PajusenkaB PajusenkaB komentáře u knih

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

(SPOILER) První dva díly jsem zhltla ani ne za 14 dnů, u tohoto jsem se však neuvěřitelně zasekla. Štvaly mě různě rozsekané pasáže odjinud, nesnášela jsem pasáže o čarodějnicích - hrozně mě nebavily. Celaena mi v tomto díle přišla hrozně proměnlivá - ach, tady jsem chudinka protože jsem si prožila toto a toto a ejhle, najednou jsem hrdinka, protože jsem královna a bude nejlepší... Občas bych ji fakt proliskala.

Některé události pro mě byly dosti předvídatelné (např. spojení s Jeřábem), občas jsem se musela i vracet, abych pochopila, o co vlastně jde.

Nevím, jsem z tohoto dílu prostě dost zklamaná a ani se mi nechce pokračovat v dalších. Možná je to opravdu tím střídáním příběhů a odjezdem Celaeny pryč od Doriana a Chaola.

14.07.2023 3 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Pro nezajímavou obálku jsem knihu poměrně dlouho odkládala, poté jsem nemohla přestat číst. Ze začátku mě trochu odradilo to, že se děj má odehrávat v roce 1849 - starým příběhům se vyhýbám. Nakonec jsem však ráda, že jsem knihu neodložila. Děj pěkně plyne, prakticky je o cestě do Kalifornie. Musím říct, že jsem čekala i něco víc než jen popis cesty. Na druhou stranu to omlouvá to, že kniha má další dva díly. Kniha se mi pěkně četla i přes větší počet stran (pro mě je už 350 stran prostě moc). Mrzí mě, že další dva díly v ČR nejsou dostupné.
Ráda bych ještě zmínila množství překlepů, protože těch tam bylo jako much. Nakladatelství by mělo pečlivěji kontrolovat.

17.10.2022 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Selekce byla fajn, tohle je jen laciná náhrada. Hollis je fakt na přesdržku, už od půlky knihy jsem tušila, jak to dopadne. Za mě velké zklamání, autorka se snaží stvořit novou Selekci.

04.10.2022 2 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha se neuvěřitelně táhla, náhlá změna povahy Karla mi vůbec nesedla a nedávala smysl. Kniha bez děje. Čekala jsem od této knihy daleko víc.

11.05.2019 1 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Nevím, co si o tom myslet teda. Knihu jsem si koupila a i přes maturitní četbu jsem se do ní pustila, protože mě zaujal super vtipný začátek. Jenomže kniha se začala propadat. Chápu, že je to povídka, nicméně na pár stránke vyhrkat zajímavý obsah? Ten příběh by se dal 2x více rozvinout.
A co mě urazilo úplně nejvíc je nedořešený konec! Naprosto to nesnáším.

18.03.2019 3 z 5

Skvělý nápad, pěkné provedení, ale na mě je to už moc příliš. Když je kniha tak "opěvovaná" a doporučovaná, bude to něco "echt", co mi vyrazí dech. Nicméně to tak nebylo. Jak říkám, je to pěkný nápad na knihu, ale nějak významně mě neoslovil. Co bych chtěla ještě pochválit, tak jsou obrázky v knize, díky nimž se kniha stává živější. Nicméně pokračovat v ostatních dílech nebudu, není to můj šálek kávy :)

01.09.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Jelikož jsem si zamilovala Selekci (pouze první tři díly a povídky), rozhodla jsem se pro četbu i vedlejší knihy této autorky. A kniha mě hned chytila za srdce! Začátek je velmi krásně napsaný, příběh je takový jednoduchý, ale přesto krásný. Dožral mě lehce až konec, kdy se jako by všechno vrátí do "normálu". Respektive, rozuzlení je lehce povrchní, nicméně nenapadá mě, jak jinak by to mohlo být (situace je docela napnutá, řešení tedy poněkud nadpozemské i na téma knihy). Konec ohledně Akinliho a Kahlen mohl být trošku rozvedenější - zdá se, že pro autorku jsou konce knih docela těžké - viz Selekce díl První. Nicméně i tak přidávám knihu do knihovny vedle Selekce :)

09.07.2017 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Svou anotací a upoutávkou na portálu "Fragment" mě kniha opravdu nadchla a zaujala. Jakmile bylo možné si ji koupit, letěla jsem do knihkupectví a koupila si ji. Začátek jsem četla poněkud zaujatě. Jakmile ale došlo na popisování malého paláce a rozebírání ufňukané povahy Aliny, trvalo mi poněkud dlouho přemluvit se do čtení. Až když jsem toto přelouskala, se začalo konečně něco dít. Konec je dle mě odfláknutý a neutnutý - proto doufám, že se chystá nový díl. Je totiž tolik možných pokračování, a já bych si ráda jedno "oficiální" přečetla. Nicméně abych nehodnotila knihu jen negativně - líbí se mi nápad, líbí se mi nové prvky do fantasy (jako názvy nestvůr apod.). Nicméně příběh mohl být propracovanější, popisných pasáží (místnosti) kratší.

16.03.2017 4 z 5

Dedička Dedička Amanda Hocking

Dlouho jsem váhala nad tím, jeslti pět hvězdiček, nebo jen čtyři. Nakonec jsme zvolila čtyři.

Kniha mě upoutala zvláštním začátkem. V podstatě se odehrává v dnešní době, do které je zaneseno království Tryllů. Děj je pěkný, hlavní hrdinka divná. Nejdříve se chová jako největší borec a mistr světa a pak nic. Nicméně, děj se dal očekávat. Konec měl rychlý spád, který se mi moc nezamlouval. Nicméně druhý díl si přečtu. Kniha mě i přesto zaujala a jsem zvědavá, jak se to ve druhém a třetím díle roztrhne. Co se mi asi ještě nelíbilo bylo to, jak rozporuplně se chová postava Finna. nejdříve ano, poté ne... Mohlo to být více propracované. Ale i tak se z knihy těším :)

14.01.2017 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Hodnotím jako velmi slabou a jsem velmi zklamaná. Na to, jakou má kniha obálku, je to celkem propadák. Už od začátku jsem přesně věděla, jak to dopadne - strašně zle napsané. Napětí až během 30-ti posledních stránek, rychlý vrchol napětí, hodně mi připomíná jeden horor. Hlavní hrdiny bych vůbec netipla na 16 let, ale tak na 12, podle chování. Příběh opravdu nezáživně nepsaný, se zápletkami, které jdou snadno odhalit. Druhý díl už číst nebudu, toto stačilo.

07.12.2016 1 z 5

Memento Memento Radek John

Úžasná kniha, která mě na začátku chytla, držela a nepustila. Příběh jsem hltala, ačkoli jsem se v něm občas někdy ztrácela - vadilo mi časté vracení se retrospektivou. Co mě také nenadchlo bylo vyprávění v er-formě, následně v ich-formě. Člověk nevěděl, co si ze začátku vybrat. Poté jsem se do toho vžila. Je smutné, že kniha je podle skutečné události. Určitě dávám 5 hvězd - i když kniha nebyla zrovna dobře napsaná, příběh se podařilo zachytit tak, jak se chtělo (doufám?). Pro mě silná kniha, kterou určitě zařazuji do své knihovničky.

02.11.2016 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nemohu hodnotit jinak. Děj rozprostřený rovnoměrně, občas tedy popisy, které mě moc nebavily (i přesto, že v příběhu hrály důležitou roli). Vvelmi mě překvapil konec - opravdu, nacpat tolik děje na posledních 100 stran a lehce to vyřešit... Epilog - nádherná a sladká třenička na dortu. Co říci? Harryho i Kaju jsem si oblíbila a určitě budu v "Holeovkách" pokračovat. Kdo nad touto knihou váhá, ať nyní neváhá. Pokud má rád detektivky, tajemno a rád přemýšlí, tak směle do toho! Kniha mě naučila vnímat děj tak nějak jinak, takže, děkuji moc za to!

01.03.2016 5 z 5

Hra jménem život Hra jménem život Martina Ryslerová

Tato kniha si určitě pět hvězd nezaslouží.
Kniha je spíše pro mladé čtenářky, jejichž život se točí kolem koní. V knize je totiž hodně popisován život ohledně závodu, konkrétně parkuru.
Knihu jsem brala jako nějakou takovou "oddechovku", ale i přesto se mi nelíbila. Na posledních asi 5-ti stranách mě příběh strhl, že jsem chtěla vědět, co se stane, i přesto, že to bylo dosti průhledné. Jinak je celá kniha v podstatě jen popis závodů. Hlavní hrdinka Zlatka se občas chová jak malé dítě a né 16-ti letá slečna.
A proto dávám 3 hvězdy - celá kniha prakticky jen o popisu, kterých závodů se zúčastnila a co se na nich dělo, posledních asi pět stran se začalo konečně něco dít. Kniha se navíc tváří, že má předchozí díl, nebo nějaké pokračování. A konec typu: "Nemusíme mít strach, našli ho mrtvého." Říkám si, je opravdu možné, zakončit takhle knihu? Oddechem nad nečí smrtí? Nevím nevím.

31.01.2016 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nádherná knížka, pěkně se čte, ovšem, řekla bych že pouze pro mladistvé :) Je to taková romantika, která baví né každého. Opravdu kniha spíše po mladší generaci :)
Příběh je poutavý, těším se na druhý díl. Ačkoli mě mrzí, že autor knihy pojmenoval tak, jak je pojmenoval - Prozrazuje dopředu :)

22.09.2015 5 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Na to, jak byka kniha před vydáním opěvována, je to strašná blbost. Začátek nuda, neměla jsem chuťto číst. Konec ušel. K této knize se rozhodně vracet nebudu.

29.07.2015 2 z 5

Jsi frajer, Bobby Jsi frajer, Bobby Robert Lawrence Stine

Nejslabější příběh, který jsem z této série četla. Žádný hororový příběh, podle mě docela nuda. Čekala jsem od toho více

12.06.2015 2 z 5

Kletba drápu Kletba drápu Lynn Beach (p)

Knihu jsem sice přečetla rychle, ale děj mi přišel poněkud "nezajímavý". Myslím, že to byla jedna z nejslabších Stop hrůz, které jsem zatím četla. Děj se dal totiž předpokládat a nezdál se mi nijak strašidelný.

30.05.2015 3 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Kniha se mi velice líbila, až přišel kon ec (cca poslední 3 strany) - ten se mi zdál velice neukončený a "narychlo" udělaný. Proto hvězda dolů. Jinak i přesto, že je to dialog, se kniha čte skoro sama :)

08.05.2015 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha mě naprosto uchvátila, stránky jsem hltala. Přečteno za tři dny :)

08.04.2015 5 z 5

Harlekýn a Hvězda Harlekýn a Hvězda Angela Dorsey

Supr knížka, moc pěkně se četla :-) Příběh je opravdu strhující, jen se mi zdál trošku kratší konec, ale asi to bylo tím, jak jsem knihu hltala :-)

15.01.2015 5 z 5