Okem vrány

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Psychoanalytik pronásledovaný minulostí se snaží ochránit dceru před svými chybami. Avšak za jakou cenu? Otec dospívající dcery Daniel Abend vede úspěšnou psychoterapeutickou praxi v New Yorku a žije si pohodlným životem. Když jedna z jeho pacientek spáchá sebevraždu, je to sice neštěstí, dá se ale snadno vysvětlit: mladá žena trpěla depresemi a byla závislá na drogách. Brzy poté však Daniel obdrží záhadný dopis, na jehož základě začne o okolnostech smrti své pacientky pochybovat. O několik dní později náhle zmizí jeho dcera a Daniel je vtažen do stále zoufalejšího pátrání; to ho zavede do dávné minulosti — do doby, kdy se jako mladý muž v Paříži zamiloval do ženy, jež mu převrátila život naruby. Daniel začne dostávat podivné anonymní dopisy a uvědomí si, že nastal čas postavit se nepříjemným tajemstvím z minulosti čelem. Je třeba vyrovnat účty…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400440/okem-vrany-Haz-400440.jpg 47
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Host
Orig. název:

The Waters & The Wild (2018)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Okem vrány

Přidat komentář
Ben Nevis
09. července

Je to napsané/přeložené moc hezkým slohem a forma je taky zajímavá. Byla jsem celou dobu napjatá, jak to vlastně dopadne. Škoda jen, že příběh je přitažený za vlasy a pachatel z nouze ctnost. Telenovela jako vyšitá.

Dela111
14. dubna

Dobrý příběh, ale těžkopádně zpracovaný. Je to nezáživné až nudné. Děj je převážně psaný formou životní zpovědi hlavního hrdiny s filozofickými úvahami. Díky hromadě myšlenkových odboček je tu spousta témat.
Číst tuto knihu bylo jako číst myšlenky člověku, jehož myšlenky mě nezajímají, nerozumím jim a rozumět ani nechci. S mnoha názory hlavní postavy se neztotožním.
3* dávám za poslední čtvrtinu, která byla trochu zajímavěji napsaná, jinak bych hodnotila jen 2*. Kniha si své čtenáře jistě najde, mně takové zpracování nesedí.

okeey
10. dubna

Tohle je přesně ten typ knihy, u které si říkáte, že to nechápete a vlastně vás to ani nebaví, ale pak nastane zlom, ta chvíle, kdy příběh začnete hltat, nevnímáte čas ani prostor. Stejné pocity jsem měla například u knihy S elegancí ježka nebo u Levandulového pokoje. Tyto knihy jsou náročné na čtení, pochopení, ale když je dočtete, tak si uvědomíte, jakou měly hloubku. Vřele doporučuji.

kneslova
31. března

Takový ponurý příběh s tolika složitými popisy pocitů a vnitřních dění postav, že se v knize děj stává zcela nepřehledným, nebavilo mne to

kytarka
31. března

Bohužel nemohu hodnotit. Po 120 stranách odkládám. Vůbec jsem se nemohla začíst. Spisovatel mě vůbec neudržel ve střehu, ani pomalu nevim o čem to bylo. Možná někdy jindy.


Autor knihy

DeSales Harrison
americká, 1968

Kniha Okem vrány je:

v Právě čtených3x
v Přečtených10x
v Doporučených2x
v Knihotéce36x
v Chystám se číst44x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech1x