paloma paloma komentáře u knih

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Moje nejoblíbenější kniha od Johna Irvinga, kterou jsem dlouho nemohla pustit z hlavy. Velký dojem na mě udělala postava Owena Meanyho a jak vše co se v jeho životě odehrálo směřovalo k naplnění jeho osudu.

24.04.2012

Utajené dějiny Čech 2 Utajené dějiny Čech 2 Otomar Dvořák

Jedna z nejlepších knih na toto téma, kniha ke které se vracím a kladu si otázku co vše nám ještě utajili.

23.04.2012 5 z 5

Utajené dějiny Čech 1. Utajené dějiny Čech 1. Otomar Dvořák

Jedna z nejlepších knih na toto téma, kniha mě tak zaujala, že jí s mrazením v zádech čtu už potřetí.

23.04.2012 5 z 5

Toulky českou minulostí 3 Toulky českou minulostí 3 Petr Hora-Hořejš (p)

Velmi pěkně napsaná kniha, moc dobře se čte. Já jí četla jedním dechem, což u naučné literatury se většinou říct nedá.
Bílá hora - velmi zajímavé období, často si kladu otázku "coby kdyby".

22.04.2012 5 z 5

Toulky českou minulostí 2 Toulky českou minulostí 2 Petr Hora-Hořejš (p)

Velmi pěkně napsaná kniha, moc dobře se čte a navíc moje oblíbené období. Já jí četla jedním dechem, což u naučné literatury se většinou říct nedá.

22.04.2012 5 z 5

Toulky českou minulostí 1 Toulky českou minulostí 1 Petr Hora (p)

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Velmi čtivá kniha, těm kdo ještě neznají příběhy královského prokurátora Oldřicha z Chlumu doporučuji začít s touto knihou, protože první povídka vypráví o jeho mládí a třetí jak se seznámil se svojí milovanou Ludmilou z Vatemberka. Ve druhé povídce se poprvé objeví sympatická postava panoš Otta ze Zástřízlí, který nenechá žádnou sukni na pokoji.
Oldřich z Chlumu, Otta ze Zástřízlí a velitel Diviš jsou moje nejoblíbenější postavy, líbí se mi jejich přátelství a jak se vzájemně "špičkují", hlavně Otta s Divišem.