Nouzový výtah

Nouzový výtah https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/739/nouzovy-vytah-739.jpg 4 215 16

Série o malých sourozencích Baudelairových, která se díky svému černému humoru zařadila mezi světové bestsellery literatury pro děti a mládež.

Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

A Series of Unfortunate Events, Book the Sixth: The Ersatz Elevator , 2001

Edona
30.07.2023 3 z 5

Pokračování Řady nešťastných příhod nás opět uvítá varováním před dalším čtením, které mě ovšem neodradí. ;-) Další díl plný absurdit, Olafa v převleku, hledání trojčat, vynalézání a odkrývání tajemné iniciály D.P.

mia.com
15.01.2023 4 z 5

Jako dítě jsem tuhle sérii měla moc ráda, byla taková jiná, než ostatní knížky pro děcka. líbilo se mi, že se všechny vědecké vynálezy tváří, že by to fakt mohlo fungovat. Nicméně musím doporučit také film a seriál, obojí se mega povedlo.

Booky84
31.10.2022 5 z 5

Další skvělý díl plný absurdit, pátrání po přátelích a samozřejmě varování před dalším čtením – to mě ovšem neodradí. Čtení totiž frčí stejně jako petrželový střik. :-)

anet8843
10.10.2019 5 z 5

Opět další skvělý díl. Tento je hodně akční, děj velmi rychle utíká. Je to takový přelom, od této chvíle už nebudou žádní další poručníci, ale zase se konečně začne více rozvíjet dějová linka o Lemony Snicketovi, Beatrici a celkově této tajemné minulosti. O proti minulým dílům je zde méně humoru, ale o to více absurdit, které prostě k dílu neodmyslitelně patří.

pink_ivy
21.01.2019 4 z 5

Poté co byli sourozenci Baudelairovi vyloučeni z internátní školy se vracejí do města, ve kterém vyrostli, tentokrát je pan Poe umístí do péče pana a paní Squaler. Sourozenci si však, kromě jiného, stále dělají starosti o jejich přátele, trojčata Quagmireovi.

Tento díl mě nezklamal a taky se mi líbil, ač se autor navrátil k stejně zajetému příběhu, nový opatrovník, nové místo. Avšak tentokrát mi to nepřipadalo, jako kdyby vzal stejný příběh přes kopírák, bylo to trochu jiné, snad i proto, že sourozenci měli kromě starostí s hrabětem Olafem starosti i ohledně jejích přátel. Absurdních situací opět nebylo pomálu a právě ty mě na knížce nejvíc baví. Děj se opět posunul, sice jen o krůček, ale oceňuji i to.

Percabethka
27.09.2017 5 z 5

Myslím, že Nouzový výtah byl zatím nejlepší díl z celé série. Byl asi nejnapínavější, dozvídáme se v něm něco o Beatrici a Lemonym a začíná se v něm rozvíjet dějová linie, která bude pokračovat asi až do konce :)
Taky by mě docela zajímalo, co bude nakonec znamenat ta zkratka D.P. - napadlo mě, že by to mohlo být Dědické právo, což by k Olafovi docela sedělo, ale zase by to asi bylo moc nenápadité :D

Život-s-Kačí
11.08.2017 4 z 5

Pro mě zatím jeden z nejlepších dílů. Jsem zvědavá, co bude násladovat a kdy najdou své přátele.

bibi.r
02.12.2015 2 z 5

Zatím se mi zdál tento díl nejslabší.

Dinosaur
01.07.2015 5 z 5

(9/10) Protože bych už asi jen opakoval to, co jsem psal k předchozím dílům, tak jen řeknu, že Nouzový výtah byl vždycky můj oblíbený díl :) (5. 8. 2013)

TerezkaV
14.05.2014 5 z 5

Úžasný, úžasný, úžasný!:)

akzena
05.01.2014 3 z 5

Aluze:
Jerome a Esmé (Jerome David Saliner, spisovatel bojující s nechtěnou publicitou, povídka Věnováno Esmé - z lásky a žalosti)

Vsuvky, které možná něco znamenají (ale možná taky ne:)):
- poprava LS nebyla odvolána
- kdyby LS na studentovi lékařství nevyhádal zapůjčení člunu, ležel by teď svázaný ve vodotěsné komůrce, místo aby se dostal do továrny na psací stroje, kde tuto knihu píše píše
- LS uvažuje, zda by šlo přepilovat pouta a utéct zamřížovaným oknem.
- Jeden z nejvzácnějších pokladů LS je krabička na heslo (oboje předávané z dědečka na vnuka), uvnitř je klíček od větší krabičky, kterou má od ženy, o níž jeho dědeček odmítal mluvit. Má v ní schovanou mapu města, jejíž 12 předchozích majitelů, kteří už jsou mrtví, na okraje mapy psali poznámky a zajímavosti o městě, rozměry budov, náčrtky dobového oblečení, změny počasí. Z mapy čerpá informace pro své knihy, jako je tato, a doufá, že se celá veřejnost dozví o spiknutí, před kterým se celý život snažil uniknout.
- rodiče Baudelairovi byli jednou na tanečním maratonu a tak je bolely nohy, že připravovali večeři vsedě na zemi – nezaplnuli plynový sporák a měli salát
- Squalorovi se s Baudelairovými rodiči jednou vydali na pěší výlet na Běsnou horu, kde žijí nebezpečná zvířata, ale paní Baudelairová byla hrozně statečná
- Beatrice milovala aukce
- Beatrice kdysi okradla Esmé
- Baudelairovic maminka si myslela, že Jerome není dost statečný – což je pravda

Tom Riddle
03.09.2013 4 z 5

Další z řady nešťastných příhod, po odchodu ze strohé akademie tentokrát do výrazně pohodlnějšího bydlení, jinak ale staré známé potíže a intriky. Baudelairovi jsou umístěni do péče bohatých Squalorových, Esme je vždycky šik a miluje všechno, co právě "frčí", proto po příležitosti vychovávat sirotky prakticky skočila, protože sirotci jsou zrovna v módě. Její manžel Jerome je dobrosrdečný měkota, který na sobě nechá dříví štípat a udělá všechno pro to, aby se nemusel o ničem dohadovat. A do toho všeho je tu tajemný dražebník, který se svým zakrytým obočím a kotníky nápadně připomíná jednoho známého z minulosti.

Šestý díl pokračuje ve všem, co bylo ustanoveno v předchozích dílech. Pan Poe je pořád jeden z největších ignorantů pod sluncem, Olaf se nebojí dělat ohavnější věci, Baudelairovic děti jsou vynalézavější, trojčata jsou nezvěstná, Sunny rozšiřuje slovní zásobu, situace samotné i jejich řešení jsou absurdnější než kdy dřív a do toho všeho ve vzduchu pořád visí tajemný opar okolo záhadných iniciálů.

I když se děj de facto příliš neposouvá a nic se nevysvětluje, pořád je to velice vtipné a zkrátka zábavné oddechové čtení. Uvidíme, copak nám Lemony odhalí nebo neodhalí v díle následujícím.

Kimmie
16.04.2013 4 z 5

Velmi jsem si užila čtení této knížky. Opět hezky podané, zábavné, trochu i napínavé.

Kate.S
28.11.2012 3 z 5

Pěkný příběh. Sice je tam neustále to samé, ale v tomto se už děje něco víc.

studentik
30.09.2011 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila.Klaus ponořený knihomol,který najde řešení v hlavě.Violet,kterou potají v srdci miluji,dovede dostat sourozence s brindy , jak to bylo u tetky Josefíny. A maličká Sunny,která svými zuby dokáže víc , než leckterá kočkovitá šelma.Doufám v takzvaný ,,Happy End´´ . Moc se těším na další díl.

tondavon
07.07.2011 4 z 5

Lemony Snicket to dokázal a napsal opět o trochu lepší knihu, než byl předchozí díl.

pronásledování sirotci

Daniel Handler