Nouzový výtah

Série o malých sourozencích Baudelairových, která se díky svému černému humoru zařadila mezi světové bestsellery literatury pro děti a mládež.

https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/739/nouzovy-vytah-739.jpg 4.5193

Řada nešťastných příhod 6.

Dobrodružné, Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

A Series of Unfortunate Events, Book the Sixth: The Ersatz Elevator, 2001

Kniha Nouzový výtah

anet8843
10.10.2019

Opět další skvělý díl. Tento je hodně akční, děj velmi rychle utíká. Je to takový přelom, od této chvíle už nebudou žádní další poručníci, ale zase se konečně začne více rozvíjet dějová linka o Lemony Snicketovi, Beatrici a celkově této tajemné minulosti. O proti minulým dílům je zde méně humoru, ale o to více absurdit, které prostě k dílu neodmyslitelně patří.

pink_ivy
21.01.2019

Poté co byli sourozenci Baudelairovi vyloučeni z internátní školy se vracejí do města, ve kterém vyrostli, tentokrát je pan Poe umístí do péče pana a paní Squaler. Sourozenci si však, kromě jiného, stále dělají starosti o jejich přátele, trojčata Quagmireovi.

Tento díl mě nezklamal a taky se mi líbil, ač se autor navrátil k stejně zajetému příběhu, nový opatrovník, nové místo. Avšak tentokrát mi to nepřipadalo, jako kdyby vzal stejný příběh přes kopírák, bylo to trochu jiné, snad i proto, že sourozenci měli kromě starostí s hrabětem Olafem starosti i ohledně jejích přátel. Absurdních situací opět nebylo pomálu a právě ty mě na knížce nejvíc baví. Děj se opět posunul, sice jen o krůček, ale oceňuji i to.

Percabethka
27.09.2017

Myslím, že Nouzový výtah byl zatím nejlepší díl z celé série. Byl asi nejnapínavější, dozvídáme se v něm něco o Beatrici a Lemonym a začíná se v něm rozvíjet dějová linie, která bude pokračovat asi až do konce :)
Taky by mě docela zajímalo, co bude nakonec znamenat ta zkratka D.P. - napadlo mě, že by to mohlo být Dědické právo, což by k Olafovi docela sedělo, ale zase by to asi bylo moc nenápadité :D

Život-s-Kačí
11.08.2017

Pro mě zatím jeden z nejlepších dílů. Jsem zvědavá, co bude násladovat a kdy najdou své přátele.

bibi.r
02.12.2015

Zatím se mi zdál tento díl nejslabší.

Dinosaur
01.07.2015

(9/10) Protože bych už asi jen opakoval to, co jsem psal k předchozím dílům, tak jen řeknu, že Nouzový výtah byl vždycky můj oblíbený díl :) (5. 8. 2013)

TerezkaV
14.05.2014

Úžasný, úžasný, úžasný!:)

akzena
05.01.2014

Aluze:
Jerome a Esmé (Jerome David Saliner, spisovatel bojující s nechtěnou publicitou, povídka Věnováno Esmé - z lásky a žalosti)

Vsuvky, které možná něco znamenají (ale možná taky ne:)):
- poprava LS nebyla odvolána
- kdyby LS na studentovi lékařství nevyhádal zapůjčení člunu, ležel by teď svázaný ve vodotěsné komůrce, místo aby se dostal do továrny na psací stroje, kde tuto knihu píše píše
- LS uvažuje, zda by šlo přepilovat pouta a utéct zamřížovaným oknem.
- Jeden z nejvzácnějších pokladů LS je krabička na heslo (oboje předávané z dědečka na vnuka), uvnitř je klíček od větší krabičky, kterou má od ženy, o níž jeho dědeček odmítal mluvit. Má v ní schovanou mapu města, jejíž 12 předchozích majitelů, kteří už jsou mrtví, na okraje mapy psali poznámky a zajímavosti o městě, rozměry budov, náčrtky dobového oblečení, změny počasí. Z mapy čerpá informace pro své knihy, jako je tato, a doufá, že se celá veřejnost dozví o spiknutí, před kterým se celý život snažil uniknout.
- rodiče Baudelairovi byli jednou na tanečním maratonu a tak je bolely nohy, že připravovali večeři vsedě na zemi – nezaplnuli plynový sporák a měli salát
- Squalorovi se s Baudelairovými rodiči jednou vydali na pěší výlet na Běsnou horu, kde žijí nebezpečná zvířata, ale paní Baudelairová byla hrozně statečná
- Beatrice milovala aukce
- Beatrice kdysi okradla Esmé
- Baudelairovic maminka si myslela, že Jerome není dost statečný – což je pravda