Paja11.11 Paja11.11 komentáře u knih

Sedlák proti Hitlerovi Sedlák proti Hitlerovi Erna Putz

O Františkovi jsem doposud nevěděla a jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou.
Z prvu mi dělal problém, jakým způsobem je kniha napsaná, ale později jsem si zvykla.
Každý příběh z tohoto období člověka zasáhne a zde tomu nebylo jinak.

22.11.2022 4 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Kniha mě příjemně překvapila. Byla čtivá a hlavní hrdina mi velmi sedl.
Příběh byl velice zajímavý a napsaný tak, že jsem hltala každou stranu.
Není co vytknout.

07.11.2022 5 z 5

Pavučina závislosti Pavučina závislosti Jiří Heller

Kniha se četla dobře, vše bylo vysvětleno jednoduše a zajímavě.

01.11.2022 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Kniha se četla dobře a rychle, ale měla jsem velký problém s hlavní hrdinkou, která mi nesedla. Hrdinka mi přišla až moc dětinská a nevyspělá.
Ohledně příběhu jsem dostala přesně to, co jsem čekala, ale bohužel to na mě místy působilo až moc primitivně.
Na oddych je kniha dobrá, ale víckrát ji číst nebudu.

31.10.2022 2 z 5

Zůstane to v rodině Zůstane to v rodině Martin Váša

V knize se v podstatě nic převratného neděje a i přesto jsem musela hltat další a další stránku, jelikož je kniha napsaná velice čtivě.

20.10.2022 5 z 5

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

Některé povídky mi nesedly, některé byly šílené a fascinující, ale dohromady to stvořilo velice příjemně čtivou sbírku povídek.

10.10.2022 4 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Kniha je jednoduchá na čtení a zajímavě zpracovaná. Při čtení jsem se zasmála a jednou mi i slza ukápla, bohužel některé pasáže mi ale přišly nezajímavé či zmatené.
Doporučuji knihu na oddychové čtení.

15.09.2022 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Každý díl jen vychvaluju a u tohohle tomu nebude jinak.
Čtivé, napínavé, gradující a ačkoliv jsem přemýšlela, kdo by vrahem mohl být, tak jsem opět byla překvapená, jelikož mě tento člověk nenapadl.
Chris Carter je vynikající autor, který asi nikdy nezklame.

25.08.2022 5 z 5

Môj priateľ Ježiš Môj priateľ Ježiš Lars Husum

Ze začátku mi kniha přišla brutální, což jsem nečekala, ale v druhé polovině byla kniha úplně odlišná od té první.
Kniha byla čtivá, příběh byl zajímavý a originální, ale z konce jsem byla dost zmatená a řekla bych, že mi na něm něco vadí.

08.08.2022 4 z 5

Jsem mile překvapena, ačkoliv některé povídky byly horší, tak se mi obecně tato kniha povídek líbila. Děsil mě popis jak různých skutků (např. Černý kocour), tak hlavně míst (např. Jáma a kyvadlo).
Povídky se četly dobře, ale člověk musel vnímat každé slovo, jakmile mu něco uniklo, ztratil se ihned v ději, takže to nebylo úplně lehké čtení, i přesto není ale co vytknout.

25.07.2022 5 z 5

Co se skutečně stane po smrti Co se skutečně stane po smrti Andrew McLauchlin

Tohle bylo velmi náročné čtení. I když autor laicky vysvětloval různé teorie, tak jsem se bohužel ztrácela a nedokázala vnímat, tudíž jsem musela přeskakovat. Bylo zde ale spousta zajímavých informací, bohužel jich ale pro mě bylo málo.
Obecně jsem od knihy očekávala něco jiného.

17.07.2022 3 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Při každé autorově knize si říkám, že už další brutálnější být nemohou, ale pokaždé mě Carter vyvede z omylu.
Tento díl se četl rychle, opět skvěle napsáno. A ačkoliv některé části knihy byly na mě opravdu moc, tak jsem musela číst dál a dál, jelikož mě kniha opět neuvěřitelně vtáhla.
Carter mě vždy mile překvapí a neskutečně mě baví jeho knihy. Není co vytknout.

16.07.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Oddychová kniha, která se čte velmi rychle. Příběh se mi moc líbil, hodně jsem se nasmála i slza ukápla a do Aleše jsem se hned naprosto zamilovala.
Krásná obálka to vše jen hezky podtrhuje.

05.07.2022 5 z 5

Okem vrány Okem vrány DeSales Harrison

Trvalo mi opravdu dlouho, než jsem se do knihy začetla a už už jsem ji chtěla odložit. Nakonec mě ale děj pohltil. Napínavý s velkými zvraty. Postupně se odkrývá příběh, který je opravdu nečekaný a depresivní.
Ačkoliv v knize bylo skoro vše, nezdálo se mi to překombinované a i když mi ze začátku dějové linky dělaly problém, dalo se v nich později zorientovat.
Přiznám se, že i slza ukápla a po přečtení se ve mně díky knize mísilo spoustu pocitů.
Autor píše zajímavým stylem a využívá krásná slova. A krásná obálka vše hezky podtrhuje.

19.05.2022 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

I když je kniha poměrně krátká, četla se delší dobu, než bych čekala. A to kvůli tomu, jak těžké téma, to je.
Myslím, že kniha by se měla dostat všem do rukou. Není, co vytknout.

23.02.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Tohle se neskutečně povedlo a to jak obal knihy (i barva knihy je během čtení jasná), tak především její obsah. Ano, ze začátku chvíli trvá, než člověk zjistí a spojí si, kdo k sobě patří, kdo je čí muž, dítě apod., ale po chvíli se člověk hned zorientuje. Každý z nich měl tajemství (a nejen jedno) a také spoustu svých vlastních problémů.
Kniha se četla velice dobře, byla jsem pořád napjatá a chtěla jsem číst dál a dál, abych co nejdříve zjistila, jak to bude dál.
Určitě po knize sáhnu znovu, věřím totiž, že i napodruhé zjistím spoustu věcí, které mi mohly uniknout.

14.02.2022 5 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Silná a šílená kniha, což jsem očekávala. Nechtěla jsem dát knihu z rukou. Líbilo se mi, že kniha byla obohacena fotografiemi a názory nejen Nikkiho ale i dalších lidí.
Na konci mi ani jedno oko nezůstalo suché.
Jediné, co bych vytkla, je červené písmo na černém pozadí, ale není to nic, co by se nedalo překousnout.

19.01.2022 5 z 5

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Jako oddechové čtení je kniha fajn. Neurazí a ani nenadchne.
Konec je očekávatelný, žádné složité zápletky a je to čtivě napsané.

01.01.2022 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Když jsem byla mladší, knihu jsem pořádně nepochopila. Přišlo mi to nudně lehké se zbytečně moc výpočty. Sáhla jsem po knize ale znovu o dost let později a mile mě překvapila. Výpočty mi nevadily, lehká kniha samozřejmě je (jelikož je dost předvídatelná), ale opět je zde spousta krásných myšlenek k zamyšlení a příběh hezky plyne a moc dobře se čte.

29.12.2021 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Postupem vyprávění tenhle díl ze série opravdu vyniká. Poutavé, z hlediska psychologie zajímavé a více dopodrobna psychologicky popsané, jak funguje mozek vraha.
Rozhodně čtivá kniha, která se od Cartera očekává.
Řekla bych, že tohle je zatím jeden z nejlepších dílů.

03.11.2021 5 z 5