Únik

Romantický příběh o lásce anglické lady k francouzskému korzárovi se odehrává v 18. století. Román líčí rozhodování vdané ženy s dětmi, která se odhodlá k riskantnímu kroku - opustit manželství, z něhož vymizela láska a pokouší se začít nový život.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25621/unik-25621.jpg 4178

Frenchman´s Creek (1941)

Vydáno:, Dialog

Vera Silent

Ze zacatku takove prijemne povidani o ptackach a nesympaticke hrdince. Poslednich sto stran me ale strhlo na jeden zatah, hrdinka se stala uplne jinym clovekem, do Francouze jsem se zamilovala taky a ty zatraceny ptaky si ted pujdu vyguglovat. Konec me docela nas***, takze si to vemte, jak skvely je to pribeh, kdyz mu ani tak nelze vubec nic vytknout.

marie-anna

Kniha mě bavila, je to krásné odpočinkové čtení, pokud vám nevadí romantika. Hlavní hrdinka se mi líbila a i když popisům přírody moc neholduji, krásně dokreslovaly děj knihy.

Eeli

I přes fakt, že se mi kniha ve své podstatě vlastně ani moc nelíbí, byla jsem jí zaujatá po celou dobu čtení. Romantika smíšená s dobrodružstvím vytvořila šarmantní příběh s úchvatnými kulisami, příjemnými dialogy a originálními postavami, z nichž mi však žádná nebyla sympatická. Značný vliv zde měly také motivy nespokojenosti ženy s rolí manželky a matky, což muselo být na svou dobu dost odvážné, až pohoršující.

slimáčik

Moja druhá kniha od Daphne Du Maurier a na rozdiel od stiesneňujúcej a napätej atmosféry Rebeky, som si užívala "dozrievanie" povrchnou londýnskou morálkou znudenej Donny vo vzťahu so šarmantným, hravo nápaditým a vonkoncom nie hrôzostrašným pirátom bažiacom po krvi (skôr vedúcom zápas dôvtipu s "anglickým súperom"), a bavila sa jej iskrivými dialógmi s Williamom.
To sú moje viac než tridsaťročné spomienky!
A keď sa mi veeeľmi žiada pohladiť si dušičku, pozriem si film z roku 1944 s
Joan Fontaine a Arturom de Córdova. =)

Jája92

Kniha se mi velmi líbila, zaujala mě již svojí tajuplnou obálkou a následně nádherným příběhem.

Evaho73

Majstrovský napísaná kniha, ktorú som zhĺtla, ako jednohubku.
Nádherné a neskutočne živé opisy, ktoré v čitateľovi evokujú pocity, akoby sa nachádzal priamo namieste a vdýchoval vôňu krásnej prírody premiešanej s vôňou morského vzduchu, v diaľke počúval spev vtákov a šumenie morskej zátoky...
Krásne dialógy a vynikajúco vykreslené charaktery všetkých postáv dodávajú tomuto dielu punc kvality.
Možno niekomu príde príbeh povrchný a ľahko predvídateľný, ale mne naopak prišiel veľmi prepracovaný, kde každé slovo, každé konanie a správanie všetkých postáv mali svoj význam.
Moja prvá kniha od Daphne du Maurier a veľká spokojnosť. Už sa teším na Rebeccu, pre ktorú si nechávam plný počet môjho hodnotenia a dúfam, že oprávnene.

ariel platto

Moc pěkná kniha. Přestože vím, že tak je to správné a jinak to nešlo, jednu hvězdičku beru za konec příběhu...potřebuji číst už jenom knihy se šťastným koncem.

Allysa1985

Francouzova zátoka má všeho tak akorát, přiměřeně romantiky, vtipné a živé dialogy, trocha toho dobrodružství a nepřeslazený konec, moc jsem si to užila.

25.10.2017

Poměrně dobrý a zajímavý příběh, jak už bývá u Daphne obvyklé. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, ale to se stává. Protože má však autorka i lepší knihy - jednoznačně vede Mrtvá a živá, jednu hvězdičku strhávám ;-).

Petra de Valo
08.03.2017

Milujem túto knihu, vždy sa mi zdala taká zvláštna, taká iná, presýtená vôňou kvetov a slaným povetrím. Prostý a komorný príbeh lásky, ktorá trvá iba jedno leto, ale vydrží po celý život. A možno raz, keď vtáčatá vyletia z hniezda, príde Dona do Finistère a znovu sa stretne so svojím Francúzom...

petunkav
29.09.2016

Knihu jsem brala jako oddechovku a to mi také splnila. Na můj vkus byla až moc "přeslazená". Možná jsme na tenhle druh čtiva neměla přesně tu správnou náladu - nevím. Každopádně špatná nebyla, žádné dlouhé popisy a vleklé části.

Pajina68
27.07.2016

Knihu mám doma, je moc pěkná.

Rebekah4
26.05.2016

Známá pod názvem Únik

koblizek8
16.05.2016

Daphne jako vždy nezklamala, ani ten konec nepokazila... moc příjemné čtení.

aginecka
21.04.2016

Mistrně vyprávěný příběh. Emocemi nabité dobrodružství podává téměř věcně; s nadhledem a často i vtipem (zaslouženě opěvované interakce s Williamem). Úsporný styl dodává důležitost každému slovu. Čtenáře netopí v citech, o to víc si romantický únik od reality užije/prožije. Barvité popisy Cornwallské krajiny přímo umožňují pocítit uklidňující chládek tajemné zátoky v rozpáleném letním dni a vy jen čekáte, odkud se vynoří opálený gentleman...

anna7042
26.03.2016

Přesně tak, v téhle knize oceňuji nejen krásný příběh, moudré a střízlivé hrdinčino rozhodnutí na konci, ale hlavně její dialogy s Williamem. Doporučuji nečíst dokecaný Únik 2 jinou autorkou. Parazitování na cizím příběhu tvrdě neuznávám, ať se to týká Mrtvé a živé, Věčné Ambry apod. Pro mě prostě špatné zkušenosti.

3nitka
01.01.2016

Ach, mať takého Williama, minimálne kôli tým dialógom. Príjemné čítanie.

Tesssay
25.11.2015

Původně jsem si knihu půjčovala, jako "milou oddechovku" a nic moc od ní neočekávala, ale velmi mile mě překvapila. Krásně se čte, a když právě nečtu musím přemýšlet nad myšlenkama, které do ní autorka vtiskla. Rozhodně to není moje poslední kniha od Daphne du Maurier :-)

anibeni
06.09.2015

Moc pěkná knížka... Autorka nezklamala... Celá kniha byla velmi milá, příjemná a to, že konec byl takový, jaký byl, no, s tím se nedá nic dělat...

Luccy78
01.05.2015

Pěkný příběh, ale jak já nesnáším otevřené konce! Můžu se dohadovat, ale nemám potvrzeno a to mě ničí..

Dani3
18.11.2014

Skvělá knížka. Četla jsem ji už několikrát a vždycky se k ní ráda vracím. Už od první stránky Vás příběh vtáhne do děje a člověk si připadá jako by byl sám na místě.

Zvlášť sympatická mi byla postava sluhy Williama……moc dobře jsem se bavila při jeho „rozhovorech" s Donou.

Modrina
21.05.2014

Když jsem tuhle knížku četla prvně, nedočetla jsem ji. Podruhé jsem ji dočetla, ale moc nepochopila. Na to asi člověk musí přecejen trochu něco prožít. Takže až jako starší jsem tuhle skvělou knihu ocenila.

Knížka vyšla po letech znovu, tentokrát s názvem, který jí dala autorka, ale bohužel v jiném překladu. A to je pro mě vždycky rána.. :(

jaja10
21.04.2014

Hezky napsaná knížka, možná bych dala spíš jen 3 a půl hvězdičky, ale to tady bohužel nejde. Pěkně se to četlo, ale připadalo mi, že vztah hlavní krdinky k jejim dětem je poněkud laxní, že na ně moc nemyslela, když prováděla všechny ty vylomeniny.....

Terry11
27.01.2014

S velkou radostí jsem si koupila pro mě novou knihu od své oblíbené autorky a s velkým zklamáním jsem ji přečetla. Jak kdyby pod jejím jménem začal psát někdo úplně odlišný, někdo jako Nora Roberts, prostě čekala jsem jaro, a zatím přišel mráz. Musím použít příměr z písničky. Francouzova zátoka je úplně obyčejný román o znuděné Lady Doně, která opustí povrchní londýnskou smetánku a na svém letním sídle se začne scházet s tajemným kapitánem pirátů. On se do ní samozřejmě zamiluje, pak musí překonat nějaké to úskalí, ale vše skončí happyendem, zatleskejme. Nu, já tedy nebudu.

jindra13
06.09.2013

Pekna oddechovka,moc hezky se cte.

kattyV
16.02.2013

Ta kniha měla takovou zvláštní náladu, kterou občas cítím v létě na chalupě. (No já vím, že se naše horská chaloupka moc nepodobá krásnému domu u moře, kde žije hrdinka. Jde spíše o ten pocit letního podvečera.)

Andulienka
02.02.2013

Pekne opísaná príroda, mala som dojem, že ja sedím pri tom ohni, ja sa plavím na lodi, ja sa vyžívam v dialógoch s Williamom, ja sa zamilovávam do Francúza......nuž, možno ja by som ten príbeh aj inak ukončila ......Inak, William bol naozaj perfektný !

Wendysek
11.10.2012

Opět velmi poutavé dílo této slavné spisovatelky, jen mě trošku zklamal otevřený konec. Krom tohoto malinkého vykolejení mě kniha uvedla do báječné atmosféry Cornwallu v kontrastu s hlavní postavou nesnášeným Londýnem. Nechybí ani milostná zápletka, která nemůže být naplněna.

nelcisko
29.09.2012

Je asi taková, že vás nenechá se odtrhnout. Člověk má pocit, jako by vyprávěla o něm samotném, jako by to sám prožíval. Určitě doporučuju, nadchla mně a mám z ní krásný pocit :)

Katy78
09.05.2012

naaaaadherna knizka, i kdyz je to asi tak dobrych 20let, co jsem tuhle knihu cetla, utkvela mi v pameti a byla jako jedna z mala od jinyhc autoru, na kterou se nezapomina.....jinak styl Daphne miluji....