Paja85 Paja85 komentáře u knih

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Knížka mě prvních cca 200 stran nudila tak, že jsem myslela, že ji odložím. Dialogy mě nebavily, tak nějak jsem pořád čekala, kdy se to rozjede a nebýt pozitivních ohlasů zde na databázi, knihu bych odložila. Když na cca 200 straně převzala vyprávění z 90% zmizelá Alice, kniha nabrala konečně spád. Rozuzlení nečekané, autorka nezklamala a i přes prvotní zdlouhavý rozjezd si autorka zaslouží pochvalu.

05.09.2015 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha se mi moc líbila, začtení chvíli trvalo, ale možná to nebyla chyba knížky :) Vyprávění z války bylo autentické, děsivé. Kniha i její závěr super

01.09.2015 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Opravdu skvělá kniha. Právem získává 5 hvezdiček!

16.08.2015 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Knížka se mi líbila moc. Měla spád a nechyběla ani šokující odhalení...:-) dobrá práce!

08.08.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Ale ano, musím říct, že se mi kniha líbila. Začtená jsem byla eins zwei, což jsem poslední dobou měla spíš problém. Knihu jsem četla nezvykle dlouho jen proto, že jsem neměla dostatek volného času, jinak bych ji schlamstla jak malinu :-) kdo byl vrah bylo pro mě překvápko a tak to má být. Líbilo!!! Příště zase!

02.08.2015 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Velice dlouho jsem se začítala, ještě při straně 100 jsem neměla vůbec žádný důvod v knize pokračovat, chyběla mi akce, napětí, zbytečně dlouhé popisy nedůležitých věcí. Nakonec jsem vydržela, kniha se mi od druhé poloviny líbila.

20.07.2015 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Tak jako co na to říct...hlavní hrdina zajímavý, pořád se omlouval stylem : ale co já o tom můžu vědět a podobně, do toho měl zmáknuté spisovatelé, fyziku, faunu...a další věci házel z rukávu. Milostná zápletka byla až neuvěřitelně snadná...až se mi celé knížce nechce prostě ani věřit...upřímně, to už Harry Hole je víc uvěřitelný. Dávám 4 hvězdy, jedna je za Jo Nesba, jinak za knížku by byly max tři. Četla se dobře, ale tak nějak to nebylo ono. Bohužel. Dalšímu dílu ale šanci dám!

06.07.2015 4 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Musím říct, že to bylo dobré...forma byla jiná, než je zvykem, ale časem jsem tomu celkem přišla na chuť. Kniha měla spád a když to řeknu tak lidově, byla to prostě celkem dobrá "úchylárna"...:)

19.06.2015 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Z počátečních rozpaků, že kniha je žánrově úplně mimo můj styl jsem se přenesla cca po 100 stranách, kdy jsem se bavila nad minulostí Cheryl a čím dál víc mě zajímalo její putování po PCT a byla to jedna z mála knížek, kdy při každé straně navíc jsem se bavila víc a víc :)

12.06.2015 5 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Kniha se mi ze začátku nezdála...ty náhody a vše mi přišlo přitažené za vlasy, kniha byla ale čtivá a na konci se vše náležitě vysvětlilo :) Za mě bezva knížka!

05.06.2015 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Knihu jsem přečetla za 4 dny, bylo by asi na místě napsat, že se mi líbila. Skutečně ano, myšlenka, že se hlavní hrdinka přesune v čase byla zajímavá. První 2/3 knihy se mi líbily moc, ale konec byl na mě až moc supermanovský a vlastně nevím, zda mám moc chuť do pokračování. Navíc neustálé výbuchy vášně a lásky byly po čase ohrané.

24.05.2015 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Musím dát jen 3 body, protože jsem se až do strany cca 300 nudila. Nemůžu si pomoct, prostě jsem se do ní nemohla zabrat. Posledních 130 stran mělo ovšem spád a vše do sebe pomalu začínalo zapadat.

19.05.2015 3 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Kniha byla přesně můj šálek kávy, nějaká ta záhada, napínavý a lidský příběh. Moc jsem se bavila a teším se na další knihu od autorky

14.05.2015 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

POLICIE od Jo Nesbø dočtená! Uf - to byla jízda. Původní plán byl si knihu pořádně vychutnat a ne ji schlamstnout za 2 dny! Perfektní!

03.05.2015 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Z knihy jsem byla nadšená. Líbila se mi mnohem víc než Manželovo tajemství. Těšila jsem se, co se stane, když se Alici vrátí pamět :)

20.04.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Pěkná kniha, je spíš pro náctileté...:-)

17.04.2015 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Kniha byla pěkná, asi bych lhala, kdybych neřekla, že jsem čekala o maličko víc. První polovina knihy mi utekla rychle, líbila se mi, jistá spojitost s Hunger games zde určitě je. Druhá polovina knihy se mi zdála maličko nudnější

12.04.2015 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha se příjemně četla, tajemství bylo po 100 stranách jasné, po 200 stranách oficiálně prozrazené a pak už jsem jen čekala, jak se s ním naloží dál. Kniha mě bavila, především druhá polovina. Jen jsem asi čekala ještě malinko víc, ale v pohodě. Příjemná kniha :)

09.04.2015 4 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Pro mě zklamání...abych byla upřímná, přečetla jsem ji především proto, aby mi nechyběla ke dvoum předchozím. U knížky se střídaly pasáže, které jsem hltala a které mě něbavily ( např.vzpomínky na dětství ) V první třetině knihy, kdy se vyrovnává Alexandr s válkou bylo někdy jeho chování až mučivé, neustále se střídající výbuchy a sexuální scény mě počase nudily, jak už tu bylo řečeno, děj bych zkrátila na polovinu a byla by to báječná kniha jako dvě předchozí.

04.04.2015 3 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Kniha se mi líbila a četla stejně dobře, jako Měděný jezdec. Pokračování jsem navázala hned na první díl, takže mi ani nepřišlo, že se jedná o jinou knihu a že bych ji měla i jinak hodnotit. Jsem zvědavá na poslední díl

31.03.2015 5 z 5