jsem si prvních pár stránek musel trošku zvykat ale nebylo to nic co by mě trápilo. Rozhodně skvělá oddychovka :)

Kontryhelka
17.01.2022 5 z 5

Je dobře, když se vidí film a čte se i kniha. Již se mi to mnohokrát osvědčilo a byla jsem ráda, že jsem si pak věci z knihy představila daleko lépe, když jsem viděla film. Za mně dobré.

Květinka008
08.01.2022 5 z 5

Zcela souhlasím s komentáři pode mnou, zejména Amneris mi mluví z duše :-) Ještě vypíchnu příjemné ilustrace.

derrry
19.09.2021 3 z 5

Ona to zase taková sranda, jako je film, nebyla. Vlastně to bylo mnohem lepší.

Damato
31.07.2021 5 z 5

Jako většina čtenářů jsem viděla nejdříve film, pak teprve jsem objevila knihu. Hledala jsem něco echt odpočinkové ho, k vodě, na dovolenou. A mohu doporučit. Tahle kniha je přesně do vlaku, kdy nad vámi nadskakuje v poličce kufr do rytmu ubíhajících kolejnic, venku začíná sluníčko rezehrávat svou nejlepší etudu co zná a před vámi 14 dnů dovolenè...

Ana72154
17.01.2021 4 z 5

Knihu lze přečíst během jednoho dne, jak snadno se čte. Líbilo se mi, jak stírali předsedu Rybičku. Film jsem zatím neviděla.

Petrasuvicka
07.01.2021 5 z 5

Pohodové čtení na zhruba 3 hodiny. Útlá knížečka krásně opisuje film.

n.ezn.amy
11.11.2020 4 z 5

Jaromíra Kolárová psala milé knihy ze života. Příběh dívek, které pracují ve skladu porcelánu, prožívají své životní problémy, ale i první lásky. Pohodová kniha, u které člověk nemusí moc přemýšlet a jen si užívá klidný příběh

Jiřina18
03.06.2020 5 z 5

Mám moc ráda film,proto jsem si chtěla přečíst knížku. Je to napsané stejně jako film. Četla se moc hezky, ale ten film ty ztřeštěné holky jsou o něco lepší. I když knížce nic vytknout nemůžu

Amneris
26.04.2020 5 z 5

Při čtení se mi vybavovaly scény z filmu, jen byly o něco rozepsanější, což mi vůbec nevadilo. Film jako takový mám moc ráda a knížka je skvěle napsaná. Skvělé oddechové čtení :-)

TaJiná
13.03.2020 4 z 5

Film mám moc ráda a knížka se téměř v ničem nelišila, jen jsem díky ní lépe pochopila dej.

Kerberos
02.05.2019 4 z 5

Četla jsem na střední a tenkrát se mi to líbilo.

PandaGirl
27.04.2019 3 z 5

Myslím, že film jsem si užila mnohem více, ale i tak kniha byla příjemná, milá a odpočinková. A rozhodně hezké doplnění pro ty, kteří mají rádi filmovou podobu.

Han-nah
29.03.2019 4 z 5

Přidávám se k předešlým příspěvkům. Oddechová knížka na jedno přečtení, kdy si s každou větou připomenu filmové zpracování. Každá z postav má svůj osobní příběh, radosti, starosti a svá přání. Raději prvně knížku přečtu, ale jak už bylo v předešlých příspěvcích napasáno, až na Petra se mi ostatní líbili a při čtení jsem si je připomínala.

lapagerie
28.03.2019 4 z 5

Souhlas s Leanne. Je to milý příběh a ano, Petr je v knize o dost sympatičtější. Naopak mě ve filmu víc seděla Helenina slovenština i její představitelka. Kdybych četla jen knihu, asi si ji budu představovat jinak. Potrhlá Dana, svobodná matka Jířa i nevěsta Věrka nevypadávají z obrazu, stejně jako paní Světla i babča Janinka. Prostě milá záležitost.