Pajina68 Pajina68 komentáře u knih

Nádherná knížka, kterou jsem četla jako malá a pak také svým dětem. Všechny tyhle dětské knihy opatruji jako oko v hlavě a už se těším, až je budu číst vnoučatům. U nás se nejvíc uchytilo jméno Pizizubka.

27.09.2016 5 z 5

Malá zlá kouzelnice a drak Malá zlá kouzelnice a drak Václav Čtvrtek (p)

Na tuhle knihu také ráda vzpomínám a mám ji doma. Hrozně se mi líbilo, jak malá kouzelnice černala a bělala. Někdy mám chuť si ji znovu přečíst.

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Nádherná dětská knížka. Pro mě to byl velice krásný příběh, který jsem četla, když jsem byla ve stejném věku jako ty dívky z příběhu. Takže jsem to vše prožívala, jako bych byla jedna z nich. Myslím že i dnes se tato kniha malým slečnám musí líbit.

Malý Bobeš Malý Bobeš Josef Věromír Pleva

Taky jedna z nezapomenutelných. Já ji hltala a hrozně mě bavila. Měli jsme ve 3.třídě za úkol psát ke každé povídce komentář a namalovat obrázek. To bylo pro mě to nejzábavnější. Hrozně mě to bavilo a dodnes na tuhle knihu nezapomenu. Ráda jsem se podívala nedávno i na filmy (byly dva), které jsem jako malá nikdy neviděla. Ale oproti knize to byl slabý odvar.

Babička Babička Božena Němcová

Mě se tato kniha už jako dítěti moc líbila. Nechápu záporné komentáře. Příběhů tam bylo hned několik a napsaná byla zajímavě. Pro mě nezapomenutelná knížka.

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Tuhle knihu jsem četla v době, kdy u nás vyšla. Byl to ten nejhorší lidský příběh, o kterém jsem četla, který je ze skutečného života. Člověk si nedovede nic takového vůbec představit, ačkoliv o tomhle slyší v médiích dost často. Ale teprve, když si přečte o opravdových pocitech malé holky, úplně ho to ochromí. Mě tedy to úplně šokovalo. Chudák holka.

15.09.2016 5 z 5

Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Otrokyně sadistů: Marně jsem volala o pomoc - nikdo mi nevěřil Silvia K.

Kniha mne nijak zvlášť nezaujala, i když to byl docela drsný příběh. Také mne překvapilo, jak se někdo může nechat takhle ovládat, ačkoliv ví, že je to špatně a že má na výběr. Autorka si musela prožít peklo, to je zřejmé, ale nemusela skončit až takhle.

15.09.2016 3 z 5

Pod kůží Pod kůží Sabine Durrant

Taky se mi kniha ze začátku moc líbila, v půlce mě začala trochu nudit, konec začal mít spád, ale pak mě nějak rozhodil. A teď jsem z ní nějak rozpolcená. Ale za přečtení určitě stála.

24.08.2016 4 z 5

V podezření V podezření Mary Higgins Clark

Mě se knížka moc líbila. Nedávno jsem četla "Nikdy není pozdě", tak jsem si postavy trochu oživila. Těším se na další takového příběhy.

15.08.2016 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Úžasně napínavá knížka. Nemohla jsem se odtrhnout, sněhuláci mi taky asi už napořád budou připomínat tenhle příběh.

15.08.2016 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Pro mě úžasné čtení, které jsem si opravdu užila. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Nejprve mi dělal problém se orientovat v době a postavách, ale brzy jsem to pochopila a příběh se krásně začal skládat, jako puzzle. Bezva oddychovka.

29.07.2016 5 z 5

Duch lásky Duch lásky Daphne du Maurier

Moc hezký příběh, tato autorka se čte velice dobře.

Vzestup Juliův Vzestup Juliův Daphne du Maurier

Další skvělý příběh od této autorky.

Hladový vrch Hladový vrch Daphne du Maurier

Celkem dobré, ale ostatní knihy od této autorky jsou lepší. Tato je jedna z těch slabších.

27.07.2016 3 z 5

Má sestřenka Rachel Má sestřenka Rachel Daphne du Maurier

Další moc hezký příběh od této autorky.

Únik Únik Daphne du Maurier

Knihu mám doma, je moc pěkná.

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Knížka se mi taky moc líbila. Stejně jako všechny od této autorky.

Mrtvá a živá Mrtvá a živá Daphne du Maurier

Nádherný příběh. Tahle kniha se mi hrozně moc líbila. Později jsem viděla i několik filmových verzí, ale kniha byla nejlepší.

27.07.2016 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Moc hezký příběh, i když už je to pár let, co jsem ji četla. Jedna z těch, na které nezapomenu.

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Skvělá knížka. Měla jsem ji jako povinnou četbu, ale asi z rebelství jsem nechtěla nic povinně číst. Ale po pár letech jsem zjistila, že ne všechny knihy, které jsme číst "museli", jsou špatné. Tenhle příběh mne velice zaujal a kniha se mi moc líbila.

27.07.2016 5 z 5