paloma paloma komentáře u knih

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Nedočteno, nelíbí.

16.11.2017 2 z 5

Adaptace Adaptace Miroslava Varáčková

Mám naprosto stejný názor jako pan Záhadný. Kniha je sice čtivá, ale bohužel hl. hrdinka si nezískala mé sympatie. Zbytečně moc o emocích a

16.09.2016 2 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Tak skvělá hodnocení a já se tak strašně nudila. Přečetla jsem pouze 80 stran, ale zkusim to někdy znovu, třeba se začtu.

13.01.2016 1 z 5

Začátek cesty Začátek cesty D.M. Cornish

Souhlasim se vsemi co kniha nudila. Nejvic se mi líbí komentář od sirek, který velmi výstižne vyjádřil co si myslim i já a neni třeba k tomu nic dodat. A taková to mohla být super knížka .........

07.12.2015 2 z 5

Pán ledové zahrady 3 Pán ledové zahrady 3 Jarosław Grzędowicz

Mě se třeti dil libí, neni horší, možná je i o něco lepší. Spíš bych řekla,že se mi tato série díl od dílu líbí víc. A jsem ráda, že se konečně potkali.

Pán ledové zahrady 2 Pán ledové zahrady 2 Jarosław Grzędowicz

Druhý díl je ještě lepší. P. J.G. píše opravdu moc dobře a je vidět, že má vše dobře promyšlené.

Pán ledové zahrady Pán ledové zahrady Jarosław Grzędowicz

Konečne pořádná fantasy, jsem nadšená.

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Mě taky, ale přesto je to skvělá kniha.

10.07.2015 5 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Doufám, že bude další díl a to ještě letos. Už se nemůžu dočkat.

28.01.2015 5 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Zaujal mě komentář od Pedruška a s většinou i souhlasím. Taky mně štvala ta její matka, trochu důvěry by nezaškodilo. To s těma rukama mi taky vrtalo v hlavě, mohlo to být víc rozvedené. Ale nikdy mi nemůže být sympatický ten parchant Jude, nikdy.
Jo a druhý díl je nesrovnatelně lepší.

28.01.2015 5 z 5

Štyri (Zbierka poviedok k sérii Divergencia) Štyri (Zbierka poviedok k sérii Divergencia) Veronica Roth

Nic jsem od této knihy nečekala a také mi nic nového nedala. Připadá mi tak nějak nadbytečná. Vše už bylo napsáno v předchozích dílech.

28.01.2015 3 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Pro mě byla kniha velkým zklamáním, hlavně se mi nelíbí styl, jak je napsaná, nemám ráda, když autor neustále oslovuje čtenáře, ruší mě to. Dějově je kniha velmi chudá a rozhodně nepatří mezi knihy, které se čtou jedním dechem. Knihu bych vzhledem k obsahu zredukovala tak na třetinu. Mnohem víc se mi líbily knihy od Kena Folletta - Na věky věků a Pilíře země, Pád titánů a Zima světa také nejsou špatné. A úžasný román o Novém Amsterdamu a počátcích New Yorku od Beverly Swerling - Město snů.

18.01.2015 1 z 5

Modlitba za matku Modlitba za matku Kjung-suk Šin

Opravdu zajímavá kniha, ne zábavná, ale přesto se mi líbila. Doporučuji přečíst si od Pearl S. Buck knihu Dobrá země.

03.10.2014 4 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Úžasná knížka, taková třešnička na dortu této skvělé série. A musím přiznat, že jsem si napřed přečetla jak to dopadne, abych mohla v klidu číst.

13.05.2014 5 z 5

Mrtví na vinici Mrtví na vinici Milena Mathausová

Knížka není špatná, příjemně se čte, ale v podstatě nijak nevybočuje z řady. Přesto potěší čtenáře historických detektivek, hlavně čtenáře Vlastimila Vondrušky.

08.04.2014 4 z 5

Wolf Hall Wolf Hall Hilary Mantel

Milá Ellesime, tvůj komentář není nepřehledný ani zmatený. Naopak vyjadřuje přesně pocity a dojmy, které mám i já při čtení této knihy. Někdo prostě umí psát a někdo už to tak neumí. Napsat srozumitelnou knihu je podle mě daleko těžší. Někdy mám ale pocit, že to co je nesrozumitelné se mnohdy považuje za umění a všichni dělají, že tomu rozumí. Trochu mi to připomíná císařovy nové šaty. I já mám ráda historické knihy a jsem nadšená, když kniha obsahuje hodně historických faktů, dat nebo dokonce mapy a rodokmeny. Kniha ale musí být napsaná čtivě a srozumitelně. Čteme přece pro radost a ne z povinnosti, tak proč se trápit s knížkou, která nám prostě nesedí. (obzvlášť když víme, jak to dopadne :)
Jestli můžu doporučit, tak moc pěkná je knížka Tajemné víno od Dinah Lampitt

21.02.2014 1 z 5

Vzkříšena za úsvitu Vzkříšena za úsvitu C. C. Hunter (p)

Ufňukaná a ubrečená hl. postava, která navíc neví co chce, mi zkazila dojem z jinak docela pěkné knížky.

17.12.2013 3 z 5

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Co má ten Irving pořád s těmi medvědy?

04.12.2013

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Souhlasím se všemi, kterým se kniha nelíbila. Dočetla jsem ji tak nějak z "povinnosti". Přesto si pokračování přečtu. No, kdyby sem někdo napsal stručné shrnutí, jak to dopadne, tak to by mi úplně stačilo ke štěstí.

03.12.2013 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Zatím mám stále raději knihy od J.Rollinse. Ale musím uznat, že mě obě knihy okamžitě vtáhly do děje a četly se skvěle, děj měl spád a napětí. Určitě si přečtu i další knížky tohoto spisovatele.

28.11.2013