Příroda v ČSSR

Bohatě ilustrovaná publikace přináší popis a vyobrazení více než dvou tisíc vybraných druhů rostlin a živočichů u nás nejvíce rozšířených. Jednotlivé druhy jsou uspořádány do celků, které odpovídají životnímu prostředí rostlin a živočichů. Najdeme zde flóru a faunu lidských sídlišť, polí, luk a pastvin, vod, lesů, hor, rašelinišť, skal apod....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/43920/priroda-v-cssr-43920.jpg 4.948
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Práce

Kniha Příroda v ČSSR

evice
20.10.2017

Knihu znám od dětství, kdy nás rodiče vedli k přírodě a znalostem názvů rostlin, živočichů a jiných. Neustále jsme v ní listovali, navzájem se zkoušeli z názvů a vybírali ty nejhezčí obrázky. Nyní mám sama děti, knihu jsem objevila v antikvariátu a prohlížím často se svojí dcerou:-) Zdá se mi pěkně seřazená, ucelená a obrázky věrohodné!

haki34
10.07.2017

náhodně nalezena u známých na chalupě a mile mě překvapila obsáhlostí, od fauny přes flóru. Velmi pěkné ilustrace Jaromíra Zpěváka.

JLČ
18.03.2017

Moc pěkná kniha, od dětství se k ní stále vracím, zvláště o dovolené. Vyhovuje mi členění podle stanovišť; laik zde snadno najde to, co hledá.

Briv
26.09.2016

Jako malá holka, jsem se bála, že hmyz z knížky obživne. Ale dodnes si pamatuji, jak jsem si v ní prohlížela a pořád chtěla vysvětlit, co že je to na obrázku... Jo to jsem ještě neuměla číst. Knížka je to naprosto báječná, skoro vždy poradila, pomohla... Díky za ni.

P.S.: Moje babička, která je bez internetu (a je to velká milovnice přírody) z ní čerpá moudra dodnes :).

WeeWar
02.07.2016

muj tata ji miloval, ja ji miloval, moje deti (3 a 5let) ji miluji: Stale se rozsirujici repertoar zajmu od "Bubobubo, Vulpesvulpes, ves, kiste, šlemíšť=hlemýžď/šnek a paouky", ktere jsou stalici repertoaru, az po "presne" urceni kdejake mouchy, ci plevele.

Luvák
14.03.2016

Kult. Hodnotím hlavně nádherné ilustrace pana Zpěváka.

Rade
22.11.2015

Na chalupě se s ní radíme hodně často, co chvíli je třeba určit nějakého brouka, pavouka, ptáčka, či nějakého chlupatého čtvernožce... za tu mnohaletou službu musím prostě dát pět.

pablovendat
16.11.2014

Lepší encyklopedii o naší přírodě jsem ještě neviděl.

evickakyticka
02.08.2014

Vždycky jsem ráda sledovala, co kde roste, kvete, kde jaký strom je a jací ptáčci kde létají. Po nahlédnutí do této knihy jsem si splnila sen, všechny tyto rostliny a zvířata pojmenovat. Kniha je rozdělena na části (zahrada, sídliště, lesy, hory), vyobrazeny jsou i jednotlivé stromy, rostliny a také jejich obyvatelé. Všechno se týká ČR, i SR, tedy najdete zde vše, co kolem sebe vidíte.

A také se nestačím divit, jaká krásná jména mají i třeba obyčejný plevel nebo brouček na naší zahradě.

kattyV
23.03.2013

Užitečná encyklopedie. Kdykoli potkám na zahradě nebo na výletě nějakého mně neznámého brouka, ještěrku či žábu, tady naleznu odpověď, o jakou potvůrku se jedná.

dusty
02.09.2012

Opravdu obsáhlá publikace o přírodě kolem nás. Často v ní listuju a dost často hledám i odpovědi na zvídavé otázky.

paloma
25.04.2012

Velmi užitečná knížka pro zvídavé lidi. Docela dost často jí beru do ruky, když potřebuji něco zjistit. Knížka je přehledná a rozdělená podle lokalit a biotopů, jako např.- 1.lidská sídliště, 2.pole louky a pastviny, 3.vody a jejich okolí, 4.lesy, 5.hory, 6. zvláštní stanoviště.