paloma

Ódinovo dítěÓdinovo dítěSiri Pettersen

Nedočteno, nelíbí.

16.11.2017

AdaptaceAdaptaceMiroslava Varáčková

Mám naprosto stejný názor jako pan Záhadný. Kniha je sice čtivá, ale bohužel hl. hrdinka si nezískala mé sympatie. Zbytečně moc o emocích a

16.09.2016

Jméno větruJméno větruPatrick Rothfuss

Tak skvělá hodnocení a já se tak strašně nudila. Přečetla jsem pouze 80 stran, ale zkusim to někdy znovu, třeba se začtu.

13.01.2016

Začátek cestyZačátek cestyD.M. Cornish

Souhlasim se vsemi co kniha nudila. Nejvic se mi líbí komentář od sirek, který velmi výstižne vyjádřil co si myslim i já a neni třeba k tomu nic dodat. A taková to mohla být super knížka .........

07.12.2015

Pán ledové zahrady 3Pán ledové zahrady 3Jarosław Grzędowicz

Mě se třeti dil libí, neni horší, možná je i o něco lepší. Spíš bych řekla,že se mi tato série díl od dílu líbí víc. A jsem ráda, že se konečně potkali.

Pán ledové zahrady 2Pán ledové zahrady 2Jarosław Grzędowicz

Druhý díl je ještě lepší. P. J.G. píše opravdu moc dobře a je vidět, že má vše dobře promyšlené.

26.10.2015

Pán ledové zahradyPán ledové zahradyJarosław Grzędowicz

Konečne pořádná fantasy, jsem nadšená.

26.10.2015

Mrtvá a živáMrtvá a živáDaphne du Maurier

Mě taky, ale přesto je to skvělá kniha.

10.07.2015

Proměna Mary DyerovéProměna Mary DyerovéMichelle Hodkin

Doufám, že bude další díl a to ještě letos. Už se nemůžu dočkat.

Proměna Mary DyerovéProměna Mary DyerovéMichelle Hodkin

Zaujal mě komentář od Pedruška a s většinou i souhlasím. Taky mně štvala ta její matka, trochu důvěry by nezaškodilo. To s těma rukama mi taky vrtalo v hlavě, mohlo to být víc rozvedené. Ale nikdy mi nemůže být sympatický ten parchant Jude, nikdy.
Jo a druhý díl je nesrovnatelně lepší.

28.01.2015

Štyri (Zbierka poviedok k sérii Divergencia)Štyri (Zbierka poviedok k sérii Divergencia)Veronica Roth

Nic jsem od této knihy nečekala a také mi nic nového nedala. Připadá mi tak nějak nadbytečná. Vše už bylo napsáno v předchozích dílech.

28.01.2015

Kvítek karmínový a bílýKvítek karmínový a bílýMichel Faber

Pro mě byla kniha velkým zklamáním, hlavně se mi nelíbí styl, jak je napsaná, nemám ráda, když autor neustále oslovuje čtenáře, ruší mě to. Dějově je kniha velmi chudá a rozhodně nepatří mezi knihy, které se čtou jedním dechem. Knihu bych vzhledem k obsahu zredukovala tak na třetinu. Mnohem víc se mi líbily knihy od Kena Folletta - Na věky věků a Pilíře země, Pád titánů a Zima světa také nejsou špatné. A úžasný román o Novém Amsterdamu a počátcích New Yorku od Beverly Swerling - Město snů.

18.01.2015

Modlitba za matkuModlitba za matkuKjung-suk Šin

Opravdu zajímavá kniha, ne zábavná, ale přesto se mi líbila. Doporučuji přečíst si od Pearl S. Buck knihu Dobrá země.

03.10.2014

OdhalenáOdhalenáRichelle Mead

Úžasná knížka, taková třešnička na dortu této skvělé série. A musím přiznat, že jsem si napřed přečetla jak to dopadne, abych mohla v klidu číst.

13.05.2014

Mrtví na viniciMrtví na viniciMilena Mathausová

Knížka není špatná, příjemně se čte, ale v podstatě nijak nevybočuje z řady. Přesto potěší čtenáře historických detektivek, hlavně čtenáře Vlastimila Vondrušky.

08.04.2014

Wolf HallWolf HallHilary Mantel

Milá Ellesime, tvůj komentář není nepřehledný ani zmatený. Naopak vyjadřuje přesně pocity a dojmy, které mám i já při čtení této knihy. Někdo prostě umí psát a někdo už to tak neumí. Napsat srozumitelnou knihu je podle mě daleko těžší. Někdy mám ale pocit, že to co je nesrozumitelné se mnohdy považuje za umění a všichni dělají, že tomu rozumí. Trochu mi to připomíná císařovy nové šaty. I já mám ráda historické knihy a jsem nadšená, když kniha obsahuje hodně historických faktů, dat nebo dokonce mapy a rodokmeny. Kniha ale musí být napsaná čtivě a srozumitelně. Čteme přece pro radost a ne z povinnosti, tak proč se trápit s knížkou, která nám prostě nesedí. (obzvlášť když víme, jak to dopadne :)
Jestli můžu doporučit, tak moc pěkná je knížka Tajemné víno od Dinah Lampitt

21.02.2014

Vzkříšena za úsvituVzkříšena za úsvituC. C. Hunter (pseudonym)

Ufňukaná a ubrečená hl. postava, která navíc neví co chce, mi zkazila dojem z jinak docela pěkné knížky.

17.12.2013

Poslední noc na Klikaté řecePoslední noc na Klikaté řeceJohn Irving

Co má ten Irving pořád s těmi medvědy?

04.12.2013

Čtyři poslední věciČtyři poslední věciPaul Hoffman

Souhlasím se všemi, kterým se kniha nelíbila. Dočetla jsem ji tak nějak z "povinnosti". Přesto si pokračování přečtu. No, kdyby sem někdo napsal stručné shrnutí, jak to dopadne, tak to by mi úplně stačilo ke štěstí.

03.12.2013

Dvojitý křížDvojitý křížChris Carter

Zatím mám stále raději knihy od J.Rollinse. Ale musím uznat, že mě obě knihy okamžitě vtáhly do děje a četly se skvěle, děj měl spád a napětí. Určitě si přečtu i další knížky tohoto spisovatele.

28.11.2013

Upír s tváří andělaUpír s tváří andělaA. Rice (pseudonym)

Nedočetla jsem, nechám si to na později, až nebudu mít někdy co číst. Jestli bude nějaké někdy.

26.11.2013

Měděný jezdecMěděný jezdecPaullina Simons

Tak to si musim přečíst, už ze zvědavosti, kdo má pravdu (komentáře)

24.11.2013

Kniha hrůzyKniha hrůzy* antologie

Jediná povídka, která mě zaujala a připadala mi trochu jako horor je " Hudba Bengta Karlssona". Jinak je to takový slabý odvar. Povídku Alice pod igelitem jsem nepochopila, ráda bych si přečetla názor na tuto povídku od jiných čtenářů. Povídka "Všechno špatně a zubatí duchové" patří k těm lepším.

28.10.2013

Pod ochranou pohanského bohaPod ochranou pohanského bohaTim Severin

Samotný příběh není zase až tak strhující, ale tematicky mě kniha velmi zaujala a dobře se četla.

15.10.2013

ZářZářAlexandra Adornetto

Kniha se mi líbila, to jestli je děj předvídatelný nebo ne mi je celkem jedno. Hlavně, že dobro zvítězilo nad zlem. Jediné co bych maličko upravila, tak by Bethany nemusela být zase až tak bezbranná a nevyzrálá až moc na mladou dívku, natož na anděla.

07.10.2013

Zahrada kouzelZahrada kouzelSarah Addison Allen

Opravdu velmi milá knížka. Nevím proč, ale hlavni hrdinku Claire si tak nějak představuji jako Amelii z Montmartru.

03.10.2013

TanečniceTanečniceBarry Unsworth

Tak tahle kniha mě málem unudila k smrti, tak jsem raději nedočela.

16.09.2013

Návrat domůNávrat domůAnna Enquist

Kniha je psaná z perspektivy Cookovy manželky převážně v infinitivu, což mi nebylo příjemné. Místy je kniha nudná, některé pasáže jsou zajímavější. Kniha celkově není špatná, ale podruhé jí číst nebudu.

12.09.2013

Radleyovi – Upíři odvedleRadleyovi – Upíři odvedleMatt Haig

Nic jsem si od této knihy neslibovala, o to více mě překvapila. Celkem se dobře četla a bavila mě.

15.08.2013

Upír s tváří andělaUpír s tváří andělaA. Rice (pseudonym)

Tak proto se do knihy nemůžu začíst, protože je to "dokonalé umělecké dílo", asi potřebuji něco míň náročného.

25.06.2013