Zpustlá vesnice

Kniha sedmá Série o malých sourozencích Baudelairových, která se díky svému černému humoru zařadila mezi světové bestsellery literatury pro děti a mládež.

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/740/zpustla-vesnice-740.jpg 4.3142

Řada nešťastných příhod (7.)

A Series of Unfortunate Events, Book the Seventh: The Vile Village (2001)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Egmont (ČR)

Dinosaur
22.03.2016

(9/10) Když jsem asi před dvěma lety četl celou sérii znovu, tak jsem bohužel nesehnal tento díl a je to škoda. Člověk mezitím leccos zapomene a pak je trochu problém se do toho "dostat" a uvědomit si, co vše bylo před tímto dílem a co po něm. To však ale není chyba samotné knihy, která mě jinak velice bavila a rád jsem si připomněl Lemonyho styl psaní.

bibi.r
06.12.2015

Vrány všude vrány a vrány.
A sakra, co je to to D.P.?

Lenna75
23.11.2013

Myslím, že je to opravdu dost zamotaný příběh plný tajemství... Ale právě to je na něm tak přitažlivé. DOPORUČUJI!

Tom Riddle
19.10.2013

Po šestém setkání s Olafem odkryl Lemony Snicket trochu víc kolem tajemných iniciál V.F.D., a zasvětil jim rovnou celý děj sedmičky. Sourozenci tentokrát nejsou umístěni do péče jednoho opatrovníka, ale sami si vyberou vesnici, ve které by měli vyrůstat. A jedna konkrétní je zaujme svými iniciály, a sice V.F.D. Náhoda? To se ukáže ve vesnici plné otravných nenávistných lidí, nekonečných povinností, nesčetných vran a jedné tajemné fontány.

Upřímně naprosto chápu stížnosti směřující ke knize i sérii jako celku. Děj se nijak výrazně neposouvá, spousta věcí se možná zbytečně opakuje a situace samotné i jejich řešení jsou za vlasy mnohdy přitažené tak moc, že se nakonec utrhly. Lemony si ale pořád hraje se slovy, s příběhem, nikdy mu nedochází vynalézavost a fantazie, smysl pro humor a odvaha se v dětské knížce dopustit všeljakého dospěláckého zvěrstva, proto mi nezbývá, než s úsměvem pokračovat dál.

pakoshka
22.05.2013

Čtenář je konečně nucen trošku dávat pozor a trošku si ujasnit postavy a děj :)

Posli
17.03.2013

Jsem ráda, že příběh už není skoro stejný jako v prvních pěti dílech a už se liší. V tomto díle se objevuje ještě více otázek a příběh je zajímavější.

studentik
30.09.2011

Bohužel tato kniha se mi líbila průměrně ... Myslím si že je nudnější než ostatní :)