paloma paloma komentáře u knih

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Kniha je ke konci napínavá, ale strašidelná mi moc nepřipadá. Na str. 319 mě zaujala věta "Kolik andělů může tančit na hlavičce špendlíku". Musim se tomu usmát, ale o takových podivnostech se dřív vedli vážné diskuse, ale už nevím, kdo to řekl. Nemohl to být John Dee? Nemohlo to být v době nábožeské reformace?

15.10.2012 4 z 5

Horský samet Horský samet Jude Deveraux (p)

Škoda a mohl to být tak hezký příběh. Bohužel paní spisovatelka nás má za slaboduché, neustále a dokola píše přeslazeně o lásce. Když je něčeho moc tak je toho prostě příliš. Už nikdy více.

27.09.2012 odpad!

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Dávám 10 hvězdiček.

21.09.2012 5 z 5

Bourneův mýtus Bourneův mýtus Robert Ludlum

Nejprve jsem četla knihu, poté jsem viděla film, film je dobrý, ale kniha je daleko lepší. Kniha-str.448 - "Každé jeho rozhodnutí bylo dokonale přesné, každý krok smrtelně nebezpečný. Sledoval kořist a z jeho lidského mozku se stal mozek zvířete."

02.09.2012 3 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Napínavé, čtivé, vypráví o chlapci, který byl zajat a vychován Vikingy. Přijímá jejich náboženství i způsob života , který je mu bližší, než křestanství. Ke konci se vrací ke svým kořenům, jednou z příčin je, že je zabit jeho druhý otec Ragnar.
Kniha se mi moc líbila, jen ten konec mi připadal trochu smutný.

28.08.2012 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Vubec jsem se nemohla od knihy odtrhnout, takže během týdne jsem přečetla všechny díly. A nejraději bych udělala druhé kolo, ale asi si nechám malou přestávku. Nepamatuji, že by se mi tak moc něco líbilo, snad jedině Pilíře země a Navěky věků.

09.08.2012 5 z 5

Kamara - hrdá amazonka Kamara - hrdá amazonka Birgit Fiolka

Kamara je velmi hrdá dívka, která netouží stát se pokornou a poslušnou manželkou jako jiné ženy. Chce se stát bojovnicí a tou se stane na své strastiplné cestě za svobodou. Kniha ukazuje na nelehký úděl žen, které jsou v područí svých manželů, bratrů či otců. Ukazuje rozdíly mezi životem ženy v Mykénách a v Egyptě, kde na tom byly ženy o něco lépe než jinde. Mohly se svobodněji pohybovat, mohly mluvit v přítomnosti mužů a dokonce měly právo vlastnit majetek, který mohly i dědit.

01.08.2012 2 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Kniha se moc dobře čte!

01.08.2012 5 z 5

Vlčí léto laponského mlynáře Vlčí léto laponského mlynáře Arto Paasilinna

Co dodat, když už jsou zde dva tak pěkné a výstižné komentáře. Plně se s nimi ztotožňuji, kniha je čtivá a zábavná. Mlynář je zajímavý podivín, jehož libůstka hlasité vytí dovádí lidi k šílenství a vyústí až v hon na nebohého mlynáře. Je to moje první přečtená kniha od autora a v krátké době jsem přečetla i ostatní, takže můžu říct, že tadle je nejlepší.

07.07.2012 5 z 5

Moucha Moucha Patricia Cornwell

Kniha se mi nelíbí a nedokázala jsem se donutit, abych knihu dočetla. Nerada odkládám nedočtené knihy, ale na co se trápit, když máme spousty jiných krásných knih.

07.07.2012 odpad!

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Kniha mi nesedla a nudila mě.

07.07.2012 odpad!

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Autor přiznává, že se mu kniha dobře psala a já přiznávám, že kniha se mi špatně četla. Přesto jsem vydržela až do konce a nelituji,

14.06.2012 4 z 5

Závěť Gedeona Macka Závěť Gedeona Macka James Robertson

Skvělá kniha pro přemýšlivého čtenáře.

14.05.2012 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Diana Norman

Velmi nudný, zdlouhavý a nezajímavý začátek. Nelíbí se mi styl jak je napsaná, nevim jestli se donutim to dočíst. Zlatý Vondruška.

25.04.2012 1 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Nechápu co se na tom může někomu líbit a ráda bych to pochopila, přesto jsem knížku nedokázala dočíst.

25.04.2012 odpad!

Příroda v ČSSR Příroda v ČSSR Jiří Čihař

Velmi užitečná knížka pro zvídavé lidi. Docela dost často jí beru do ruky, když potřebuji něco zjistit. Knížka je přehledná a rozdělená podle lokalit a biotopů, jako např.- 1.lidská sídliště, 2.pole louky a pastviny, 3.vody a jejich okolí, 4.lesy, 5.hory, 6. zvláštní stanoviště.

25.04.2012 5 z 5

Záhadné cesty osudu Záhadné cesty osudu Petr Frank

V letech 1990 - 2000 vyšla celá řada těchto knížek - NEJVĚTŠÍ ZÁHADY SVĚTA. Protože dřív zde takováto literatura nebyla k mání, tak lidi knížky s touto tématikou doslova hltali. Máme doma 57 knížek z této řady a už si ani nepamatuji o čem to bylo, až na Záhadné cesty osudu které se mi opravdu líbily.

25.04.2012 4 z 5

Nová rada Nová rada Smil Flaška z Pardubic a Rychmburka

Velký dojem na mě tato knížka neudělala. V knihovně mě zaujalo jméno spisovatele, tak jsem si jí čistě ze zvědavosti přečetla.

24.04.2012 1 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Knížka na kterou se nezapomíná. Pro mě jedna z nejlepčích knih.

24.04.2012 5 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Je to delší doba co jsem knížku četla, ale ještě ted se musím smát, když si vzpomenu, jak Truchlík vypadl ze skříně. V knížce jsou opravdu veselá místa, ale ta se bohužel střídají se smutnými až tragickými událostmi. Hlavně je smutné co se stalo té mamince a jejímu synovi.

24.04.2012 5 z 5