pakoshka pakoshka komentáře u knih

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Hadí doupě se mi od Agathy líbila rozhodně nejvíc!

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Hrůza. Mrazivé, děsivé a o to horší, že je to autobiografický román. Brr...

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Vodníka mi babička četla místo pohádky na dobrou noc. Vděčím ji za mou lásku k Erbenovým veršům. Skvostné dílo!

22.05.2013 5 z 5

Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Klobouk dolů před autorem, tohle dokáže jenom mistr. Všechny tři díly jsem zhltla jedním dechem.

22.05.2013 5 z 5

David Copperfield (zkrácené vydání) David Copperfield (zkrácené vydání) Charles Dickens

Davide... Mám tě raději než Olivera.

Matka Matka Karel Čapek

Jako jedno z mála Čapkových děl mě tato kniha velmi oslovila – a to ani nejsem matka :).

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Nemůžu si pomoct, King mě děsně nudí, neděsí a nebaví.

22.05.2013 1 z 5

Rozvrat rodiny Kýrů Rozvrat rodiny Kýrů A. C. Nor (p)

Román o mravním úpadku selského rodu. Naturalismus mám ráda, kniha velmi bavila, psychologické pasáže byly dobře popsány, děj vrcholil, dílo mělo myšlenku, popisů přírody je v příběhu přesně tak akorát. Upřímně je mi docela líto, že kniha není moc v obecném povědomí.

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

Musím říct, že jsem z knihy byla lehce šokovaná, protože jsem nevěděla, co od ní čekat. Moje prvotina od RM. Děj mě pohltil, bohužel ale musím říct, že konec mě už trochu nudil a kvůli němu si knihu znovu nepřečtu.

Je to přesně tak, jak píše o pár komentářů níž Skip – po dočtení knihy jsem si odfrkla a řekla, že to bylo fakt divný. Ale taky docela divně dobrý. Prasečiny mě docela berou a psychologickou prózu mám ráda.

Deník těhotného muže Deník těhotného muže Andrew Cullen

Chcete se pobavit a zasmát? Oddechnout si? Proč ne s touhle knihou?

Básník v báglu Básník v báglu Ivona Březinová

Pro puberťačky ideální kniha – pobaví se a navíc se doví něco o Máchovi!

22.05.2013

Každá mladá dívka by si měla přečíst knihy ze série Holky na vodítku. IB dovede jejich příběhy podat takovým způsobem, že se snad musí dotknout každé. A hlavně Martina.

22.05.2013 4 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Zpověď sériových vrahů Zpověď sériových vrahů Christopher Berry-Dee

Četla jsem oba díly. Literárně je kniha velmi dobře zpracována, nicméně hrůza a děs, které vypráví... To je něco jiného. Nedoporučuju číst při večerním čekání na vlak, hrozí paranoia!

Zpustlá vesnice Zpustlá vesnice Daniel Handler

Čtenář je konečně nucen trošku dávat pozor a trošku si ujasnit postavy a děj :)

Strohá akademie Strohá akademie Daniel Handler

Strohá akademie byl můj oblíbený díl

Zlý začátek Zlý začátek Daniel Handler

Ach, dodnes si pamatuju ten pocit při čtení první Snicketovy knihy...

Diamantové holky Diamantové holky Jacqueline Wilson

Milé a citlivé, tak, jak to JW umí.

Holka z popelnice Holka z popelnice Jacqueline Wilson

Jedna z těch slabších od JW, bohužel. Nemám ráda opakování motivů a u Holky z popelnice už těch opuštěných holek na mě bylo moc.

22.05.2013 2 z 5

Všude dobře, doma nejlíp Všude dobře, doma nejlíp Jacqueline Wilson

Tato kniha byla jedna z prvních – a troufnu si říct i nejlepších – které jsem od JW četla.