paloma paloma komentáře u knih

Upír s tváří anděla Upír s tváří anděla Anne Rice (p)

Nedočetla jsem, nechám si to na později, až nebudu mít někdy co číst. Jestli bude nějaké někdy.

26.11.2013 2 z 5

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Tak to si musim přečíst, už ze zvědavosti, kdo má pravdu (komentáře)

24.11.2013

Kniha hrůzy Kniha hrůzy * antologie

Jediná povídka, která mě zaujala a připadala mi trochu jako horor je " Hudba Bengta Karlssona". Jinak je to takový slabý odvar. Povídku Alice pod igelitem jsem nepochopila, ráda bych si přečetla názor na tuto povídku od jiných čtenářů. Povídka "Všechno špatně a zubatí duchové" patří k těm lepším.

28.10.2013 2 z 5

Pod ochranou pohanského boha Pod ochranou pohanského boha Tim Severin

Samotný příběh není zase až tak strhující, ale tematicky mě kniha velmi zaujala a dobře se četla.

15.10.2013 4 z 5

Zář Zář Alexandra Adornetto

Kniha se mi líbila, to jestli je děj předvídatelný nebo ne mi je celkem jedno. Hlavně, že dobro zvítězilo nad zlem. Jediné co bych maličko upravila, tak by Bethany nemusela být zase až tak bezbranná a nevyzrálá až moc na mladou dívku, natož na anděla.

07.10.2013 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Opravdu velmi milá knížka. Nevím proč, ale hlavni hrdinku Claire si tak nějak představuji jako Amelii z Montmartru.

03.10.2013 4 z 5

Tanečnice Tanečnice Barry Unsworth

Tak tahle kniha mě málem unudila k smrti, tak jsem raději nedočela.

16.09.2013 1 z 5

Návrat domů Návrat domů Anna Enquist

Kniha je psaná z perspektivy Cookovy manželky převážně v infinitivu, což mi nebylo příjemné. Místy je kniha nudná, některé pasáže jsou zajímavější. Kniha celkově není špatná, ale podruhé jí číst nebudu.

12.09.2013 3 z 5

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Nic jsem si od této knihy neslibovala, o to více mě překvapila. Celkem se dobře četla a bavila mě.

15.08.2013 3 z 5

Upír s tváří anděla Upír s tváří anděla Anne Rice (p)

Tak proto se do knihy nemůžu začíst, protože je to "dokonalé umělecké dílo", asi potřebuji něco míň náročného.

25.06.2013 2 z 5

Eugenie Eugenie Cynthia Harrod-Eagles

Kniha mě zaujala. Eugenie prchá se svými sloužícími a komornou do Anglie. Cestou se ztratili jak její sloužící, tak její zavazadla, kde měla veškerý svůj majetek včetně šperků a ocitla se sama pouze se svou komornou v cizí zemi, bez prostředků. Jak si poradí v této nelehké situaci?

11.06.2013 4 z 5

Nebe nad Darjeelingem Nebe nad Darjeelingem Nicole C. Vosseler

Jeden z nejhezčích románů jaký jsem kdy četla.

11.06.2013 5 z 5

Vykoupení ohněm Vykoupení ohněm Virginia Cleo Andrews

Z knihy mám stejný dojem jako Martina, která napsala velmi výstižně předchozí komentář. Kniha je daleko pochmurnější, depresivnější. Navíc se mi velmi nelíbí psychologické násilí na malém chlapci, který je už tak psychicky labilní.

22.05.2013 4 z 5

Lístky ve větru Lístky ve větru Virginia Cleo Andrews

Druhý díl je stejně dobrý a zajímavý jako ten první, možná i dokonce o trochu lepší. Podstatné je, že se dozvíme jaké odplaty se dostane matce i babičce. A teď mohu klidně spát jak řekl Habakuk.

22.05.2013 5 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Velmi, velmi smutná knížka, která na mě udělala dojem a kterou jsem si musela přečíst, přestože je tak strašně smutná až depresivní. Rozhodně ji z těchto důvodů podruhé číst nebudu, na druhou stranu je to kniha na kterou nikdy nezapomenu a budu si jí pamatovat celý život.

22.05.2013 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Kniha se mi líbila, sprostá slova mi tam nevadí, ale nemusim to mít, tím že bude kniha sprostší lepší nebude, ani potoky krve knihu nevylepší, ale mě to prostě pobavilo.

22.05.2013 4 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Kniha se mi líbila po všech stránkách, jak námět, tak hlavní postava Judas Coyn a jeho ulítlá sbírka podivností. Na konci by mě potěšilo, kdyby se Reese vrátila s Judem domů. Škoda.

03.05.2013 5 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Knížka se mi moc líbila a je napsaná opravdu dobře. Je napsaná mnohem lépe než Černá krabice a také námět je daleko zajímavější. Velmi mě zaujal nápad s rohy, jaké by to asi bylo, kdyby mi všichni museli říkat své skryté, temné myšlenky. A jak by asi bylo mě. Napadá mě spousta věcí, jak by se to dalo využít.

03.05.2013 5 z 5

Když uvěříš Když uvěříš Jessica Inclán

Připomíná mi Stmívání.

17.04.2013 4 z 5

Divné události Divné události Mike Hutchinson

Doporučuji všem milovníkům záhad a tajemna, každý si zde najde něco zajímavého.Četla jsem již před pár lety, ale nejzajímavější byla asi hned ta první kapitola Chladné čtení.

07.04.2013 4 z 5