*Pájuše* *Pájuše* komentáře u knih

Ledová krev Ledová krev Elly Blake

Upřímně, lepší to být nemohlo. Je to YA kniha? - ano je. Jsou hlavní hrdinové iritující? - rozhodně ne. Je v knize milostný trojúhelník? - jak se to vezme. Jednoduše čtěte a dozvíte se víc.
Jsem z knihy tak nadšená, že si ji musím pořídit do knihovny.

30.11.2019 5 z 5

Čarodějova nevěsta 8 Čarodějova nevěsta 8 Kore Yamazaki

Opět úžasné, dechberoucí... Příběh Čise se zamotává a rozmotává, vyvíjí se a stagnute a potom vám vybuchne v ruce a vy nestačíte zírat, co si to autorka pro vás přichystala za překvapení. Těším se na poslední díl.

15.11.2019 5 z 5

Včelí královna Včelí královna Laura Ruby

Nuda, nuda, nuda... Knihu jsem přečetla se sebezapřením, páč mě zajímalo, jak to nakonec skončí. Kdybych v polovině knihy raději obrátila na konec a přečetla si ho, vůbec o nic bych nepřišla. Krásná obálka, ale obsah...

27.10.2019 1 z 5

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Nečetlo se to špatně, ale nějak mě příběh nezaujal. Postavy, příběh, vztahy... to vše bylo plytké. Libil se mi akorát Morpheus. To byla jediná zajímavá postava. Alenku mám všeobecně ráda, ale tohle moje očekávání bohužel nesplnilo.

26.10.2019 3 z 5

Čarodějova nevěsta 7 Čarodějova nevěsta 7 Kore Yamazaki

Autorka rozehrála velmi zajímavou linku. Jsem zvědavá, jak to s Čise nakonec dopadne...

26.10.2019 5 z 5

Čarodějova nevěsta 6 Čarodějova nevěsta 6 Kore Yamazaki

Úžasné jako vždy. Autorka je svým poutavým stylem vyprávění naprosto jedinečná.

26.10.2019 5 z 5

Čarodějova nevěsta 5 Čarodějova nevěsta 5 Kore Yamazaki

Pátý díl za mnou a už se nemůžu dočkat dalšího. V tak málo větách autorka dokázala popsat i to, co by jiní autoři nedokázali za celou sérii. Postavy, příběh, kresba. Jedním slovem - zázrak.

12.10.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Myslela jsem, že poezii chápu. Tato kniha mě utvrdila v tom, že nikoliv. Jiný pohled ač zajímavý, mě příliš neoslovil. Nevím, jestli je to jinou věkovou kategorií nebo mou současnou náladou...? Kdo ví, proč neshledávám tuto knihu úžasnou, jak se mi snažili všichni namluvit. Nečetla se zle, ale raději zůstanu u Shakespeara.

12.10.2019 3 z 5

Čarodějova nevěsta 4 Čarodějova nevěsta 4 Kore Yamazaki

Ostatně jako předchozí díly, je to úžasně roztomilé. Člověk se u čtení nadechne a az s poslední stránkou teprve vydechne. Manga i anime je nádherně zpracované, postavy i kresba dokonalé a příběh magický. Vrhám se na pátý díl.

11.10.2019 5 z 5

Tak tohle nešlo. Pokud je Arménie a Gruzie založena jen na popíjení alkoholu, už vím, že tyhle země nikdy nenavštívím. I když ta příroda, kterou autor popisoval, byla úžasná! Vůbec by mi nevadilo, kdyby ji popisoval až do konce a příběhy z alkoholového opíjení úplně vynechal. Kniha by byla o tolik zajímavější.

30.09.2019 1 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Kniha se četla prakticky sama, ale něco tomu chybělo. Jedna malá drobnost, která by mě přiměla slintat nad každou stránkou. Tohle dílo ač poutavé a čtivé, ve mě nezanechalo tak hlubou stopu, jak jsem očekávala. Autorka občas zapomněla uvést čtenáře do obrazu a najednou jste se na další stránce dozvěděli něco, co předtím nebylo vůbec nikde zmíněno. Škoda, autorka si tak trošku podkopávala svoji vlastní práci. A co se týče prologu a epilogu - to jako vážně?

29.09.2019 3 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Ten člověk byl génius! Potvrzuje se mi to nejen v divadelních hrách, ale teď i v jeho poezii (díky němu si mě tento žánr získal). Neskutečně lyrické verše, které jsou dojemné, některé trošku se sexuálním podtextem. Ale krása všech krás se skrývá právě mezi řádky jeho sonetů. :-)

07.08.2019 5 z 5

Jméno větru Jméno větru Patrick Rothfuss

Úžasné. Jedinečný vypravěčský styl. Nechybí tomu spád - někdy kniha utíká mílovými kroky, jindy se děj sotva vleče. Rothfuss Vás ale chytne za srdce, stáhne Vás hluboko do svého příběhu, dokud Vás nevyplivne na jeho konci totálně bez dechu! Je to diamant mezi světovou literaturou.

16.06.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Klasika nad klasiky... Stále stejně čtivá a plná krás a tajemnýchh zákoutí českého jazyka jako když jsem jí četla na střední v povinné četbě.

25.05.2019 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Tohle není kniha, kterou byste chtěli mít v knihovně. Tohle je kniha, kterou MUSÍTE mít v knihovně! :D Jak nejsem zastáncem sci-fi,... tohle mi sedlo! Fakt jsem si knihu užívala. Hlavní hrdinové jsou tak realističtí, sympatičtí a neskutečně jsem si jejich přestřelky užívala. Autorka postavila knihu na velmi silném základu. Samozřejmě pár vratkých pilířů se najde - co se vlastně stalo s naší civilizací, jak ji známé a dalších věcí, které říci nemůžu, protože bych vyzradila pár spoilerů :-/
Kniha se četla bez dechu, stránka za stránkou. Konec mi přišel trochu moc hrr, mohl být trošku více rozepsán a celkově i to, jak na jedné stránce čtete o nenávisti a prázdnotě v srdci hlavní hrdinky, na straně druhé už je její srdce plné něžnosti. To mi trošku nesedlo. Kniha si ale i tak zaslouží své čestné místo v knihovně!

05.11.2018 5 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Knihu jsem četla v rámci letošní výzvy, ale musím říct, že mě to zklamalo. Viděla jsem ukázky na seriál a vypadalo to skvěle. Kniha ovšem postrádá jakýkoliv smysl. Je to jako povídky splácané do jedné knihy a ke všemu dost nešťastným způsobem. Romantická linka se táhne celou knihou i napříč danymi postavami. Díky tomu kniha ztratila své kouzlo, protože mě víc zajimalo, co se stalo na zemi před tři sta lety, že ji museli opustit a vydat se do vesmíru? Autorka čtenáře jednoduše hodila do vody a plav. Tady by se to vysvětlení opravdu hodilo. Škoda, druhý díl po tomto fiasku číst nebudu, protože jsem si ani jednu z postav neoblíbila a nad dějem, který byl teď prakticky o ničem, už další čas trávit nechci.

25.10.2018 2 z 5

Jakubovy housle Jakubovy housle Daniela Mičanová

Z celé série mě nejvíce nadchl příběh Lucia. Proto mě překvapilo, že ve výsledku, byť se díl jmenuje Jakubovy housle, je Lucius tím "hlavním" protagonistou. Podle mě by bylo lepším zakončením celé série skončit knihou Lucius, než právě následující Orlando a teď i tohle. V této knize jsem se patlala ve všemožných protagonistech (víc jak polovinu z nich jsem v knize neznala a některé jsem ani neměla chuť je poznat, např. Drábkovou, Povřísla atd.), skákalo se od problému jedné osoby k problémům dalších, ale děj příběhu mi z tolika pohledů přišel strašně chaotický. Tyhle ty entrée po dočtení knihy hodnotím jako nutné zlo. Musí tam být, aby dotvářely příběh, ale... ale! Autorka v knize prostě nakombinovala spoustu dějových linií, které mě tak strašně nebavily! Takže ve výsledku to, co mě nejvíce na knize zaujalo - tedy již zmiňovaný Lucius a jeho (ne)happy-end - se vešlo suma sumárum do čtyř kapitol. Škoda...

18.10.2018 2 z 5

Lov stínu Lov stínu AdriAnne Strickland

Sci-fi není žánr, který běžně čtu. Když už jsem se ale pro něco rozhodla, byla jsem zklamaná. Proto jsem ani od tohoto sci-fi moc nečekala. Byla jsem ale překvapená, s jakou lehkostí jsem do knihy v plula. Knize opravdu přispívá, že ji píše žena a muž. Tam, kde je žena jemnější, je muž jejím pravým opakem. Kniha se díky tomu stává reálnější, čtivější a přitažlivější. Ukazuje cit tam, kde má být a ostrost tam, kde si to situace vyžaduje. Postavy nejsou ufňukané, ani na zabití, dokonce ani milostný trojúhelník tam není! Žasnu! Technické části knihy šly tak trochu mimo mě, ale neměla jsem pocit, že bych jim nerozuměla nebo že bych potřebovala slovník. Jsem překvapená a těším se na další díl, který na sebe nenechá dlouhou dobu čekat! :-)

14.10.2018 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Jsem z knihy trochu rozčarovaná. Myslela jsem, že to bude něco jiného. Autorka má skvělý smysl pro humor, což je asi jediná věc, kterou na knize oceňuji. Nicméně zbytek je katastrofa. Itálie mě strašně bavila, Indie šla mimo mě (a celkově i to duchovno bylo pro mě moc přitažené za vlasy - tuto část jsem vyloženě přetrpěla!) a Bali, na které jsem se nejvíce těšila, bylo o ničem. Vlastně kombinací Itálie (zábavy) a Indie (hledání osvícení a duchovna). Z prostřední části mám ještě husí kůži, brrr!

22.09.2018 2 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je kniha, kterou si zamilujete. Na tak málo stránkách je popsán příběh kouzelnější než samotná Tisíce a jedna noc. Nemám co dodat!

11.09.2018 5 z 5