Má sestřenka Rachel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Psychologický román slavné anglické autorky je tragickým příběhem vášně, lásky a nenávisti, odehrávajícím se na počátku 20. století v Cornwallu. Děj románu se odehrává uvnitř rodiny mladého majitele panství, kam přijíždí z Itálie vyřídit právní záležitosti mladá a krásná vdova po jeho starším bratrovi. Během návštěvy dojde ke sblížení obou mladých lidí, ale vycházejí také najevo velice podivné okolnosti o sňatku, životě a úmrtí ženina manžela. Hluboký cit, od počátku odsouzený k zániku, končí romanticky vygradovanou tragédií titulní postavy a je pro zbytek života výčitkou jejímu partnerovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42980/big_ma-sestrenka-rachel-61w-42980.jpg 4.2118
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Dialog
Originální název:

My Cousin Rachel, 1959


více info...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Má sestřenka Rachel

chrudas
13. června

Zajímavé čtení, děj plynul tak akorát, nebylo napsáno nic zbytečně. Líbilo se mi to neustálé přemýšlení nad tím, jak tento příběh dopadne.

NikiGrouse
12. dubna

Poutavý příběh i prostředí. Měla jsem neustále dojem takového "pošmourna", což se k ději perfektně hodilo. Hlavní hrdinové mi do určité doby byli sympatičtí všichni. Pak se to zvrtlo a k Rachel i k tomu jejímu (co to bylo?) italskému panákovi jsem měla odpor. A ještě mě pořád napadalo: .. Filipe, Filipe, ty troubo:'(..Na tuhle knihu určitě jen tak nezapomenu. Zanechá dojem.


haki34
01. března

nalezena v knihobudce..něco mezi Agathou Christie a Větrnou hůrkou...temná atmosféra graduje, tragedie dříme kdesi v pozadí. Autorka pozvolna buduje napětí a natahuje nás jako žvýkačku. Kdo je Rachel ? jaká je ? oběť pomluv ? nebo travička a vražednice ? byl Ambrose nemocný ? a co vlastně chtěla po Phillipovi ? Hodně otázek, minimum postav, kouzelný Cornwall..a svým zůsobem otevřený konec. Hra na mačku a myš, a kdo byl vlastně kdo ? Jak píšou čtenáři předemnou - postavy nejsou černobílé...Daphne du Maurier to se slovy umí !

petrarka72
02.08.2021

Méně známý příběh autorky Rebeky a Hospody Jamajky - dávkováním tajemství, pečlivě budovanou atmosférou, šokujícími detaily a nenápadně gradovaným napětím srovnatelný s jejími nejlepšími příběhy. Nejednoznačnost charakterů Rachel a Filipa mě hodně bavila - a překotný závěr po volně plynoucích pasážích byl vlastně správně...

eraserhead
20.01.2021

Jak je u du Maurier zvykem, pronikavý, strhující a v jistém smyslu napínavý příběh o jednom hlupci a dobových poměrech. Výborně vykreslené charaktery i prostředí. Jen ten závěr byl na můj vkus moc zbrklý a "okatý".

laura
20.10.2020

Mrazivý, temný příběh lásky až za hrob. Četla jsem tuhle knihu už dvakrát - a stejně nevím, jak to vlastně bylo. Byla vinná? Byla nevinná?

Nádech tajemna, neustálé tápání, hra kdo z koho, čtenář do poslední stránky netuší, jak to dopadne a marně hledá pravdu. Alespoň já ji nenašla. Ale moc se mi to líbilo. Je to čtivé, napínavé, překvapivé, syrově obnažené, plné citů, ať už těch skrytých nebo předstíraných. Plné lži a přetvářky a také pravdy. Skryté tak hluboko, že po ní marně pátráme...

Určitě se k tomuto příběhu ještě jednou vrátím - protože nevědět je někdy horší než vědět...

Za starých časů se věšelo na Čtyřcestí.
Dnes už ale ne.

Tirisa
11.06.2020

Jen kvůli pomalejšímu rozjezdu, kdy jsem nevěděla, jestli se začtu nebo ne, strhávám jednu hvězdičku. Po příjezdu Rachel na panství už se knížka četla sama.

pingu1
04.03.2019

Četla jsem už dávno, ale líbila se mi :-)

1