Paja85 Paja85 komentáře u knih

Měděný jezdec Měděný jezdec Paullina Simons

Do knížky jsem se nemohla prvních cca 30 stránek vůbec začíst, jediné co mě drželo dál bylo kladné hodnocení zde. Nakonec jsem se začetla, přímo hltala...a z knížky jsem prostě nadšená. Opravdu moc pěkné, čtivé, hlavní hrdinka neuvěřitelná

28.03.2015 5 z 5

Když běhá žena Když běhá žena Alexandra Heminsley

Knížka se mi líbila, ale hlavně proto, že běhám :-)

25.03.2015 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Knížka se mi moc líbila, první od Jodi...ze začátku jsem se bála, že to bude nuda...chlap v komatu...ale nenudila jsem se a druhá polovina byla poměrně svižná :-)

17.03.2015 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Autorčina poslední kniha se mi moc líbila. Musím přiznat, že mi její poslední knihy přišly slabší, takže Nejtemnější hodina pro mě bylo příjemné překvapení. Líbilo se mi také, že autorka (ačkoliv mě tato tématika baví ) opustila od Anglie 11 stol.a podobně a zabrousila spíše do historie nedávné. Jinak kniha je klasicky Erskinovská, střídání časových linek, atd...pro mě prostě její klasika, která mě baví

11.03.2015 5 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Knížku jsem si půjčila bez předchozí recenze, jen tak náhoda, po přečtení knihy s Láskou Rosie, která mě vlastně moc neoslovila. Veděla jsem ale, že je to autorka P.S.miluji tě, takže jsem si knihu půjčila. Moooc se mi líbila, jedna z takových těch krásných knížek, co pohladí.

07.03.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Knížka jako taková se mi líbila, byla čtivá, ale závěr a důvod vraždy mi přišly zvláštní...

04.03.2015 4 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Musím říct, že jsem tuto knihu brala jako takovou oddechovou...a to mi bylo i dodáno...přečtená za dva večery. Další knihy od autorky už číst nebudu, myslím, že to bude na podobné brdo...

25.02.2015 4 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Knížka se četla poměrně dobře, některé pasáže mě moc nebavily. Kniha mi přišla hodně podobná jako Poselství růží, které se mi sice moc líbilo, na druhou stranu ale opakovaný vtip nemusí být vtipem...nejsem si úplně jistá, jestli budu ještě další knihy od autorky číst...

23.02.2015 4 z 5

Měl to být hezký život Měl to být hezký život Andrea Coddington

Od knihy jsem nic nečekala...a tím nic myslím nic. A dostala jsem mnoho víc. Vyrostla jsem na Sexu ve městě, takže jsem si v popisech newyorských ulic libovala. Děj pěkně plynul a bohužel poslední část jsem ořvala jak dlouho nic...opravdu smutné.

18.02.2015 5 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Musím říct, že se mi knížka líbila. Pozadí čínských reálií pro mě bylo něco nového a neobvyklého a byla jsem moc ráda, že jsem se něco nového dozvěděla. Zajímavé také bylo, jakou zápletku autor pro knihu vymyslel. Milostný příběh v pozadí mě vyloženě potěšil :-) Takže za mě super!!!

16.02.2015 5 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Musím říct, že knížka mě prostě bavila, tak jak se to od knihy očekává. Těšila jsem se na každé další čtení jako malé děcko. Příjemný příběh :-)

09.02.2015 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Musím říct, že jsem prostě čekala trochu víc. Příběh mi přišel moc upovídaný, forma dopisů mě kdovíjak nezaujala, tím, že vše bylo vyprávěno zpětně mi chybělo víc akčnosti. Dialogy v "chat" místnosti jsem jen projížděla očima...příběh byl sice hezký, ale dle mého nijak vyjímečný

02.02.2015 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Na knížku jsem se moc těšila, předchozí dvě knížky od této spisovatelky pro mě byly příjemné překvapení. Mé očekávání tudíž bylo obrovské a bylo v podstatě splněno. Ze začátku byla knížka na můj vkus jen trochu zdlouhavá, ale s každou novou stránkou nabírala kniha spád a směr. Od druhé poloviny nasedáte na rychlík z kterého vysednete až v poslední kapitole. Kniha má šokující tajemství a ne jen jedno, je nádherná svým prostředím a láskou, která na vás z ní dolehne až divoké australské přírody. Knihu bych s klidem doporučila pro svou kamarádku, maminku i babičku :)

25.01.2015 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížka se mi líbila, i když musím přiznat, že mi styl psaní ze začátku nesedl a při první třetině knížky jsem se pořád nemohla uplně začíst. Každopádně kniha byla pěkná, příběh zajímavý a patří mezi jedny z lepších knížek, co jsem četla

20.01.2015 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Musím říct, že už jsem dlouho nečetla knihu, která by byla tak "čistá". Nebyly v ní sprosté slova, příliš otevřený popis sexu a podobně. Je to kniha, kterou bych se nestyděla půjčit babičce nebo mamince. Kniha byla moc pěkně napsaná, čtivá, trochu mi vadila ta zbožnost, která ale asi k Itálii patří. Část, kdy si hrdinové budovali život v New Yorku se mi moc líbil. Obecně musí říct, že to byla moc hezká knížka.

11.01.2015 4 z 5

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Knížka se mi moc líbila, otevřený konec mě trochu překvapil, i když jsem o něm již věděla z jiných recenzí. Bylo to velkolepé, detailně popsané a moc se mi nechtělo svět Sugar opouštět. Pěkná knížka, čtivá a ten počet stran nebyl překážkou, právě naopak.

07.01.2015 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Knihu jsem si půjčila v knihovně po přečtení knihy Tajemství letního odpoledne, kterou vlastním...měla jsem velký problém se začíst, kniha mě chytla kolem 200 stránky...kdy už jsem to chtěla vzdát, protože mě nebavil děj. Nakonec jsem vydržela a kniha v druhé polovině nabrala spád. Byla nakonec pěkná a od autorky si pujčím i její další knihhu

28.12.2014

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Užasná - příjemná kniha. Moc se mi líbila a od spisovatelky si přečtu všechny

28.11.2014 5 z 5

Duch místa Duch místa Samuel Shem (p)

Téma bylo zajímavé, některé pasáže jsem ale jen tak prolítla, protože mi přišly trochu zdlouhavé. Kniha jako celek špatná nebyla, ale znova bych ji nečetla

24.11.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

hezká knížka, líbila se mi moc

14.11.2014 5 z 5