Pája699 Pája699 komentáře u knih

Výzva Výzva Elle Kennedy

Elle Kennedy píše fantasticky. Ne bez důvodu patří k mým oblíbeným autorům. Její knihy pobaví, jsou plné humoru, „vážných témat“, no prostě se nenudíte ani na chvilku. Knihy mám vždy přečtené v rekordním čase .-) Hokejisti jsou moji oblíbenci a na příběh Conora Edwardse a Tay jsem se těšila a zklamaná jsem nebyla. Conor je sympaťák a zlatíčko, u Tay jsem to měla trošičku těžší s těmi sympatiemi a celkové její dětinské chování mě občas zvedalo ze židle. Konec zbytečně natahovaný, ale dopadlo to tak jak mělo. Celá série určitě stojí za přečtení!

09.02.2022 5 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Trošičku slabší než předešlé díly, ale i tak mě to bavilo a čtení jsem si užila na 100%. Náhradní šéf, který je spíš na pár facek si moc sympatií nezískal :-) ale Lottie a její tým to ustojí a hravě si s tím poradí a jak jinak, případ vyřeší do zdárného konce. Tohle byla asi první kniha od autorky, kdy jsem si tipla vraha skoro od samého začátku. Závěrečné kapitoly slibují zajímavé pokračování…snad se dočkáme .-)

07.02.2022 4 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

U tohoto posledního dílu ze série mám takové smíšené pocity, jak vůbec hodnotit. Z názvu knihy mi běhal mráz po zádech. Sliboval hodně tajemna z řeky Temže…..Celá série se mi líbí a mohu ji jen doporučit! Bohužel tento díl je ale za mě nejslabší..po pravdě mě nezaujal příběh, ale psáno je to čtivě. Bylo mi ctí poznat Lacey Flintovou :-)

04.02.2022 3 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Tak tohle byl vážně strhují příběh, waw! Díky mým knižním přátelům můj seznam knih asi nikdy neskončí :-D ale to vůbec nevadí, díky tomu jsem narazila na tuto knihu se skvělým příběhem. Pro Finn Millerovou její příběh začíná po její smrti, kdy přišla o život při tragické autonehodě. Bylo vážně fascinují sledovat to z toho úhlu pohledu. Skvěle vylíčené postavy, jejich chování, chvilkami až člověk žasl kam až je schopen zajít. Každý se s tragédií vyrovnává po svém. Za mě jedno velké doporučení. A nakonec musím ještě pochválit krásnou obálku knihy.

31.01.2022 5 z 5

Stingerův pád Stingerův pád Mia Sheridan

Příběh Grace ( Pampelišky ) a Carsona si zamilujete od první kapitoly. Nádherně u nich fungovala chemie, vášeň, dobrodružství. Byla jsem na tento příběh natěšená. Jeden z hlavních hrdinů je pornoherec…říkala jsem si konečně nějaká změna od bohatého vlastníka firmy. Zklamaná jsem nebyla, jen jednu hvězdu ubírám ze „prostředek“ knihy, kde se přeskakovali časové úseky. Ty mě upřímně moc nebavily a přišlo mi to nedotažené. Jinak ale perfektní příběh!

31.01.2022 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Napínavý, čtivý, zamotaný a poutavý příběh, který byl prostě pecka. Za mě mohu říct, že mě bavil o něco více, než Loutkové divadlo. Od čtení se nešlo prostě odtrhnout. Poe a Tilly byli bezvadní již v prvním díle, v tomto opět nezklamali Prostě pecka dvojice, která přijde na všechny záhady. Jsou vtipný, milý. Už teď se na celou partu vyšetřovatelů těším v dalším pokračování.

26.01.2022 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

(SPOILER) Vtipný, bláznivý příběh Becci a Mike mě bavil. Becci byla správně střelená a Mike sympatický. Jako zajímavá vesnička, o tom žádná…tam co se všechno nedělo :-D Příběh Mikeovi babičky mě vzal za srdce. Pátrání po dopisech a co všechno a přesně se stalo před x lety mě bavilo daleko více. Tohle pátrání mělo něco do sebe…až na ty těžko uvěřitelné náhody. Opravdu dojemný příběh. Celá kniha určitě stojí za přečtení, spisovatelka mě nezklamala.

24.01.2022 5 z 5

Cizí dluh Cizí dluh Kinga Litkowiec

Asi jsem divná, ale mě to svým způsobem bavilo, stránky mi mizeli pod rukama. Taková drsnější Pretty women :-D Jen bych upřímně čekala „nějaký“ děj, zvrat, komplikace čehokoli..no snad se to autorce podaří v dalším díle. Zatím si ale nejsem tak úplně jistá, jestli chci číst, jak se drsný mafián Liam mění v podpantofláka :-D Jessici mi bylo ze začátku líto, do jaké situace se dostala vinnou vlastního otce...pak mě ale začala svými nekonečnými otázkami vytáček jako Liama. No udivíme co přinese pokračování…..

18.01.2022 4 z 5

Smrtící samota Smrtící samota Lisa Gardner

Jednoznačně nejslabší kniha od autorky co jsem četla, ALE to neznamená, že je kniha špatná Příběh má spád a skoro až do samého konce jsem si na 100% nebyla jistá, kdo zatím vším stojí a jak to všechno bylo. Poslední stránky mě dost překvapily. Zajímavé, svižné. Jediné mínus byl vleklý začátek. Shrnula bych to do jedné kapitoly a ne na čtvrt knihy .-)

17.01.2022 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Tak tohle byla hooodně moderní Popelka :-D Penelope je svéráz, temperamentní a s hodně prořízlou pusou. Nebere si servítky s nikým a s ničím. Občas jsem si říkala, jestli už to není přes čáru to její chování, ale víte co, nebylo…krásně to fungovalo. Ta její nevymáchaná pusa a ty hlášky mě dostávaly do kolen na každé stránce. Bylo to vtipné, milé a mě to bavilo. Smála jsem se od první do poslední stránky. Jen bych vytkla, ten uspěchaný konec. Postava Cama mi byla možná o něco víc sympatická, než hlavní hrdina Jake. Bohužel jeho postava dostala málo prostoru.

13.01.2022 4 z 5

Sleduji tě Sleduji tě Michael Robotham

Příběh Marnie Loganové je určitě napínavý, šílený, mrazivý a vážně i zamotaný. Ten pocit, že tě někdo pořád sleduje, manžel zmizel beze stopy…Joe s mým oblíbencem Ruizem to zapeklité klubko rozmotají jako vždycky :-) Příběh jako takový nebyl špatný, ale přiznám se, že autor má lepší knihy. Tady se žádný waw efekt nekonal a ani nic, z čeho bych si sedla na zadek.

11.01.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

(SPOILER) Tak tohle byla prostě paráda a ke konci neskutečná jízda. Jednu hvězdičku ubrat musím..cca do 150 stránky to na mě bylo trošičku vleklé, ale pak se ta horská dráha rozjela a nešla zastavit. Konec rovněž slibuje a naznačuje jisté pokračování. Já osobně držím palce, musejí být potrestaný všichni, za to, co udělali. Washington Poe a Tilly mi přirostli k srdci a tvoří vtipnou dvojku. Místy se opravdu i zasmějete. Už se nemůžu dočkat druhého dílu .-)

07.01.2022 4 z 5

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

(SPOILER) S tímto originálním příběhem Mickey a Juliana jsem vstoupila do Nového roku. Námět super, ale tak nějak mi přijde, že autorka zabila potenciál. Chtělo by to více rozvinout….určitě tohle téma si zaslouží pozornost. Docela brzo mě napadlo jaké Julian skrývá tajemství…jen jsem čekala jak se s tím autorka popere. Nejvíce mě asi štvalo a zároveň mrzelo chování obou rodičů. Svoje děti naprosto odepsali. Kniha se ale čte sama, i když nadšení a dojem z knihy je bohužel menší.

05.01.2022 3 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

(SPOILER) Útěk ze světa je určitě zajímavý příběh, ale čtení není určeno pro každého. Já bohužel spadám do té skupiny, která nemá ráda sektu a takovéto „vymývání“ mozků a promluvy s bohem se mi čtou těžce a upřímně mě to nebaví. Nalijme si čistého vína, kniha je i předvídatelná, takže ani žádné waw efekty se nekonaly. Lucinda Berry ale umí peckově psát, tkž když to vezmu s nadsázkou, kdyby napsala sebe větší blbost, tak já to zhltnu jak malinu :-)

30.12.2021 3 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Gardner

Výborné, tohle čtení jsem si fakt užila. Příběh se do vás zasekne svými drápky a nepustí až do samého konce. Nalezení 6 mrtvých holčiček….a příběh začíná.. Lisa Gardnerová opravdu umí psát! Příběh je od samého začátku velmi promyšlený a napínavý. Gradující rozuzlení. Jednoznačně doporučuji, stojí to za to.

28.12.2021 5 z 5

Smrtihlav Smrtihlav Franck Thilliez

Tak tohle byl zase masakr. Jelikož jsem tuto sérii začala číst na přeskáčku, tak mi zase tolik nevadilo číst druhý díl jako poslední :-D I když určitě doporučuji číst postupně, kdo se teprve chystá na tuhle neskutečnou jízdu. Tento díl mi doplnil některá prázdná místa a přinesl odpovědi z Sharkova soukromí a jeho psychického stavu.Vraždou v kostele všechno začíná..brrr. Připravte se na děsivou, hrůzostrašnou a místy až brutální jízdu.

28.12.2021 5 z 5

Matčin hrob Matčin hrob Lisa Regan

Tak tohle byla hodně dlouhá sonda do Josieho dětství, které bylo upřímně děsivé a kruté. Neskutečná jízda tento díl, kdy pomalu ani nedýcháte a padá vám brada překvapením z celkového rozuzlení. Za mě jednoznačně zatím nejlepší díl ze série. Nějak mi došla slova jak napsat, že tento díl je prostě skvělý :-)

21.12.2021 5 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Další úžasná kniha od Tess Gerritsen. Tady by se napětí dalo krájet…. Dvě jeptišky..jedna brutálně zavražděná, druhá bojuje o život a další mrtvoly přibývají. Za mě úžasně zpracované…rozuzlení vám vyrazí dech. Líbili se mi i linie ze soukromí jak Jane, tak Maury. Za mě peckovní čtení, které můžu s čistým svědomím doporučit.

17.12.2021 5 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Uffff, tak tohle byl neskutečný boj knihu dočíst. Těšila jsem se na případ policisty Richarda Linvilla, který byl brutálně zavražděn. Co skrývá jeho minulost? Jaké tajemství vedlo až k jeho smrti? Místo toho se více méně v knize řešil druhý příběh Stelli a Jonase Cranových + Denis Shove a Tereresay Malyanová, který mě nebavil. Sem tam se to místy prolíná….ALE..dlouhé, nudné pasáže, zbytečně natahované. S knihou jsem se trápila 7 dnů a jsem ráda, že to mám za sebou a můžu se pustit do čtení jiné knihy.

14.12.2021 2 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

(SPOILER) Tak já jsem z knihy opravdu nadšená, unesená..předčila mé očekávání a překvapila. Líbilo se mi jak vyprávění z pohledu Claire, tak i Evy, i když Eva mě bavila o trochu více i vzhledem k její minulosti, která je v knize do puntíku popsaná. Její vztah se sousedkou. Na jeden okamžik mě i napadlo, jestli není na ni nastrčená :-) Každá z nich má svoje tajemství, svoji minulost, chtějí začít znovu..povede se jim to? Jak je psáno na obálce knihy…dvě ženy….dva lety…..jediná šance zmizet. Jak tohle všechno dopadne? Musím se přiznat, že epilog mě málem dohnal k slzám…tak nějak jsem čekala happyend pro obě hrdinky příběhu…to je prostě osud…..

"Všechno, co sis kdy přála, je na odvrácené straně strachu."

09.12.2021 5 z 5