Zpustlá vesnice

Zpustlá vesnice https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/740/zpustla-vesnice-740.jpg 4 203 12

Kniha sedmá Série o malých sourozencích Baudelairových, která se díky svému černému humoru zařadila mezi světové bestsellery literatury pro děti a mládež.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

A Series of Unfortunate Events, Book the Seventh: The Vile Village , 2001

mia.com
15.01.2023 4 z 5

Jako dítě jsem tuhle sérii měla moc ráda, byla taková jiná, než ostatní knížky pro děcka. líbilo se mi, že se všechny vědecké vynálezy tváří, že by to fakt mohlo fungovat. Nicméně musím doporučit také film a seriál, obojí se mega povedlo.

Booky84
31.10.2022 5 z 5

Kniha plná vran a záhadných vzkazů. Tento díl je takový temný, jsem zvědavá, jak to se sourozenci bude dál.

kamila5406
14.03.2020 5 z 5

Zajímavý, dobrodružný škoda že mám jen tenhle díl protože se mi líbí

anet8843
29.10.2019 5 z 5

Další úžasný díl milované série. Tady dojde docela ke zvratu, děj hodně potemní. Připadá mi, že každý díl je o nějakém velkém společenském tématu, tady to je například o nesmyslnosti davového myšlení, tmářství apod. Autor zde vykresluje velmi temný obraz, hlavně motiv upalování zaživa. Opět se poodkryl další kousek mozaiky, na scéně se objevuje Jacques Snicket. Velmi oceňuji, jak autor edukuje čtenáře, seznamuje mladé lidi se spousty zajímavosti, vysvětluje řadu pojmů. Prostě další úžasná kniha.

pink_ivy
22.01.2019 4 z 5

Po další sérii nešťastných příhod, které se sourozencům Baudelairovým přihodili u jejích posledních opatrovníků jsou nuceni opět sbalit svých pět švestek a přestěhovat se na nové místo s tajemným názvem.

Opět vlastně stejné téma, jen tentokrát trošku jiné v tom slova smyslu, že opatrovníkem sourozenců nebyl jeden člověk, nýbrž celé město. Jako vždy byl příběh plný absurdit, šílených pravidel a na hlavu postavených situací. Ač oceňuji originalitu řešení situací, tak někdy už je to až moc přitažené za vlasy (viz. únik z vězení), nicméně stále mě to ještě nenudí a mám naději, že s dalším dílem by se mohl příběh konečně ubírat i trošku jiným směrem a mohl by tedy vybočit ze zajetého vzorce. Ovšem na můj vkus se ta hlavní zápletka táhne a vůbec se neposouvá nijak vpřed, autor se o ni jen povrchně otírá, ale nic blíže nevysvětlí a už by to pomalu chtělo.

Zatím ale pořád jedna z těch zajímavějších v sérii.

Percabethka
29.09.2017 5 z 5

U jiných knížek bych si určitě stěžovala, že rozpustit zeď vodou a chlebem je naprosto nereálné, stejně jako většina věcí ve Zpustlé vesnici. Jenže ty absurdnosti k téhle sérii prostě patří a dělají jí naopak mnohem zajímavější a lepší :) Jinak doufám, že se už vážně brzo dozvíme, co je to D.P. :D

Dinosaur
22.03.2016 5 z 5

(9/10) Když jsem asi před dvěma lety četl celou sérii znovu, tak jsem bohužel nesehnal tento díl a je to škoda. Člověk mezitím leccos zapomene a pak je trochu problém se do toho "dostat" a uvědomit si, co vše bylo před tímto dílem a co po něm. To však ale není chyba samotné knihy, která mě jinak velice bavila a rád jsem si připomněl Lemonyho styl psaní.

bibi.r
06.12.2015 3 z 5

Vrány všude vrány a vrány.
A sakra, co je to to D.P.?

Tom Riddle
19.10.2013 4 z 5

Po šestém setkání s Olafem odkryl Lemony Snicket trochu víc kolem tajemných iniciál V.F.D., a zasvětil jim rovnou celý děj sedmičky. Sourozenci tentokrát nejsou umístěni do péče jednoho opatrovníka, ale sami si vyberou vesnici, ve které by měli vyrůstat. A jedna konkrétní je zaujme svými iniciály, a sice V.F.D. Náhoda? To se ukáže ve vesnici plné otravných nenávistných lidí, nekonečných povinností, nesčetných vran a jedné tajemné fontány.

Upřímně naprosto chápu stížnosti směřující ke knize i sérii jako celku. Děj se nijak výrazně neposouvá, spousta věcí se možná zbytečně opakuje a situace samotné i jejich řešení jsou za vlasy mnohdy přitažené tak moc, že se nakonec utrhly. Lemony si ale pořád hraje se slovy, s příběhem, nikdy mu nedochází vynalézavost a fantazie, smysl pro humor a odvaha se v dětské knížce dopustit všeljakého dospěláckého zvěrstva, proto mi nezbývá, než s úsměvem pokračovat dál.

pakoshka
22.05.2013 4 z 5

Čtenář je konečně nucen trošku dávat pozor a trošku si ujasnit postavy a děj :)

Posli
17.03.2013 3 z 5

Jsem ráda, že příběh už není skoro stejný jako v prvních pěti dílech a už se liší. V tomto díle se objevuje ještě více otázek a příběh je zajímavější.

studentik
30.09.2011 3 z 5

Bohužel tato kniha se mi líbila průměrně ... Myslím si že je nudnější než ostatní :)

Daniel Handler
americká, 1970