Paja11.11 Paja11.11 komentáře u knih

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

Celkové zasazení příběhu do minulosti bylo zajímavé, čtivé a některé zvraty dost překvapující.
Vztah Matthewa a Diany se vyvíjí ještě více a stejně tak i vztah Diany k magii.
Jediné, co bych knize mohla vytknout, jsou příliš detailní a zdlouhavé popisy, naštěstí se v knize ale neobjevovaly často.

28.10.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Opět napínavé až do konce. Chvílemi dost brutální, kdy jsem po kapitole musela vydýchávat zážitek, který nám autor popsal. Vyřešení vraždy rozhodně nečekané a vrahův příběh byl více než zajímavý. Chris Carter nezklamal.

14.10.2021 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Přečetla jsem podruhé po několika letech a musím říct, že mě stále neomrzela. Vývoj vztahu mezi Milesem a Alex, zápletka ve škole a Alexina schizofrenie (kvůli které v podstatě nevíte, co je uvnitř její hlavy anebo skutečné) je napsáno čtivě a hezky, není co vytknout.

23.09.2021 5 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Z prvních cca 50 stran jsem byla rozpačitá, přemýšlela jsem, jestli knihu vůbec číst a raději ji neodložit, jelikož mě nebavila. Jsem ale velice ráda, že se to nestalo. Najednou jsem knihu hltala a nechtěla jsem ji dát z rukou.
Musím říct, že jsem si zamilovala Matthewa a jeho chování k Dianě a celkově kniha byla napínavá, čtivá a objevovaly se v ní zvraty, které člověk nečeká. Rozhodně si přečtu další díl.

14.08.2021 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Nejlepší kniha, kterou vlastním. Při čtení mi bušilo srdce a nechtěla jsem knihu odložit z rukou. Přečteno za pár dní a určitě se k ní budu vracet. Pomohla mi změnit mé smýšlení.

07.08.2021 5 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Kniha předčila mé očekávání. Děj byl napínavý od začátku až dokonce, spoustu zvratů (některé byly očekávané, ale z většiny jsem měla pusu dokořán). Celá kniha napsaná ve formě dopisu má větší důvod, než si člověk myslí, stejně tak sezení s panem Wrightem. Všechny otázky, co si může čtenář pokládat, jsou v knize zodpovězeny. Propracovaná a čtivá kniha, vřele doporučuji.

11.05.2021 5 z 5

Nebe Nebe Honza Doležal

Naprosto jsem si zamilovala tuto knihu. Skvělé básně, krásné ilustrace, není co vytknout.

16.02.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knihu jsem přečetla dvakrát a musím říct, že čím jsem starší, tím na mě působí jinak. A to způsobem, kdy jsem poslední čtvrtinu knihy proplakala a i když by se dalo říct, že je to příběh lásky jako z pohádky, tak není přeslazený, jelikož zde „bolest vyžaduje procítění" a autor píše tak skvěle, že se to člověka dotkne a bolest procítí s hlavními hrdiny. Nádherná a čistá kniha.

28.01.2021

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Chris Carter opět nezklamal. Další skvěle promyšlené vraždy. Tak brutální, kdy až mrazilo a nastal nepříjemný pocit. Nelze nic vytknout, jen mi chybělo pohroužení se do soukromí Huntera a Garcii, ale věřím, že to přijde v dalších dílech.

14.01.2021 5 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Musím přiznat, že do prvních 100 stran jsem si myslela, že knihu vůbec nedočtu. Styl psaní mi vůbec zprvu nesedl, neorientovala jsem se o čem a o kom je řeč, docházelo k až moc detailnímu popisování něčeho, co nebylo podstatné. Po 100 stranách jsem si na styl psaní začala zvykat, detailní popisování zbytečností zmizelo a kniha mi později způsobila mrazení a bušení srdce. Opravdu silný příběh, knihu jen vřele doporučuji, jen je mít třeba trpělivost se stylem psaní, se kterým se dá později vyrovnat.

06.01.2021 4 z 5

Muž pod jmelím / Ve vlčím rouchu Muž pod jmelím / Ve vlčím rouchu Glenda Sanders

Muž pod jmelím byl klasický román pro ženy, muž ve vysokém postavení, co se zamiluje do obyčejné dívky. Na oddychové čtení, kdy člověk nepotřebuje žádnou zápletku, doporučuji.
Ve vlčím rouchu už nějaká větší zápletka byla, konec byl i dost překvapující, akorát více pohádkovější než Muž pod jmelím.

03.01.2021 4 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Nádherné básně. William Shakespeare hold psal vše báječně. Určitě doporučuji. Ti, kdo mají rádi poezii, by jim Sonety neměli chybět v kategorii přečtených knih.

02.01.2021 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Jakožto velký fanoušek Přátel jsem si tuhle knihu musela koupit a rozhodně toho nelituji. O Přátelích jsem zjistila ještě více nových věcí než jsem doufala. V pár částech ale byly zajímavosti tak nepříjemně zdlouhavě napsané, až to přecházelo do nudného čtení.

11.11.2020 4 z 5

Prdel! Prdel! Nela D. Aston

Tohle určitě není pro každého. Ale mně se to líbilo, je to přeci jen něco jiného. Jsem ráda, že mi to dodalo jen další doporučení na knihy. Navíc jsou zde poučné texty, skvělá básnická díla a nebo i vtipné úryvky. Ozdobeno krásnými ilustracemi a i fotkami, není co vytknout.

11.11.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Mám dojem, že každý díl je lepší a lepší, i když se mi to zdá nemožné. Napětí gradovalo a gradovalo. Vraždy jsou jen originálnější a vrahův příběh taktéž. Opět mě i autor rozplakal a nechal mě napnutou jako kšandy až do konce.

20.09.2020 5 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Knihu jsem se bála přečíst, detektivky mám sice ráda, ale žádnou jsem ještě nečetla, kde by se vyskytovalo nadpřirozeno. Musím říct, že to nebyla žádná fantasmagorie jakou jsem čekala. Kniha se četla velice dobře, příběh byl napínavý, gradoval a na konci jsem měla i slzy v očích. A myslím, že každý vidí, jakou má kniha nádhernou obálku, to už je jen třešnička na dortu.

18.08.2020 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Opět poutavý příběh, který skrývá více nechutností než první díl. Člověka děj chytne a nepustí. Čtivé, napínavé (napětí stoupá a stoupá, i když si myslíte, že už to snad není ani možné). Detektivové jsou stále naprosto skvělý a spisovatela fantazie ohledně vražd taktéž. Vůbec není knize co vytknout.

25.07.2020 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Přečteno za 2 dny. Ohromně napínavý příběh. Stejně dobrý jako první kniha, možná o trochu lepší. Konec mi vyrazil dech, střídal se mi úsměv s otevřenou pusou a slzy v očích. I když v prvním díle mi někdy Jude lezla na nervy, musím říct, že v druhém se mi vztah k ní o hodně zlepšil. Měla bych jen jednu malou výtku, myslím, že někdy autorka popisuje věci zbytečně až moc věci dopodrobna. Už se nemůžu dočkat, až se mi do rukou dostane další díl. Tajně doufám, že vztah mezi Cardanem a Jude skončí jen dobře.

23.07.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Myslím, že jsem objevila jednoho z nejlepších spisovatelů. Příběh chytne a nepustí. Vystřídali se mi u něj snad všechny emoce, člověk se zasměje, v jednu chvíli jsem měla i v očích slzy. Je to neskutečně dobře a napínavě napsané. A Hunter a Garcia? Ty detektivy jsem si naprosto zamilovala. Určitě sáhnu po dalším díle.

22.07.2020 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha se četla dobře, sáhla jsem si pro ni kvůli oddychovému čtení a udělala jsem dobře. Oddychovka jak vyšitá. Ale myslím si, že je to zbytečně zdlouhavé, klidně bych alespoň 200 stran ubrala a bavilo by mě to více. Samozřejmě děj je spíše pohádka a někdy mě Anna i štvala svým chováním. Každopádně až si zase budu chtít přečíst oddychovku sáhnu po druhém díle.

18.07.2020 3 z 5