Okem vrány

Psychoanalytik pronásledovaný minulostí se snaží ochránit dceru před svými chybami. Avšak za jakou cenu? Otec dospívající dcery Daniel Abend vede úspěšnou psychoterapeutickou praxi v New Yorku a žije si pohodlným životem. Když jedna z jeho pacientek spáchá sebevraždu, je to sice neštěstí, dá se ale snadno vysvětlit: mladá žena trpěla depresemi a byla závislá na drogách. Brzy poté však Daniel obdrží záhadný dopis, na jehož základě začne o okolnostech smrti své pacientky pochybovat. O několik dní později náhle zmizí jeho dcera a Daniel je vtažen do stále zoufalejšího pátrání; to ho zavede do dávné minulosti — do doby, kdy se jako mladý muž v Paříži zamiloval do ženy, jež mu převrátila život naruby. Daniel začne dostávat podivné anonymní dopisy a uvědomí si, že nastal čas postavit se nepříjemným tajemstvím z minulosti čelem. Je třeba vyrovnat účty…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400440/okem-vrany-Haz-400440.jpg 47
Vydáno:, Host

The Waters & The Wild (2018)

Kniha Okem vrány

Ben Nevis

Je to napsané/přeložené moc hezkým slohem a forma je taky zajímavá. Byla jsem celou dobu napjatá, jak to vlastně dopadne. Škoda jen, že příběh je přitažený za vlasy a pachatel z nouze ctnost. Telenovela jako vyšitá.

Dela111

Dobrý příběh, ale těžkopádně zpracovaný. Je to nezáživné až nudné. Děj je převážně psaný formou životní zpovědi hlavního hrdiny s filozofickými úvahami. Díky hromadě myšlenkových odboček je tu spousta témat.
Číst tuto knihu bylo jako číst myšlenky člověku, jehož myšlenky mě nezajímají, nerozumím jim a rozumět ani nechci. S mnoha názory hlavní postavy se neztotožním.
3* dávám za poslední čtvrtinu, která byla trochu zajímavěji napsaná, jinak bych hodnotila jen 2*. Kniha si své čtenáře jistě najde, mně takové zpracování nesedí.

okeey

Tohle je přesně ten typ knihy, u které si říkáte, že to nechápete a vlastně vás to ani nebaví, ale pak nastane zlom, ta chvíle, kdy příběh začnete hltat, nevnímáte čas ani prostor. Stejné pocity jsem měla například u knihy S elegancí ježka nebo u Levandulového pokoje. Tyto knihy jsou náročné na čtení, pochopení, ale když je dočtete, tak si uvědomíte, jakou měly hloubku. Vřele doporučuji.

kneslova

Takový ponurý příběh s tolika složitými popisy pocitů a vnitřních dění postav, že se v knize děj stává zcela nepřehledným, nebavilo mne to

kytarka

Bohužel nemohu hodnotit. Po 120 stranách odkládám. Vůbec jsem se nemohla začíst. Spisovatel mě vůbec neudržel ve střehu, ani pomalu nevim o čem to bylo. Možná někdy jindy.

Autor knihy

DeSales Harrison