Má sestřenka Ráchel

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Psychologický román slavné anglické autorky je tragickým příběhem vášně, lásky a nenávisti, odehrávajícím se na počátku 20. století v Cornwallu Děj románu se odehrává uvnitř rodiny mladého majitele panství, kam přijíždí z Itálie vyřídit právní záležitosti mladá a krásná vdova po jeho starším bratrovi. Během návštěvy dojde ke sblížení obou mladých lidí, ale vycházejí také najevo velice podivné okolnosti o sňatku, životě a úmrtí ženina manžela. Hluboký cit, od počátku odsouzený k zániku, končí romanticky vygradovanou tragédií titulní postavy a je pro zbytek života výčitkou jejímu partnerovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/42980/ma-sestrenka-rachel-ftq-42980.jpg 4.291
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Dialog
Orig. název:

My Cousin Rachel (1959)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Má sestřenka Ráchel

Přidat komentář
pingu1
04. března

Četla jsem už dávno, ale líbila se mi :-)

Alinka2
03. března

Autorka zde vyzdvihuje, kritizuje a varuje před ženskou marnivostí a tzv slepou láskou. Rachel je tu popsána jako ,,opravdová" žena - skvěle popsány její cit, emoce, změny nálad, charakter, a tento vzor ženskosti je ještě víc zvýrazněn postavou Filipa, který je stereotypem muže, protikladem k Rachel. Převládá napětí, které je založeno na dialozích mezi Rachel a Filipem.
Zatím moje první kniha od této spisovatelky a v žádném případě ne poslední.

,,Myslil jsem na to, co bych ji ještě dal. Měla už můj majetek, peníze a šperky. Měla mou mysl, mé tělo a srdce. Měl jsem už jen své jméno, ale stejné ona už nosila. Nic mi nezůstalo. Jedině strach."

LelaR
17.11.2018

Mám knížky od Daphne ráda, ale tahle mě moc nebavila. Četla se mi špatně

SteveP1
09.06.2018

Výborné a zábavné čtení a tradičně moc hezký čtenářský zážitek. Opět zde najdeme v míře vrchovaté to, co na autorce obdivujeme vždy a znovu: lehké pero, originální, promyšlený příběh, věrohodné prostředí i postavy, skvěle vykreslená atmosféra a psychologie jednotlivých postav, bohatý jazyk, působivé dialogy, obdivuhodné vypravěčské umění....
Platí zde beze zbytku to, co velmi výstižně řekl kdysi slavný francouzský spisovatel Louis Aragon, cit.: "Když čtu novely Daphne du Maurier, žasnu nad jejich dokonalostí a přestávám mít chuť dál psát, protože to už považuji za zcela zbytečné. Jsou totiž tak jazykově vytříbené a tak psychologicky či spíše parapsychologicky strhující, že zasahují samotné dno čtenářovy duše. Proč tedy dál nesmyslně usilovat o něco, co se jinému už veskrze dokonale podařilo.....?"

Asi mu dáme všichni za pravdu....

Blaník8
29.01.2018

Poetické, příjemné, čtivé....autorka si prostě umí udržet pozornost čtenáře. Pěkné čtení, když potřebuju oddechovku:-)...určitě sáhnu, až bude nálada, po další knížce této zajímavé spisovatelky:-)

aginecka
20.10.2017

Její styl si nespletete, přesto pokaždé překvapí. I tentokrát jsem se nemohla odtrhnout.

LadyKet
05.03.2017

Skvělý příběh. Moc hezky napsáno. Autorka pořád nechává čtenáře ve střehu a tápat, co je tedy pravda. Ráda si přečtu další knihy od této autorky.

Lucka11
28.01.2017

Zaujímavý príbeh o žene, ktorá opantá muža až na smrť....


Štítky

zfilmováno

Autor a jeho další knihy

Daphne du Maurier

Daphne du Maurier
britská, 1907 - 1989

všechny knihy autora

Kniha Má sestřenka Ráchel je:

v Právě čtených1x
v Přečtených144x
v Čtenářské výzvě10x
v Doporučených3x
v Knihotéce56x
v Chystám se číst47x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech1x