Únik

Únik https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25621/bmid_unik-HvI-25621.jpg 4 254 53

Romantický příběh o lásce anglické lady k francouzskému korzárovi se odehrává v 18. století. Román líčí rozhodování vdané ženy s dětmi, která se odhodlá k riskantnímu kroku - opustit manželství, z něhož vymizela láska a pokouší se začít nový život.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Dialog

Frenchman´s Creek , 1941

Vera Silent
18.09.2018 5 z 5

Ze zacatku takove prijemne povidani o ptackach a nesympaticke hrdince. Poslednich sto stran me ale strhlo na jeden zatah, hrdinka se stala uplne jinym clovekem, do Francouze jsem se zamilovala taky a ty zatraceny ptaky si ted pujdu vyguglovat. Konec me docela nas***, takze si to vemte, jak skvely je to pribeh, kdyz mu ani tak nelze vubec nic vytknout.

marie-anna
06.09.2018 3 z 5

Kniha mě bavila, je to krásné odpočinkové čtení, pokud vám nevadí romantika. Hlavní hrdinka se mi líbila a i když popisům přírody moc neholduji, krásně dokreslovaly děj knihy.

Eeli
20.07.2018 3 z 5

I přes fakt, že se mi kniha ve své podstatě vlastně ani moc nelíbí, byla jsem jí zaujatá po celou dobu čtení. Romantika smíšená s dobrodružstvím vytvořila šarmantní příběh s úchvatnými kulisami, příjemnými dialogy a originálními postavami, z nichž mi však žádná nebyla sympatická.

slimáčik
16.04.2018 5 z 5

Moja druhá kniha od Daphne Du Maurier a na rozdiel od stiesneňujúcej a napätej atmosféry Rebeky, som si užívala "dozrievanie" povrchnou londýnskou morálkou znudenej Donny vo vzťahu so šarmantným, hravo nápaditým a vonkoncom nie hrôzostrašným pirátom bažiacom po krvi (skôr vedúcom zápas dôvtipu s "anglickým súperom"), a bavila sa jej iskrivými dialógmi s Williamom.
To sú moje viac než tridsaťročné spomienky!
A keď sa mi veeeľmi žiada pohladiť si dušičku, pozriem si film z roku 1944 s
Joan Fontaine a Arturom de Córdova. =)

Jája92
03.02.2018 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, zaujala mě již svojí tajuplnou obálkou a následně nádherným příběhem.

Evaho73
25.01.2018 4 z 5

Majstrovský napísaná kniha, ktorú som zhĺtla, ako jednohubku.
Nádherné a neskutočne živé opisy, ktoré v čitateľovi evokujú pocity, akoby sa nachádzal priamo namieste a vdýchoval vôňu krásnej prírody premiešanej s vôňou morského vzduchu, v diaľke počúval spev vtákov a šumenie morskej zátoky...
Krásne dialógy a vynikajúco vykreslené charaktery všetkých postáv dodávajú tomuto dielu punc kvality.
Možno niekomu príde príbeh povrchný a ľahko predvídateľný, ale mne naopak prišiel veľmi prepracovaný, kde každé slovo, každé konanie a správanie všetkých postáv mali svoj význam.
Moja prvá kniha od Daphne du Maurier a veľká spokojnosť. Už sa teším na Rebeccu, pre ktorú si nechávam plný počet môjho hodnotenia a dúfam, že oprávnene.

ariel platto
24.01.2018 4 z 5

Moc pěkná kniha. Přestože vím, že tak je to správné a jinak to nešlo, jednu hvězdičku beru za konec příběhu...potřebuji číst už jenom knihy se šťastným koncem.

Allysa1985
23.01.2018 5 z 5

Francouzova zátoka má všeho tak akorát, přiměřeně romantiky, vtipné a živé dialogy, trocha toho dobrodružství a nepřeslazený konec, moc jsem si to užila.

85098211
25.10.2017 4 z 5

Poměrně dobrý a zajímavý příběh, jak už bývá u autorky obvyklé. Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla, ale to se občas stává ;-). Protože má však autorka i lepší knihy - u mne jednoznačně vede Mrtvá a živá :-), jednu hvězdičku ve finále strhávám...

Petra de Valo
08.03.2017 5 z 5

Milujem túto knihu, vždy sa mi zdala taká zvláštna, taká iná, presýtená vôňou kvetov a slaným povetrím. Prostý a komorný príbeh lásky, ktorá trvá iba jedno leto, ale vydrží po celý život. A možno raz, keď vtáčatá vyletia z hniezda, príde Dona do Finistère a znovu sa stretne so svojím Francúzom...

petunkav
29.09.2016 4 z 5

Knihu jsem brala jako oddechovku a to mi také splnila. Na můj vkus byla až moc "přeslazená". Možná jsme na tenhle druh čtiva neměla přesně tu správnou náladu - nevím. Každopádně špatná nebyla, žádné dlouhé popisy a vleklé části.

Pajina68
27.07.2016 4 z 5

Knihu mám doma, je moc pěkná.

Rebekah4
26.05.2016

Známá pod názvem Únik

koblizek8
16.05.2016 4 z 5

Daphne jako vždy nezklamala, ani ten konec nepokazila... moc příjemné čtení.

aginecka
21.04.2016 4 z 5

Mistrně vyprávěný příběh. Emocemi nabité dobrodružství podává téměř věcně; s nadhledem a často i vtipem (zaslouženě opěvované interakce s Williamem). Úsporný styl dodává důležitost každému slovu. Čtenáře netopí v citech, o to víc si romantický únik od reality užije/prožije. Barvité popisy Cornwallské krajiny přímo umožňují pocítit uklidňující chládek tajemné zátoky v rozpáleném letním dni a vy jen čekáte, odkud se vynoří opálený gentleman...

anna7042
26.03.2016 5 z 5

Přesně tak, v téhle knize oceňuji nejen krásný příběh, moudré a střízlivé hrdinčino rozhodnutí na konci, ale hlavně její dialogy s Williamem. Doporučuji nečíst dokecaný Únik 2 jinou autorkou. Parazitování na cizím příběhu tvrdě neuznávám, ať se to týká Mrtvé a živé, Věčné Ambry apod. Pro mě prostě špatné zkušenosti.

3nitka
01.01.2016 4 z 5

Ach, mať takého Williama, minimálne kôli tým dialógom. Príjemné čítanie.

Tesssay
25.11.2015 5 z 5

Původně jsem si knihu půjčovala, jako "milou oddechovku" a nic moc od ní neočekávala, ale velmi mile mě překvapila. Krásně se čte, a když právě nečtu musím přemýšlet nad myšlenkama, které do ní autorka vtiskla. Rozhodně to není moje poslední kniha od Daphne du Maurier :-)

anibeni
06.09.2015 5 z 5

Moc pěkná knížka... Autorka nezklamala... Celá kniha byla velmi milá, příjemná a to, že konec byl takový, jaký byl, no, s tím se nedá nic dělat...

Luccy78
01.05.2015 3 z 5

Pěkný příběh, ale jak já nesnáším otevřené konce! Můžu se dohadovat, ale nemám potvrzeno a to mě ničí..